ده شهر ارزان قیمت برای زندگی یا سفر

0

ده شهر ارزان قیمت برای زندگی یا مسافرت کردن!

با سلام ، امروزه بیشتر گزارش ها و آمار ها مرتبط میشود به گران ترین و لوکس ترین شهر ها و مکان های گردشگری که ما سعی داریم در این مطلب به شهر هایی بپردازیم که نرخ قیمتی بسیار پایین ترین نسبت به بقیه شهر ها دارد ، بپردازیم تا به بهترین نتیجه برای پیدا کردن شهر های ارزان قیمت برای مسافرت و مهاجرت برسیم.
این لیست مخصوص مسافران و مهاجرانی است که به دنبال ماجراجویی و تنوع در زندگی خود هستند. شاید هم به دنبال یک مکان امن و عالی و ارزان برای سپری کردن دوران بازنشستگی یا برای طی کردن مسافرتی بسیار طولانی در خارج از کشور.

نکته مهم راجب ارزان قیمت بودن شهر ها این است که باید به کیفیت شهر ها دقت کرد. مثلا بعضی از شهر ها ارزان قیمت هستند به همراه شرایط و کیفیت خوب و عواملی که تحت کنترل خودشان هم نیست مانند مناظر طبیعی ، آب و هوا و غیره.
ولی بعضی دیگر از شهر های هستند در عین حال که ارزان قیمت هستند ولی مکان هایی بسیار کثیف و بد آب و هوا محسوب میشوند و مطمئنا کسی دوست ندارد تعطیلات یا دوران بازنشستگی خودش را در این مناطق بگذراند.
ما در این مطلب سعی داریم مکان هایی را به شما معرفی کنیم که هم از نظر ارزانی در وضعیت خوبی باشد هم از نظر کیفیت شهری مانند تمیز بودن محیط ، امنیت ، اب و هوا و … این مکان ها در دنیا کمتر شناخته شده هستند پس با پارسیان گشت همراه باشید .

10 – تفلیس – گرجستان (Tbilisi)

 

 تفلیس – گرجستان
تفلیس – گرجستان

 

تفلیس ، پایتخت و بزرگترین شهر کشور گرجستان است. هنوز برای بسیاری از مردم دنیا ناشناخته و مبهم محسوب میشود.
به هر حال این روند در حال تغییر است و تفلیس در حال تبدیل شدن به یک شهر پر رفت و آمد توریستی است.
سنت هایی مانند ساختن نوشیدنی  به تاریخچه ای حدودا 4000 سال پیش بر میگردد.
صخره های بزرگ در تفلیس توسط رودخانه به دو قسمت تقسیم میشوند.
همچنین غذاها و معماری شهر تفلیس حتی با دید منتقدانه به طرز باورنکردی عالی است ، معماری این شهر مخلوطی از معماری شرق و غرب و روسیه و خاورنزدیک است که نمای فوق العاده ای را به نمایش میگذارد.
این شهر با قدمت تاریخی بسیار بالا دارای هزاران کوچه به هم متصل شده است که بافت قدیمی خود را حفظ کرده است.
مغازه های فروش نوشیدنی های خاص و کافی شاپ های زیبا نمای زیبایی به این شهر قدیمی داده است.
همچنین شاید باورکردنی نباشد که یک اجاره یک اپارتمان در تفلیس حدودا ماهیانه 200 دلار است. بله گرجستان در کل کشور فقیری محسوب میشود. امار نگران کننده وجود دارد که شصت درصد مردم زیر خط فقر زندگی میکنند. به هر حال آینده این کشور بسیار روشن است و مردم امیدوارند تا وضع موجود به زودی تغییر بیابد. به هر حال تفلیس یک شهر تاریخی و خاطره انگیر است که میتوانید با هر قیمتی که خواستین به آنجا سفر کنید و آز آنجا لذت ببرید.

