خطرناک ترین شهرهای جهان برای مسافرت کردن !

0

خطرناک ترین شهرهای جهان برای مسافرت کردن !

امروزه سفر کردن به دورترین نقطه جهان از قبل بسیار راحت تر شده است. در واقع مکان هایی در جهان وجود دارند که از نظر امنیتی بسیار خطرناک هستند و به همین دلیل توصیه نمیشود که آن مناطق سفر کنید ، اما علی رغم خطرناک بودن بعضی از این مناطق ، بسیار توریستی و از نظر جاذبه های گردشگری در سطح بسیار بالایی قرار دارند و نمیتوان از این اماکن چشم پوشی کرد.
به هر حال ممکن است بعضی از شما به دنبال ماجرا جویی باشید و پذیرفتن ریسک خطرات مربوط به چنین مناطقی را بپذیرید ، در این صورت بهتر است با شناختن این مناطق و کاهش خطرات مربوط به آن درصد ریسک خطرات سفرتان را به حداقل برسانید.

در مطلب زیر نام 10 شهر از خطرناک ترین های شهرهای جهان را برای شما معرفی خواهیم کرد تا آشنا شوید پس با پارسیان گشت همراه باشید.

1- کاراکاس – ونزوئلا  (Caracas)

کاراکاس - ونزوئلا
کاراکاس – ونزوئلا

 

کاراکاس پایتخت کشور آمریکا جنوبی ونزوئلا است. این کشور در چند سال اخیر دچار تورم بسیار شدید و تنش های سیاسی اقتصادی است و همین امر موجب شده که دولت مرکزی این کشور ضعیف شود. همچنین حاکمیت این کشور دچار بحران بزرگی با باند های قاچاق مواد مخدر هستند. همچنین جرم هایی مانند سرقت و بزهکاری های اجتماعی مانند ضرب و شتم و … این شهر دیده میشود و تمام این شرایط باعث میشود تا شهر برای گردشگران مقصدی ناامن بشود. البته وضعیت در بسیاری از شهر های ونزوئلا این چنین شده است که امیدواریم به زودی آرامش و امنیت به این کشور بازگردد.

2- سیوداد خوارس – مکزیک (Ciudad Juarez)

 

 سیوداد خوارس – مکزیک
سیوداد خوارس – مکزیک

 

شهر سیوداد خوارس در در ایالت چیئوائوا در شمال مکزیک واقع شده است و در همسایگی آمریکا است. ( شهر مرزی )
بحران مواد مخدر در مکزیک و قاچاقچیان مواد در این کشور برای همه معلوم است و این شهر یکی از ناامن ترین شهر های است که بعضی از پلیس های این شهر توسط باند های بزرگ مواد مخدر خریده میشوند و با گرفتن رشوه از جرم و جنایت چشم پوشی میکنند. و این یعنی بسیاری از جرم هایی که به وقوع میپیوندند مجازاتی همراه ندارد.

3- کیپ‌تاون – آفریقای جنوبی (Cape Town)

کیپ‌تاون – آفریقای جنوبی
کیپ‌تاون – آفریقای جنوبی

 

با توجه به شیوع و رشد فقر و ناآرامی های اجتماعی اعم از مسائل سیاسی ، اقتصادی و … جرم و جنایات به سرعت در این شهر در حال رشد است. البته بسیاری از گردشگران برای زیبایی این منطقه و طبیعیت زیبا و کم نظیر این منطقه سفر میکنند ولی باید بدانند که کیپ تاون ممکن است شهر خطرناکی باشد. اگر بعضی نکات امنیتی را رعایت کنید مثلا : در مناطق ناامن و ناآرام تردد نکنید یا در شب تنها به پیاده روی نپردازید میشود از این سفر نهایت لذت را برد و سفر امنی را تجربه خواهید کرد که البته به شرط رعایت نکات بالا.

4- ریو دو ژانیرو – برزیل (Rio de Janeiro)

 

ریو دو ژانیرو – برزیل
ریو دو ژانیرو – برزیل

 

ریو دو ژانیرو دومین شهر بزرگ برزیل واقع شده در ایالت ریو دو ژانیرو است. جرم و جنایت در بسیاری از شهر های برزیل وجود دارد که از منشاء فقر اقتصادی نشات میگیرد در واقع بین شهر های کوچک و بزرگ در برزیل ، ریو دو ژانیرو امن تر است اما چون مقصد بسیاری از گردشگران خارجی است باید با احتیاط بیشتری راجب امنیت این شهر صحبت کرد. درواقع امنیت این شهر نسبت به دهه قبل بسیار بهبود یافته است ولی جرم های خیابانی نسبتا هنوز هم وجود دارند. شما میتوانید از مسافرت به این شهر، لذت کامل را ببرید فقط سعی کنید با احتیاط رفت و آمد کنید و به خصوص مراقب تردد های شبانه خود باشید.

5- گواتمالاسیتی – گواتمالا (Guatemala City)

 

 گواتمالاسیتی – گواتمالا
گواتمالاسیتی – گواتمالا

 

کشور گواتمالا واقع شده در آمریکا در مرکز کارائیب است. این کشور دارای جاذبه های زیاد گردشگری است و سالانه گردشگران بسیاری از اقصی نقاط دنیا به این کشور سفر میکنند اما در عین حال این کشور با بحران مواد مخدر گسترده روبه رو است. آمار مرتبط به قتل ، سرقت های خیابانی مانند: سرقت خودرو و … آمار نسبتا بالایی دارد. اگر قصد سفر به این کشور را دارید سعی کنید حداقل به مناطق امن تری بروید. به شما پیشنهاد میکنیم از سفر کردن به شهر گواتمالاسیتی اجتناب کنید. شهرهای بسیاری این کشور وجود دارند که با امنیت بالاتری میتوان از این مناظر و جاذبه های گردشگری نهایت استفاده را برد.

