سخت ترین قسمت ها از تنها سفر کردن !

0

سخت ترین قسمت ها از تنها سفر کردن !

تنها سفر کردن مزایای فوق العاده ای به همراه دارد ، و همین دلیل میتواند باعث این شود که چالش های بسیار زیادی را برای شما به وجود بیاورد.
یک بار تصمیم گرفتم که با اعضای فعال گروه ” Solo Travel “  گفتگویی راجع به تنهایی سفر کردن داشته باشیم. برای شروع بحث و اولین سوال از آنها پرسیدم ، سخت ترین قسمت از تنها سفر کردن کدام است ؟

پاسخ ها بسیار جالب و متنوع بودند ، البته که یکسری از آنها پاسخ دادند که اصلا قسمت سختی وجود ندارد ، ولی چندین موضوع بحث راجع به این مسئله وجود داشت که بارها و بارها مورد بحث و گفتگو قرار گرفت. در این مطلب ما تصمیم گرفته ایم ،تمام چالش های اصلی را شناسایی کنیم و درباره آنها بحث و گفتگو کنیم و راهی برای حل کردن و روش مقابله با این چالش ها را که در آینده ممکن است با آنها رو در رو بشوید را آموزش بدهیم. با پارسیان گشت همراه باشید.

« به اشتراک گذاشتن تجربیات خاص »

مگان گفت : بدترین قسمت از تنها سفر کردن این است که ممکن است آرزو کنید ای کاش کسی همراه شما بود و تجربیاتش را همراه شما به اشتراک میگذاشت. در این حین متیا فهمید که نمیتواند تجربیات خود را با کسی که دوستش دارد به اشتراک بگذارد در عین حال به خانه ناامیدانه برمیگردد زیرا دیگر چیزی برای تعریف نمانده است.
سپس جانسون گفت : این بسیار دشوار است تا در طول تعطیلات از خانواده به دور باشید. او اضافه کرد که : وقتی تنهایی سفر میکنید ، همیشه یک نفر را پیدا خواهید کرد تا با او خوشی هایتان را تقسیم کنید و جشن بگیرید. در همین حین ملیندا از صحبت های جانسون نتیجه خنده داری گرفت و گفت : اگر واقعا اتفاق خنده داری افتاد بهتر است یک نفر باشد تا با او بخندید در غیر این صورت وقتی ساعت ها بعد از آن قضیه در خیابان یا هرجای دیگر که تنها هستید مدام آن خاطره به یادتان خواهد آمد و با صدای بلند خواهید خندید و مردم دیگر تقریبا به این فکر می افتند که شما دیوانه شده اید.

« گرفتن عکس از شما »

گرفتن عکس از شما
گرفتن عکس از شما

بسیاری دیگر عنوان کردند که وقتی تنها به سفر میرویم یکی دیگر از مشکلات بزرگ تنها سفر کردن این است که کسی را نخواهیم داشت که از ما عکاسی کند. در این هنگام ” اینا ” پیشنهاد داد که با استفاده از مونوپاد میتوانید عکس های سلفی از خودتان بگیرید ، عکس العمل ها به صحبت ” اینا ” بسیار جالب بود مونیکا گفت : دیگر واقعا از عکس گرفتن به صورت سلفی خسته شده ام و ” کیکی ” گفت : من از این میترسم که در عکس های سلفی بسیار زشت و مانند احمق ها بیوفتم!

پیشنهاد ما به آنها مطالعه مطالب مربوط به گرفتن عکس های سلفی به صورت حرفه ای بود تا بتوانند بهترین عکس ها را با کیفیت بالا و نمایی زیبا بگیرند.

