آموزش عکس گرفتن به صورت سلفی در سفر

0

آموزش عکس گرفتن به صورت سلفی

با سلام ، عکس گرفتن در هنگام سفر و جاودانه کردن لحظات خوش سفر از مهم ترین کار هایی است که هر فردی دوست دارد انجام دهد تا خاطرات سفر همیشه برایش زنده  و ماندگار بماند.
وقتی در سفر همراهی داشته باشید این موضوع بسیار راحت است و میتوانید از یکدیگر عکس بگیرید و سراغ موقعیت های بعدی بروید.

ولی وقتی به تنهایی سفر میکنید موضوع کمی سخت تر خواهد شد، شما باید از خودتان عکس بگیرید یا دوربین را به یک شخص ناشناس بدهید تا از شما عکس بگیرد که خود این موضوع از نظر امنیتی ممکن است مشکلاتی را برای شما ایجاد کند ، به هر حال معقول ترین راه در این شرایط گرفتن عکس های سلفی است.

شاید خنده دار باشد اما نیاز داریم تا به دوستان خود بعد سفر اثبات کنیم که در این منطقه حضور داشته ایم و اگر ، فقط از منظره ها عکس بگیریم و خودمان در عکس حاضر  نباشیم ممکن است کمی به شما شک کنند ، پس سلفی گرفتن میتواند این شک ها را از بین ببرد.

مشکلات دوربین های حرفه ای و عکاسی سلفی

 

دوربین های حرفه ای
دوربین های حرفه ای

 

وقتی شما با دوربین حرفه به سفر میروید و کسی همراه شما نیست که از شما عکس بگیرد ، مجبور میشوید که از خودتان عکس بگیرید ، به هنگام عکس گرفتن مشکلی وجود ندارد و شما چندین عکس میگیرید ولی بعد از بازبینی عکس ها تازه متوجه ایراد های عکس ها خواهید شد مانند:
چهره شما توسط دوربین شناسایی نشد.
عکس ها به قدری از نزدیک گرفته شده است که چین و چروک هایی که تا به حال خودتان تشخیص نداده بودید را برای اولین بار میبیند.
چشم های شما به دلیل فلش یا عدم نور کافی به طرز وحشتناکی زشت افتاده است.
یا اصلا عکسی گرفته نشده و دوربین با تنظیماتش مشکل پیدا کرده است ولی شما متوجه نشده اید و مدام دکمه عکس گرفتن را زده اید.

چگونه عکس سلفی خوب بگیریم ؟

خوشبختانه با رعایت برخی نکات و تمرینات کافی ، تمامی موارد بالا را قادر خواهید بود تا رفع کنید و تبدیل به یک استاد عکاسی سلفی بشوید.

با پارسیان گشت همراه باشید.

1- دوربین را به صورت عرضی بگیرید و سعی کنید دوربین را از حالت زوم خارج کنید که کادر وسیع تری از منظره را پوشش بدهد.

2- دستان خود را تا میتوانید باز کنید تا نمای کامل پشت سرتان نمایان شود و مانند مورد گذشته دید بیشتری به دوربین داده شود.

3- دست خود را در همان حالت دراز شده نگه دارید  و زاویه های مختلفی را تست کنید تا به نتیجه دلخواه برسید. ( میتوانید چند عکس امتحانی بگیرید )

4- وضعیت نگه داشتن سر خود با دوربین را بررسی کنید تا به بهترین شرایط برسید ، مثلا وقتی از بالا به پایین عکس میگیرد خیلی سر خود را بالا نگیرید تا بیشتر گردنتان بی افتد پس سعی کنید بهترین زاویه ای که میخواهید را انتخاب کنید.

5- سعی کنید قبل از عکاسی همیشه نمای پست سرتان را چک کنید تا مثلا زباله ها عکس شما را خراب نکنند یا دودکشی فعال که نمای عکس شما را خراب نکنند.

