تصاویر دروازه هادریان در آنتالیای ترکیه

0

مطلب گردشگری زیر اختصاص دارد به تصاویر دروازه هادریان در آنتالیای ترکیه واقع گردیده است و در مورد این دروازه داستان های بسیار زیادی روایت گریدده که این داستان ها باعث گردیده که هر ساله گردشگران بسیار زیادی را به خود جذب کند و بهتر است بدانید این بنای تاریخی در مرکز شهر آنتالیا واقع شده است.

 

تصاویر دروازه هادریان

تصاویر دروازه هادریان در آنتالیای ترکیه
تصاویر دروازه هادریان

دروازه هادریان Hadrian’s Gate از بناهای تاریخی زیبا و معروف این شهر است که در منطقه کالیچی  Kaleiçi بنا شده است و البته به نام دروازه سه قوسه Triple Gate هم معروف است. نام اول این دروازه از تاریخ باستانی این شهر به یادگار مانده است، زمانیکه امپراتور روم باستان، هادریان Hadrian در قرن دوم میلادی از شهر بازدید کرده است و نام دوم آن بخاطر شکل ظاهری‌اش است که از سه قوس درست شده است. دروازه هادریان Hadrian’s Gate در دیوارهای اطراف شهر گنجانده شده است و به یکی از بزرگترین دروازه‌های شهر تبدیل شد.

 

تصاویر دروازه هادریان در آنتالیای ترکیه
تصاویر دروازه هادریان

داستان‌های جالبی در مورد این دروازه گفته می‌شود؛ یکی از آنها اینست که می‌گویند ملکه صبا Queen of Sheba هنگامی‌که میخواسته به ملاقات پادشاه سلیمان King Solomon برود از زیر این دروازه عبور کرده و سپس در آسپندوس Aspendos استراحت کرده است. اگرچه که شواهدی از حقیقی بودن این داستان وجود ندارد اما با فرض واقعی بودن آن، نباید فراموش کرد که زمان این ملاقات به 10 قرن قبل از ساخته شدن دروازه برمی‌گردد، در نهایت این فرضیه به صورت کامل رد می شود.

 

تصاویر دروازه هادریان در آنتالیای ترکیه
آنتالیای ترکیه

دو برج در کنار دروازه هادریان Hadrian’s Gate  قرار دارند که به دوره های تاریخی مختلفی تعلق دارند. برج جنوبی ( که در سمت چپ بلوار آتاتورک Atatürk Boulevard قرار دارد) از دوران روم باقی مانده است، تفاوت معماری برج باعث بوجود آمدن این نظریه شده است که به احتمال زیاد مستقل از دروازه ساخته شده است. این بنا به نام برج جولیا سانکتا tower of Julia Sancta نیز شناخته می‌شود و منشا تاریخی آن از کتیبه‌های سنگی به اثبات رسیده است. برج شمالی ( سمت راست ) در زمان سلطان سلجوقی علاء الدین کیقباد Seljuk sultan Alaeddin Keykubat I ، در نیمه اول قرن 13 میلادی، بازسازی شد. فقط قسمت پایین برج از زمان روم باستان تا الان محفوظ مانده است. یک کتیبه بر روی این برج قرار دارد که به زبان ترکی قدیم اما با دستخط عربی نوشته شده است.

تصاویر دروازه هادریان در آنتالیای ترکیه
تصاویر دروازه هادریان

تصاویر دروازه هادریان در آنتالیای ترکیه

تصاویر دروازه هادریان Hadrian’s Gate در سال 1817، زمانیکه فرانسیس بیوفورت Francis Beaufort خاطرات سفر خود را به سواحل جنوبی آسیای صغیر منتشر کرد، برای دنیای غرب کشف شد. او در توضیحات خود از سطوح بالایی دروازه هم گفته بود اما بنظر می‌رسد این قسمت‌ها در قرن 19 از بین رفته‌اند؛ چون دیگر بازدیدکنندگان اروپایی آنتالیا مانند Charles Texier و Lanckoronski نتوانستند توصیف دقیقی از ظاهر آن قسمت داشته باشند.

 

دروازه هادریان Hadrian’s Gate به نوعی شبیه طاق نصرت‌های رومی است که شامل سه طاق یک اندازه هرکدام با عرض 4.15 متر و به ارتفاع 6.18 متر می باشد. ارتفاع کل بنا از پایین ترین قسمت آن یعنی سنگفرش خیابان تا بالاترین نقطه سرستون‌ها 8 متر است. هم در قسمت جلو و هم عقب این بنا نمای زیبایی کار شده است بطوریکه در هر سمت 4 ستون زیبا ساخته شده است. جنس این ستون ها ( بجز قسمت نگهدارنده که گرانیتی است ) از سنگ مرمر سفید است.

 

دروازه هادریان Hadrian’s Gate در مرکز شهر آنتالیا در بلوار آتاتورک Atatürk Boulevard قرار گرفته است. برای رفتن به آنجا هم می‌توان پیاده و با قدم زدن در منطقه باستانی کالیچی Kaleiçi به آن رسید و هم می‌توان از تراموا استفاده کرد. این خط تراموا ( که به نام تراموای نوستالژی معروف است) در این منطقه تاریخی حرکت می‌کند و در ایستگاه fittingly ، هادریان توقف می‌کند.

تصاویر دروازه هادریان در آنتالیای ترکیه
تصاویر دروازه هادریان

چگونه به دروازه هادریان در آنتالیا برویم؟

برای رفتن به آنجا هم می‌توان پیاده و با قدم زدن در منطقه باستانی کالیچی Kaleiçi به آن رسید و هم می‌توان از تراموا استفاده کرد. این خط تراموا ( که به نام تراموای نوستالژی معروف است) در این منطقه تاریخی حرکت می‌کند و در ایستگاه fittingly ، هادریان توقف می‌کند.

آدرس دروازه هادریان در آنتالیا

Barbaros, 07100 Antalya, Turkey
دروازه هادریان Hadrian’s Gate در مرکز شهر آنتالیا در بلوار آتاتورک Atatürk Boulevard قرار گرفته است.آنتالیا, ترکیه
منبع : http://www.parsiangasht.com

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.