هزینه ها

سفر کردن به خودی خود میتواند بسیار گران تمام شود. ولی تنهایی سفر کردن بعضی از هزینه ها افزایش خواهد داد.
به عقیده بعضی از اعضای انجمن : بسیاری از کمپانی ها مسافرتی برای افرادی که به تنهایی سفر میکنند گران تر تمام خواهند شد. این اتهام به بسیاری از این شرکت های مسافرتی مرتبط است. همچنین تائرو اضافه کرد برای بعضی از سفر ها هزینه ها به صورت بالا و مسخره ای گران است. سوزان و وارن اضافه کردند که در تنهایی سفر کردن هیچ کسی نیست تا با دو قسمت کردن بعضی هزینه ها ، بسیاری از هزینه ها را کاهش داد. جو هم حرف آنها تایید کرد و گفت که به هنگام تنها سفر کردن هیچکسی وجود ندارد تا با آن معاملات یک نفری را به صورت مشترک تقسیم کنند و این از نقطه ضعف های تنها سفر کردن است.
مایکل یک دید جدیدی از این مشکلات را برای ما باز کرد و گفت : وقتی تنهایی به خارج از کشور سفر میکنید و وقتی بانک اشتباها فراموش میکند که شما به بیش از یک کشور خواهید رفت و در کشور های بعدی کارت اعتباری شما را مسدود میکند آن موقع است که دیگر کسی برای کمک مالی پیش شما نیست و در واقع این استرس بدترین نوع استرس در سفر های تک نفره است چون هیچکسی را برای کمک کردن ندارید در واقع مشکلات مالی در سفر جزو بدترین و استرس زا ترین مشکلات است.

راه حل ما به شما این است که سعی کنید با خود مقداری پول نقد به صورت پنهانی و جاساز همراه داشته باشید تا به هنگام شرایط دشوار سخت به جایی که بتوانید پول بیشتر تهیه کنید برسید ، مانند ذخیره کردن دویست دلار در دو کفش هایتان یا دوختن جیب های مخفی در لباس های مختلف تان این روش ها میتواند شما را از برخی خطر ها و بدشانسی های احتمالی رهایی بخشد و کمکتان کند.

مراقب وسایل شما بودن

 

مراقب وسایل شما بودن
مراقب وسایل شما بودناین مورد بسیار من را شگفت زده کرد ، بسیاری از اعضا این نکته را عنوان کردند که سخت ترین قسمت تنهایی سفر کردن این است که وقتی تنها به سفر میروید کسی را همراه خود نخواهید داشت تا او حواسش به وسایل های ما باشد و احساس مسئولیتی راجب این وسایل ها بکند. اعضای انجمن مثال هایی را در این رابطه زدند مثلا: در سفر کسی را نخواهیم یافت که به هنگام دستشویی رفتن حواسش به وسایل سفر ما باشد به خصوص در فرودگاه ها و اماکنی از این دست.برایان به صورت طنز نکته جالبی را عنوان کرد و گفت : این یک مشکل بزرگ است که وقتی در فرودگاه هستید نیاز است که دستشویی بروید ولی کسی را پیدا نمکنید که حواسش به وسایل شما باشد و شما احتمالا همانند قاطر باید وسایل را به دوش بکشید و چاره ای ندارید و دچار یک چالش بزرگ خواهید شد.
جرج اضافه کرد که یکی دیگر از مشکلات از دست دادن صندلی سفر است که ممکن است وقتی که با وسایل خود از آنجا بروید آن صندلی را از دست بدهید و نتوانید جایگزینی پیدا کنید.
یکی از اعضا راه حل جالبی را ارائه کرد و گفت : یکی از راه حل ها این است وقتی که وسایل سفر خود را برای شناسایی به فرودگاه می آورید وسایل شما باید به قسمت بررسی و قسمت مخصوص بارگیری هواپیما برود در این حین شما میتوانید بدون دغدغه به کارهای خودتان برسید و بدون نگرانی به سفر خود را ادامه بدهید.

