تسهیل ویزای روسیه برای جام جهانی 2018

0

تسهیل ویزای روسیه

جانی اینفانتینو رئیس فیفا اعلام کردم : سیاست گذاری دولت روسیه برای جام کنفدراسیون فیفا در سال 2017 و جام جهانی در سال 2018،  سیاست تسهیل کردن شرایط ویزا گرفتن برای مسافران و توریست ها و ورزشکار ها است و این عمل یک حرکت منحصر به فرد و خاص از طرف دولت روسیه محسوب میشود که در سال 2017 میتواند به نوعی تمرین برای جام جهانی محسوب شود.

او ادامه داد : روسیه هم اکنون آماده میزبانی برای جام کنفدراسیونها در سال 2017 است. من سال های طولانی است که در صنعت بزرگ فوتبال مشغول فعالیت کردن هستم و باید اعتراف کنم در طول فعالیت حرفه ای که داشتم تا به امروز دولتی را به اندازه دولت روسیه مایل و مصمم به مذاکره کردن و تسهیل شرایط ندیده بودم. در واقع سیاست تسهیل ویزای از سوی دولت روسیه بسیار خاص تلقی خواهد شد.

جام جهانی تا سال بعد
جام جهانی تا سال بعد

در چهارم ماه می ولادمیر پوتین رئیس جمهور کشور روسیه حکمی را امضا کرد که به طرفداران هر کشور اجازه میدهد تا با کارت طرفداری خود گذرنامه مخصوص طرفداری دریافت نماید و از روند کند درخواست و تایید گذرنامه ویزا معمول جلوگیری کنند.

این قانون و روند کار کردنش از 72 ساعت قبل از شروع اولین بازی مسابقات شروع و تا آخرین روز مسابقات ادامه خواهد یافت.

ناگفته نماند که بیست و یکمین مسابقات جام جهانی فوتبال موسوم به (FiFa Wold Cup)  در دوم دسامبر سال 2010 امتیازش به کشور روسیه رسید و به این ترتیب روسیه از سال 2010 در تدارک مسابقات جهانی فوتبال شد که با روند ساختن استادیوم ها و آماده سازی زیر ساخت ها ادامه پیدا کرد و مشکلات ویزا که همیشه از مشکلات مهم اینگونه تورنومنت ها است درحال طی کردن مسیر بسیار خوبی است و قرار است شرایط تا حد زیادی تسهیل پیدا کند تا طرفداران این صنعت بزرگ بدون دغدغه وارد کشور میزبان شوند و از این مسابقات نهایت لذت را ببرند.

چالش ها و تهدیدات روسیه در جام جهانی 2018

روسیه در این مسابقات با چالش های مهمی رو به رو است.

یکی از این تهدیدات و چالش های روسیه مربوط به مسائل امنیتی این کشور است. گروه تروریستی داعش با انتشار تصویری از جام جهانی روسیه تهدید به بمب گذاری وکشتار عظیم مردم در این رویداد ورزشی کرده است. در صورت بروز هر اتفاق تروریستی در این کشور و در عین مسابقات میتواند وجهه کشور روسیه و مسبقات جام جهانی را تحت شعاع قرار دهد ، با وجود تسهیل شرایط ویزا این شرایط و کنترل امنیت برای روسیه بسیار سخت تر شده است.

گفتنی است که گروه تروریستی داعش قبلا هم یکبار موفق به بمب گذاری در شهر سن پترزبورگ روسیه شد و طی این بمب گذاری 14 نفر کشته شدند. به عقیده کارشناسان مسائل امنیتی ، روسیه با چالش های بزرگ و مهم امنیتی درگیر است که همگی ما امیدواریم خطری این مسابقات را تهدید نکند و این مسابقات در نهایت امنیت برگزار گردد.

مجموعا در این سری مسابقات 64 بازی برگزار خواهد شد که تیم های فتبال در 12 استادیوم متفاوت در 11 شهر با هم رو در رو خواهند شد و قهرمان این دوره به جام کنفدراسیون‌ها سال ۲۰۲۱ صعود خواهد کرد.

این مسابقات (جام جهانی 2018) از ۱۴ ژوئن ۲۰۱۸ تا ۱۵ ژوئیه ۲۰۱۸ در کشور روسیه برگزار خواهد شد.

پارسیان گشت

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.