9- ماناگوآ – نیکاراگوئه (Managua)

 

ماناگوآ – نیکاراگوئه
ماناگوآ – نیکاراگوئه

 

ماناگوآ پایتخت کشور نیکاراگوئه است. ماناگوآ یکی از شهر های قدیمی و زیبا است. این شهر کمی از روز دنیا عقب مانده است مثلا اگر به شما به سال 1962 برگردید تفاوت آنچنانی نخواهید دید. طبق گزارشات Numbeo شما میتوانید با مبلغ حدودا 450 دلار در ماه یک آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر پیدا کنید.
آواز خوانی Lombardo افسانه ای در سال 1946 در ذهن مردم این کشور فراموش نشدنی است.
ماناگوآ در ناکاراگوئه مکان بسیار ارزانی است به خصوص از نظر زمین و املاک شما میتوانید با قیمت بسیار پایین صاحب خانه یا صاحب زمین بشوید، البته قیمت املاک در این کشور در حال رشد است. زیرا این مکان علاقه بسیاری از بازنشتگان یا مسافران را برانگیخته است تا به این منطقه مهاجرت کنند و اقامت برگزینند.
آب و هوای ماناگوآ همیشه گرم است و یک مرکز فرهنگی و مالی و یک شهر دانشگاهی محسوب میشود.همچنین غذاهای ناهارخوری در این منطقه بسیار ارزان است. بازارها بسیار عالی و پر از حرارت است، ترافیک عجیب و غریب، جمع آوری زباله گاه به گاه انجام میشود و زیبایی این منطقه همگی طبیعی هستند. البته مراقب پوشیدن جواهرات در شب باشید برای اطمینان شب هنگام با یک همراه به بیرون بروید.

8- کیپ‌تاون – آفریقا جنوبی (Cape Town)

 

کیپ‌تاون – آفریقا جنوبی
کیپ‌تاون – آفریقا جنوبی

 

کیپ تاون یکی از مراکز زیبای آفریقای جنوبی است که مقصد بسیاری از توریست های دنیا از سرتاسر دنیا شده است و قیمت ها در این منطقه به طرز باورنکردنی و مسخره ای پایین است و شما میتوانید مدت ها این منطقه نهایت لذت را ببرید.
و این تصادفی نیست که بیشتر مردم از کیپ تاون دیدن میکنند تا اهرام بزرگ .
یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر حدودا 600 دلار در ماه هزینه خواهد داشت و یک وعده مک دونالد حدودا $3.80 است.
البته این به این معنا نیستکه شما تا میتوانید باید غذا بخورید بلکه این آمار انعاکس قیمتی زندگی مردم در این منطقه است.
بله در این مناطق نیز صحنه های غم انگیز و جنایت وجود دارد ، جنایت هایی مانند تفکر رژیم آپارتاید که هنوز هم توابع آن تا مدت ها مردم آفریقا جنوبی را رها نخواهد کرد.
به هر حال این کشور از یک تاریخ طولانی ای به اینجا رسیده است و افریقای جنوبی امروز شرایط خیلی بهتری نسبت به 50 سال  گذشته دارد. همچنین شما میتوانید هرروز صبح به کوه های Table Top  بروید و ورزش های  کوهنوردی و پیاده روی داشته باشید.
همچنین میتوانید از سلول انفرادی نلسون ماندلا در جزیره روبن دیدن کنید که به نوع خود یک جاذبه گردشگری محسوب میشود.

7- مینسک – بلاروس (Minsk)

 

 مینسک – بلاروس
مینسک – بلاروسشهر مینسک به کمی توجه جامعه مسافران نیاز دارد. همچنین اثرات جنگ روسیه با اوکراین و تحریم ها و قیمت های نفت تاثیر خودش را بر این منطقه گذاشته است و مینسک از نظر اقتصادی شرایط بدی را تجربه میکند. اما حتی 40 سال پیش، در کمدی «عشق و مرگ» در سال 1975، وودی آلن از مینسک به عنوان منطقه ای برای کنوانسیون عشایر روستایی استفاده می کند.
این شهرهنوز هم جنبه گردشگری خود را حفظ کرده است. اما تصمیمات و فشار های دولت مرکزی بر این شهر جوری اس که حس میکنید این شهر هنوز درگیر جنگ سرد است. آنها آبجو های مخصوص خود را درست میکنند.
وقتی بدانید خانه های محکوم تروریستی جان اف کندی (رئیس جمهور ترور شده ایالات متحده ) به نام لی هاروی اسوالد در مینسک است سعی میکنید حتما مدت زمان بیشتری در این شهر پر رمز و راز بمانید.