6- موقعیت خود و دوربین و خورشید را بسنجید ، این کار بسیار مهم است تا تنظیم نور را به درستی انجام بدهید ، مثلا زاویه دوربین را به نحوه ای بگیرید که سایه خورشید تاثیر بدی بر روی عکس شما نگذارد و چهره شما را تحت الشعاع قرار ندهد.

7-در لبخند زدن به دوربین خسیس نباشید. سعی کنید با لبخند زیبا خود عکسی با خاطره ای شاد را رقم بزنید هرچند ممکن است مردم فکر کنند شما الکی خوش هستید. مهم این است که شما شاد هستید و باید انعکاس این شاد بودن را در عکس هایتان نشان بدهید.

8- این مورد را جدی بگیرید : حتما عکس هایی که بسیار زشت افتاده اید را پاک کنید. من همیشه بعد از عکاسی این کار را انجام میدهم تا هیچوقت دوباره آنها را نبینم.

یک گزینه دیگر برای کسانی که به تنهایی عکاسی میکنند

 

گوشی آیفون
گوشی آیفون

 

من به تازگی گوشی آیفون خریداری کرده ام و از قابلیت عکاسی این گوشی هوشمند و توانایی عکاسی خودم بسیار شگفت زده شدم.
به هر حال من هنوز هم بنا به دلایل زیاد با دوربین حرفه ای خودم کار خواهم کرد. دوربین های حرفه ای زاویه بزرگ تر و بهتری به من خواهد داد تا در عکس باشم همچنین کیفیت و سایز عکس های دوربین حرفه و آیفون قابل مقایسه نیست. درست است که دوربین آیفون بسیار خوب و با کیفیت است اما در مقابل انتخاب دوربین حرفه ای خودم و آیفون هرگز آیفون را انتخاب نخواهم کرد.
ولی به نظرم آیفون در شرایط سخت و تنگنا و موقعیت های فوری انتخاب بسیار خوبی محسوب میشود.

خریدن و داشتن یک کیف مخصوص دوربین

 

کیف مخصوص دوربین
کیف مخصوص دوربین

 

سعی کنید برای دوربین خودتان در طول سفر یک کیف خوب و مخصوص دوربین انتخاب کنید تا مشکل حمل و نقل دوربین برایتان حل بشود ، البت حتما به این نکته دقت کنید که کیف ها را قبل از خریدن بررسی کنید مدل های مردانه و زنانه را مقایسه کنید و سعی کنید گزینه ای انتخاب کنید که راحت و سبک و دردسترس باشد. زیرا دوربین در تمام مدت سفر همراه شما خواهد بود.

عکاسی سلفی و مونوپاد

 

عکاسی سلفی و مونوپاد
عکاسی سلفی و مونوپاد

 

برای دوستانی که از داشتن دوربین حرفه ای محروم هستند پیشنهاد میکنیم تا با خریدن مونوپاد شاتر دار قسمتی از خلاء دوربین حرفه ای را پر کنید. مزایای عکاسی سلفی با مونوپاد این است که به شما زاویه کامل تر و دید وسیع تری خواهد داد ، یا مثلا نیاز نیست دستتان را آنقدر دراز کنید تا اذیت شوید جدا از عکاسی کردن با گوشی های هوشمندی نظیر آیفون شما میتوانید با مونوپاد از خودتان و در حین سفر فیلم های خوبی بگیرید و تمام خاطرات سفر خود را برای همیشه جاودانه نگه دارید.
پس به خاطر داشته باشید در صورت نداشتن دوربین حرفه ای ، اول سعی بر خرید یک گوشی هوشمند خوب با دوربین عالی کنید و بعد از آن انتخاب یک مونوپاد با کیفیت و شاتردار تا بتوانید عکس های زیبایی از خود و سفر خود داشته باشید.
امیدواریم از این مطلب نهایت لذت را برده باشید و بتوانید عکس های زیبایی را ثبت کنید.

پارسیان گشت

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.