6- آکاپولکو – مکزیک (Acapulco)

 

آکاپولکو – مکزیک
آکاپولکو – مکزیک

 

در روزگاری نه چندان دور شهر آکاپولکو واقع در مکزیک یک مرکز گردشگری امن و لوکس و پر تردد محسوب میشده است.  اگرچه این شهر هنور از هم بین گردشگران جایگاه خوبی برخوردار است اما طبق معمولا خشونت های مرتبط به مواد مخدر ، ناامنی گسترده ای در این منطقه به وجود آورده است. طبق اسناد و امار مرتبط با قتل امار وحشتناک 142 نفر به ازای 100000 نفر به چشم میخورد که بسیار نگران کننده است و این امار یکی از بالاترین امار در جهان است. از کسانی که به این مناطق سفر میکنند پیشنهاد میکنیم که در مناطق اقامتی خود بمانند و بدون نشناختن منطقه ای به آنجا نروند که این جرایم در بسیاری از اماکن شهر پراکنده است.

7- بغداد – عراق (Baqdad)

بغداد – عراق
بغداد – عراق

 

بعد از اعلام موجودیت گروه داعش در عراق ، دولت مرکزی و کل کشور عراق گرفتار جنگی تمام عیار داخلی شدند ، گروه داعش با خود ترور ، تیراندازی ، بمب گذاری و انواع جرایم بزرگ و کوچک را به کشور آورد این کشور سال هاست از طرف دولت ها به عنوان لیست کشور هایی که نباید به آنجا سفر کرد یاد میشود اما در این مدت با تلاش ارتش عراق و کشور های منطقه ای مانند ایران و متحدان مانند روسیه روند بهبود گرفته است و امنیت در حال بازگشت به این منطقه است و داعش در سرازیری نابودی قرار گرفته. اگر قصد سفر به عراق را دارید قبل از عزیمت به این کشور حتما در باره محل مورد نظر تحقیق کنید تا از امنیت آن مطلع شوید. اکنون بسیاری از مناطق عراق در امنیت کامل به سر میبرند و میزبان بسیاری از گردشگران به ویژه مسلمانان است.

8- کابل – افغانستان (Afghanistan)

 کابل – افغانستان
کابل – افغانستان

 

کابل تا مدتی قبل به لحاظ اینکه یک منطقه جنگی محسوب میشد جزو ناامن ترین شهر های دنیا نام برده میشد. اما نیرو های ارتش ایالت متحده به مرور در حال خارج شدن از افغانستان هستند ولی هنوز گروه های افراطی و رادیکالی مانند داعش و القاعده هنوز در این کشور باقی مانده اند که با ترور ، بمب گذاری و جرم هایی ازین قبیل امنیت این کشور را زیر سوال میبرند ، البته افغانستان کشوری غنی از نظر فرهنگی و تاریخی است و مناطق امن بسیاری دارد که خطری شما را تهدید نخواهد کرد تنها باید سعی کنید قبل از رفتن به آنجا تحقیقات کاملی انجام دهید .

9- کراچی – پاکستان (Karachi)

کراچی – پاکستان
کراچی – پاکستان

 

اگرچه پاکستان کشوری با ارتش قدرتمند هسته ای معرفی میشود ، اما پاکستان هم درگیر گروه های افراطی و رادیکال مانند داعش و القاعده است و همچنین ناآرامی های سیاسی نیز در این کشور دیده میشوند و امار جنایت و ترور و بمب گذاری در این کشور به واسطه گروه های رادیکال امار بالایی دارد که امیدواریم به زودی امنیت به این کشور برگردد و گردشگران بتوانند از جاذبه های زیبا این کشور استفاده کنند.

10 – سن پدرو سولا – هندوراس (San Pedro Sula)

سن پدرو سولا – هندوراس
سن پدرو سولا – هندوراس

 

شهر سن پدرو و سولا واقع در کشور هندوراس است که سالها به عنوان یکی از ناامن ترین وخطرناک ترین شهر های جهان (طبق امار) نام برده میشود . به دلیل قاچاق گسترده اسلحه این کشور با بحرانی مواجه شده است و میزان پراکندگی اسلحه در کل کشور به میزان بالایی است ، امار مربوط به قتل در این کشور بسیار بالا مخابره شده است. طبق اسناد و امار :  169 نفر از 100000 نفر به قتل میرسند که امار بسیار وحشتناکی است و این منطقه را به جایی ناامن و خطرناک تبدیل کرده است سالهاست پیشنهاد میشود که از سفر کردن به اینگونه اماکن خودداری کنید.

در نهایت :
بسیاری از کشور های و منطقه های ناامنی وجود دارند که در عین پیشرفتگی و مدرن بودن امار جرم جنایت بالایی دارند مانند امار مربوط به جنایات با اسلحه در شهر های مختلف امریکا یا همچنین قاچاق انسان در برخی از کشور های پیشرفته …
سعی ما در این مطلب این بود با این مطلب مناطق کمتر شناخته شده را به شما معرفی کنیم.

با آرزو برگشتن امنیت و صلح به کلیه مناطق دنیا .

پارسیان گشت

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.