6- بانجول – گامبیا (Gambia)

 

بانجول – گامبیا
بانجول – گامبیا

 

جزیره بانجول به مشابه یک جواهری زیبا در کشور گامبیا است که پایتخت کشور گامبیا محسوب میشود.
بازار شگفت آور این شهر بسیار معروف است همچنین بافت قدیمی شهر و جمعیت بسیار کوچک 43 هزار نفری که بسیار جالب است. همچنین سواحل خیره کننده و با حرارت که در تمام فصول به اندازه کافی آفتاب بر آن سیطره دارد.
کشاورزی این منطقه بسیار کند و ضعیف محسوب میشود. در کتاب سیاره تنها راجب بانجول نوشته است : بهترین شهر آفریقایی است.
یکی از عوامل اصلی کشاورزی و اقتصاد گامبیا ، وابسته به بادام زمینی است و به دلیل استعداد محلی و زمین ها بادام زمینی بیشترین میزان صادرات را در این کشور دارا است که ارزش نسبتا بالایی دارد.
تولید ناخالص داخلی این کشور به صورت سالانه حدود 1700 دلار است که در کنار سودان جنوبی و کره شمالی قرار میگیرد.
این منطقه پتانسیل این را دارد که یکی از بهترین مناطق دنیا بشود ، اما گاهی اوقات جرم و جنایات و فقر و نژادپرستی و ناعدالتی باعث میشود درخشش این کشور زیاد در دنیا دیده نشود.
قیمت ها ثبات کمتری در این منطقه دارند برای مثال ممکن است قیمت یکی از اجناس نسبتا ارزان به قیمت بالایی برسد و شاید این یکی از دلایلی است که چرا جمعیت کمی در این مناطق زندگی میکند.

5- اسکوپیه – جمهوری مقدونیه (Skopje)

 

 اسکوپیه - جمهوری مقدونیه
اسکوپیه – جمهوری مقدونیه

 

اسکوپیه یا اسکوپیا نام پایتخت کشور جمهوری مقدونیه است. اسکوپیه شهری ارزان قیمت در تمامی موارد است. یک پوند مرغ 2.31 دلار است. و آپارتمان در مرکز شهر سه خوابه 422 دلار قیمت دارد.
بسیاری از کارشناسان نمیتوانند قیمت های موجود در اسکوپیه را مطابقت دهند.
با اینکه اسکوپیه تبدیل به یک شهر مدرن شده است اما هنوز بافت تاریخی خود را حفظ کرده است از جمله: قلعه ای متعلق به قرن 5 میلادی و بازار بسیار قدیمی و بزرگ همانند مشابه اش در استانبول است و چشمه های نفس گیر و کوهستانی و تنگه های زیبا و کوچک، همگی این اماکن از جاذبه های اسکوپیه واقع در جمهوری مقدونیه است.
کتاب سیاره تنها در این رابطه مینویسد : رستوران های این شهر یکی از ارزان ترین ها در اروپا محسوب میشود به خصوص برای خوردن شام که بسیار در این شعر معروف است.
دو ساعت و 47 دقیقه طول میکشد تا با ماشین به سواحل مشهور و شب زنده دار در شهر تسالونیکی در یونان برسید. نرخ بیکاری در این منطقه 27 % است. به یاد داشته باشید این منطقه یکی از مکان های فوق العاده در دنیا است پس این مکان را از دست ندهید.

4- تونِس – جمهوری تونس (Tunisia)

تونِس - جمهوری تونس
تونِس – جمهوری تونس

شهر تونِس پایتخت کشور جمهوری تونس می‌باشد.