همه چیز به شما بستگی دارد

این مورد من را متحیر و شگفت زده نکرد ، این مورد یک شمشیر دو لبه تیز است ، زیرا هردو طرف این شمشیر دست شما است ، شما میتوانید آن را به صورت آزادانه و راحت برنامه ریزی کنید و میتوانید به صورت سخت و طاقت فرسا برنامه ریزی و سازمان دهی کنید.
شما میتوانید در همه تصمیمات در طول سفر آزادانه تصمیم بگیرید و عمل کنید ، کاملا آزاد ، هر مسئله ای را که اراده کنید هر موضوعی که فکر میکنید در دستان شما است ولی فراموش نکنید تمامی این تصمیمات و بار مسئولیت ها بر دوش شانه های شما سنگینی میکند و ممکن است به ضررتان تمام بشود.
برندا اضافه کرد: من در ماه سوم از سفر طولانی خود هستم که به تنهایی شروع کردم و تصمیم گرفتن به تنهای کار طاقت فرسا و سختی است که میتواند بسیار شما را خسته کند حتی در تصمیم های ساده ای مانند: انتخاب صبحانه برای فردا صبح.

امی گفت : به تازگی از سفر به شهری آمدم که از نظر حمل و نقل عمومی و معرفی اماکن عمومی به شدت ضعیف بود و زمان سختی را برای من رقم زد ، من وقتی به شهر های بزرگ با کمک اتوبوس ها یا تاکسی ها میرفتم مشکل زیادی با پیدا کردن مسیر ها و مکان های مختلف داشتم زیرا آن شهر به شدت از نظر معرفی اماکن عمومی ضعیف بود و حتی بعضی وقت ها از نقشه استفاده میکردم. من در سیدنی بودم و سعی بر این داشتم با استفاده از نقشه کار های خودم را انجام دهم که این بسیار سخت و طاقت فرسا بود.
ربکا گفت : من از سیدنی هستم و تا حدود زیادی امی را درک میکنم و گاهی وقت ها با خودم فکر میکنم وضعیت حمل نقل عمومی و ترابری شهر ما بسیار ضعیف است وچقدر میتواند برای توریست ها شرایط سخت و طاقت فرسایی را محیا کند.

در اخر این بحث ملینا گفت: شما تنها کسی هستین که از خودتان مراقبت میکند نه هیچکس دیگر. و به گفته مارتا : سخت ترین قسمت سفر آن است که یادمیگیرید روی پای خود بمانید و مستقل شدن را یاد میگیرید. و جانت در آخر از همه اضافه کرد : بهترین و بدترین قسمت سفر همین است که تمام تصمیمات را خودتان باید بگیرید.

ترس از  روز اول

 

ترس از روز اول
ترس از روز اول

برای بعضی از افراد انجمن  ” Travel solo  ” سخت ترین قسمت تنهایی سفر کردن ، لحظه  اول سفر و روز اول سفر است ، در این باره پاملا گفت : در لحظات اولی که برای سفر خود آماده شدم و از خانه خارج شدم یک ترس و اضطراب از یک چیز ناشناخته ای مرا فرا گرفته بود. یک بخشی از وجودم مرا ترغیب به برگشت به محدوده امن خود میکرد که در خانه آسوده و راحت بمانم.
اما به محض پرواز هواپیما تمام این اضطراب ها و نگرانی ها از من رفع شد و من تصمیم گرفتم که از لحظه ها نهایت لذت را ببرم و به ماجراجویی های خود ادامه بدهم. کلیر هم با پاملا موافقت کرد و گفت : من هم احساس مشابه ای داشتم که درفرودگاه تمام آن احساسات ترس و اضطراب از وجودم رفت و احساس آزادی کردم.

ایان نیز اولین تجربه خود را با ما به اشتراک گذاشت و گفت: من هم در سفر اول خود بسیار ترسیده بودم و حتی وقتی در صف پرواز به سنگاپور بودم تصمیم گرفتم یک پرواز برای برگشت به خانه رزرو کنم ولی این کار را نکردم و به سفر خود ادامه دادم.

وقتی چیزی اشتباه پیش میرود

جنیفر موضوع جدیدی را در انجمن مطرح کرد و گفت : به نظرم سخت ترین قسمت تنها سفر کردن مریض شدن حین سفر است. من در سفر قبلی خود دچار سرماخوردگی بسیار شدیدی شدم و در دو روز آخر سفر بودم و وقتی در کامبودیا بودم مجبور شدم تا داروخانه برای گرفتن دارو عین یک مار بخزم و به نظرم یکی از بدترین لحظات سفر من بود. همچنین کارن نظری مشترک داشت و گفت : به نظر من هم بدترین مشکل در تنهایی سفر کردن مریض شدن و رفتن به داروخانه و دکتر است.

بیمار شدن یک تجربه ای جدا در خانه است و حس بیمار شدنی که در سفر به شما دست خواهد داد ، تقریبا سختی دوبرابری دربرخواهد داشت. سبرینا گفت : بیمار شدن در سفر بسیار دردناک است و من در سفر هنگام بیماری با خود تکرار میکردم : من مامان را میخواهم . برای این مشکلات بهترین چاره این است که تا میتوانید از بیماری ها پیشگیری کنید تا دچار این بیماری ها نشوید.

هنا گفت : اینکه در سفر کسی نباشد که راجب مسائلی که به درستی پیش نمیرود با او صحبت کنید و کاملا به او اعتماد داشته باشید بسیار دردآور است. لوسیا نیز اضافه کرد : وقتی بعضی چیز ها به درستی پیش نمیرود مثل : گم شدن وسایل سفر ، مشکلات پرواز ، بیمار شدن ، نیاز به حمایت یک فرد مورد اعتماد را دارم که در تنها سفر کردن از این مورد محروم خواهم ماند.

نگرش افراد دیگر

تمامی افراد ، اعم از خانواده یا دوستان نزدیک ، نمیتوانند احساس تنهایی سفر کردن را درک کنند یا شما را تشویق کنند ، حتی ممکن است بعضی اوقات مشکل باشد برای متقاعد کردن آنها . راچل گفت : در واقع یکی از سخت ترین قسمت های تنها سفر کردن قبل از شروع کردن سفر و قبل از ترک کردن خانه در مقابل مادر یا دوستان است که شروع میکنند به نصیحت کردن و گفتن نظرات خودشان در مورد سفر مثلا مادر من قبل از بیرون رفتن من شروع میکند از عواقب تنها سفر کردن و اینکه چقدر میتواند این سفر خطرناک باشد یا از آمار دزدی و تجاوز گفتن و حتی مورد ضرب و شتم قرار گرفتن. و من شروع میکنم به توضیح دادن به انها در مورد تنها سفر کردن زیرا آنها هیچگونه تصوری از تنها سفر کردن ندارند و به آنها میگوییم که اینطور نیست و ممکن است سفر کردن به تنهایی به همان اندازه که در خانه امن هستیم امن باشد. سوزان ابراز همدردی کرد و گفت : من هم هر وقت تنها در سفر بودم با تماس مادرم همیشه شاهد چنین نظراتی بوده ام.

در همین حین سوزان گفت : متقاعد کردن پدر مادرم بسیار سخت است و از اینکه یک نفر تصمیم بگیرد با من به سفر بیاید متنفر هستم. اینکه دیگران را برای این مسائل متقاعد کنم بسیار کار سختی است و فهماندن این موضوع که لطفا برای من متاسف نباشید.

جولی هم میگوید: از اینکه مردم با تعجب به من میگویند : سفر، آن هم به تنهایی ؟ خدای من این چه کاری است. متنفر است و این جملات من را آزار میدهد.