حملات تروریستی اخیر در کشور تونس که توسط گروه های تروریستی انجام شد تاثیر زیادی بر اقتصاد کشور تونس گذاشته است و تقریبا کشور تونس در وضعیت بد اقتصادی به سر میبرد. نیم میلیون شغل از طریق گردشگری در این کشور وجود دارد با ارزش بیش از 20 میلیارد دلار که آمار مربوط به زمان حال تقریبا نامشخص است و این آمار مربوط به گذشته است.
و سواحل زیبای تونس که از ترکیب فرهنگی اعراب ، افریقایی ها و فرانسوی ها گرفته شده است بسیار زیبا و جالب خواهد بود و البته بسیار ارزان است. این مکان میتواند یک موقعیت عالی برای تجار باشد تا معماله های بسیار خوبی صورت بگیرد.
البته دولت های بزرگ اعلام کرده اند به دلیل وجود تروریست سعی کنید با هوشیاری کامل به تونس سفر کنید لذا در صورت سفر کردن به تونس ، بیشتر هوشیار باشید.

3- کراچی – پاکستان (karachi)

کراچی – پاکستان
کراچی – پاکستان

به نظر می رسد کراچی در پاکستان با سرمایه گذاری های بزرگ تجاری، هنری و مالی، یکی از سریع ترین شهرهای رو به رشد در جهان است.
به دلیل شلوغ بودن شبانه روزی شهر کراچی به این شهر لقب شهر نور را داده اند زیرا همیشه چراغ های این شهر روشن است.
سواحل بسیار زیبای نزدیک به دریای عرب وجود دارد و شما میتوانید با پرداخت کمتر از 400 دلار یک اپارتمان سه خوابه اجاره کنید. شما هم مانند من به دنبال دلیل ارزانی بیش از حد این شهر هستید؟
ولی متاسفانه کراچی به دلیل وجودی بعضی از جرم و جنایت و ناامنی ها از نظر امنیتی در سطح خوبی قرار ندارد ، به هر حال اگر با موارد امنیتی شهر کراچی کنار می آیید سعی کنید به این منطقه ارزان سفرکنید.

2- ویندهوک – نامیبیا (Windhoek)

ویندهوک – نامیبیا
ویندهوک – نامیبیا

ویندهوک پایتخت و بزرگترین شهر کشور نامیبیا است. ویندهوک از نظر ظاهری بسیار شبیه شهر های غربی مانند کشور های آمریکای جنوبی است و این کشور نسبتا امن است. و ثبات این کشور به لطف دولت مرکزی قوی حفظ شده است. در واقع دولت نامیبیا در منطقه آفریقا کار بسیار بزرگی انجام داده است و در آفریقای بی ثبات و فقیر شرایط خوبی را رغم زده است.
یک آپارتمان یک خوابه 491 دلار در ماه قیمت دارد. بسیاری از مردم و مهاجران می توانند در قسمت گردشگری یا شرکت های معدن اورانیوم و الماس مشغول به کار شوند.
بهترین سرویس های افریقایی در رستوران های ویندهوک حدودا 8 دلار قیمت دارند.
کسانی که به این منطقه سفر کرده اند مطئمنا از جاذبه های گردشگری این مناطق نظیر : بیابان های نارنجی و اکوتوریسم این منطقه بسیار شگفت زده خواهند شد.
نیویورک تایمز ویندهوک را در لیست ششمین مقصد جهان که باید به آنجا سفر کرد گذاشته است.

1- بیشکک – قرقیزستان (Bishkek)

بیشکک – قرقیزستان
بیشکک – قرقیزستان

قیمت ها در بیشکک قرقیزستان فوق العاده پایین و ارزان است ، مثلا: یک بسته سیگار مارلبرو حدودا 86 سنت قیمت دارد. یک وعده شام بسیار خوب حدودا 10 دلار است.اجاره برای یک آپارتمان دو خوابه در بخش گران قیمت شهر 763 دلار برای یک ماه است.بسیاری از مهاجران که برای کار به این مناطق سفر میکند یا در معادن طلا کار میکنند یا به دانش آموزان این مناطق زبان انگلیسی آموزش میدهند.
امنیت این منطقه جزو بهترین مناطق جهان نیست اما ما به شما پیشنهاد میکنیم با یک تور معتبر به این منطقه سفر کنید و حتما فراموش نکنید که از جاده افسانه ای ابریشم عبور کنید و منظره زیبا  و از قیمت های پایین این منطقه نهایت لذت را ببرید.

پارسیان گشت

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.