تنهایی

درحالی که این موضوع در تمامی طول سفر به نظر نمی آید ولی تنهایی در سفر میتواند سخت ترین قسمت سفر باشد البته در بعضی از وقت های خاص. مارک توضیح داد که : من به تنهایی سفر کردم زیرا دوست داشتم مسائل مربوط به خودم را بتوانم حل بکنم آن هم نه به خاطر اینکه منزوی و گوشه گیر باشم بلکه به خاطر اینکه تنهایی سفر کردن به جایی که کسی را نمی شناسید بسیار سخت است.روز هایی  وجود دارد که من با کسی جز سلام و احوال پرسی مکالمه دیگری ندارم و ماندن در مهمان خانه ها میتواند بسیار جالب باشد برای پیدا کردن همسفر های ناشناس ، ولی وقت هایی که تنهایی درهتل هستید بسیار سخت است.

هیچ بخش سختی وجود ندارد

در ادامه بحث سخت ترین قسمت های تنهایی سفر کردن: مایکل گفت: باور کنید هیچ قسمت سختی وجود ندارد و من تمام قسمت های سخت سفر را دوست دارم و از آنها لذت میبرم. لویسیا گفت: قسمت سخت ؟ باور کنید هیچ قسمت سختی وجود ندارد فقط بعضی از چالش ها هستند که شما را کمی درگیر خواهند کرد.
لائورا گفت : برای من سخت ترین قسمت سفر تصمیم گرفتن برای برخی کار ها بود و در کل مشکل خاصی با تنها سفر کردن ندارم و در واقع بسیار دوست دارم. الی هم گفت : من عاشق لحظه های هستم که لحظات فوق العاده عالی را فقط با خودم و خودم تقسیم میکنم. یکی دیگر از اعضای انجمن گفت : برای من سخت ترین قسمت سفر جلو خندیدنم را گرفتن است ، چون این سفر برای من بسیار لذت بخش است و هرچی را که میبینم مرا به خندیدن سوق میدهد در واقع من تمام بخش های سفر را دوست دارم و از آنها لذت میبرم.

سخت ترین قسمت تنهایی سفر کردن ، بازگشت به خانه است

 

سخت ترین قسمت تنهایی سفر کردن ، بازگشت به خانه است
سخت ترین قسمت تنهایی سفر کردن ، بازگشت به خانه است

 

به عقیده بسیاری از افراد انجمن ، سفر کردن به تنهایی مشکل و سختی خاصی ندارد ولی سخت ترین قسمت مربوط به قسمت بازگشتن به خانه است. ناتالی گفت : سخت ترین قسمت سفر برگشت به خانه است در صورتی که عاشق مقصد سفر خود شده باشید. ناتان گفت : سخت ترین قسمت سفر خداحافظی کردن از دوستان فوق العاده ای که در مسافت های بسیار دور پیدا  کرده اید و به این زودی ها آنها را نخواهید دید.
ایسورو گفت : یکی از سختی های برگشت از سفر این است که بعد از برگشت و حین برگشت کمی طول میکشد تا به سبک زندگی قبلی و خارج از سفر برگردید. من بعد از سفر بسیار فعال و هیجان زده هستم و کمی برایم مشکل است تا دوباره کنار خانواده و دوستان برگردم. گینگر این موضوع را توضیح داد و گفت : برگشتن از سفر شما را با واقعیت ها دوباره محشور خواهد کرد و اینکه میتوانید دوباره مکالمه های عادی با بقیه داشته باشید نه مانند سفر که ممکن است بیشتر مکالمه ها مربوط به ادرس واینگونه مسائل محدود میشد.

سخت ترین قسمت ها ، انقدرهم سخت نیستند

تا اینجا ممکن است این متن به قدر زیادی طولانی شده باشد ولی نکته مهم ما در این پاراگراف این است که واقعا سخت ترین قسمت های تنها سفر کردن انقدر ها هم سخت نیست و مطمئن باشید که جای نگرانی برای شما ندارد. شما در این سفر ها چیزهایی به دست می آورید که ممکن است غیر از تنها سفر کردن هرگز قادر به کسب کردنشان نباشید ، مانند اعتماد به نفس بالا و دانش مخصوص سفر که شما را آدم قوی تری خواهد کرد.

امیدوارم نهایت استفاده را از این مطلب برده باشید .

پارسیان گشت

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.