دیدنی های آنتالیا در ترکیه بخش دوم

0

کشور ترکیه یکی از زیباترین کشورهای جهان است که زیبایی های بی نظیری دارد و سالانه افراد زیادی به انجا مسافرت میکنند. یکی از مهمترین شهرهای ترکیه آنتالیاست که به جرات میتوان گفت یکی از پربازدیدترین شهرهای ترکیه است. آنتالیا جاهای دیدنی زیادی دارد. از جاهای دیدنی آنتالیا میتوان به قلعه رومیان ، آسپندوس ، شهر قدیمی ترمسوس ، شهر پرگ آنتالیا و … اشاره کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره جاهای دیدنی آنتالیا ادامه مطلب را مطالعه کنید.

دیدنی های آنتالیا یا جاهای دیدنی آنتالیا

. قلعه رومیان از دیدنی های آنتالیا یا جاهای دیدنی آنتالیا

به گزارش سایت پارسیان گشت یکی از دیدنی های آنتالیا قلعه رومیان است . قلعه رومی ها در پارکی نزدیک بندر آلانیا قرار دارد و دارای ارتفاع حدود 14 متر است. از قلعه رومیان آنتالیا در گذشته به عنوان مکانی برای دیده بانی استفاده می شده است. مکان این قلعه دید کاملی به بندر آلانیا دارد . در کنار این قلعه پارک زیبایی است که میتوانید در ان از مناظر دریای مدیترانه  و بندر آلانیا لذت ببرید و لحظات شاد و ارام بخشی را تجربه کنید. پیشنهاد می کنیم اگر به آنتالیا رفتید دیدن قلعه رومیان و مناظر اطراف ان را از دست ندهید.

دیدنی های آنتالیا یا جاهای دیدنی آنتالیا

.آسپندوس از دیدنی های آنتالیا یا جاهای دیدنی آنتالیا

یکی دیگر از دیدنی های آنتالیا آسپندوس نام دارد که در فاصله 47 کیلومتری از شهر آنتالیا واقع شده است. طبق اطلاعات بدست امده در قرن دوم و سوم آپندوس مکانی بوده که ظرفیت 15000 تماشاگر را داشته و متاسفانه در حال حاضر فقط ویرانه های ان باقی مانده است.

دیدنی های آنتالیا یا جاهای دیدنی آنتالیا

. شهر قدیمی ترمسوس از دیدنی های آنتالیا یا جاهای دیدنی آنتالیا

شهر قدیمی ترمسوس در فاصله 37 کیلومتری شمال شهر آنتالیا واقع شده است . شهر قدیمی ترمسوس در دامنه کوه قرار دارد و به همین دلیل از حمله رومیان و یونانیان اکثرا درامان بوده و به ان گزندی نرسیده است . پیشنهاد می کنیم اگر به انتالیا رفتید حتما از اثار باقیمانده در شهر قدیمی ترمسوس دیدن کنید.

دیدنی های آنتالیا یا جاهای دیدنی آنتالیا

. شهر پرگ آنتالیا از دیدنی های آنتالیا یا جاهای دیدنی آنتالیا

شهر پرگ آنتالیا یکی دیگر از دیدنی های آنتالیا است که در 17 کیلومتری بخش شرقی آنتالیا قرار دارد . این خرابه های قدیمی روزگاری مربوط به شهر بزرگ فیلادلفیا بود که پایتخت امپراطوری یونان  و پس از آن رومیان بوده است . در خرابه های موجود در شهر پرگ آنتالیا معابد بزرگ ، حمام یونانی ، حمام رومی و  استادیوم های بزرگ ورزشی وجود دارد که میتوانید هر بار که به انتالیا رفتید از این بخش دیدن کنید. این مکان نشان دهنده تاریخ و فرهنگ شهر انتالیا و کشور ترکیه است.

دیدنی های آنتالیا یا جاهای دیدنی آنتالیا

 .مسجد تکِلی مِهمت پاشا از دیدنی های آنتالیا یا جاهای دیدنی آنتالیا

یکی دیگر از دیدنی های آنتالیا دقیقا کنار برج ساعت، مسجد تکلی مهمت پاشا است که دز بدو ورود به شرح قرار دارد.  این مکان اگرچه مثل مسجدهای استانبول بزرگ نیست اما با تک‌‌منار بلندش ، یکی از مهم‌ترین مساجد عثمانی در آنتالیاست. قدمت مسجد تکلی مهمت پاشا  به قرن هجدهم میلادی  مربوط میشود.

دیدنی های آنتالیا یا جاهای دیدنی آنتالیا

. پارک یاووز اوزکان از دیدنی های آنتالیا یا جاهای دیدنی آنتالیا

شاید محبوب ترین پارک در بخش مرکزی آنتالیا پارک یاووز اوزکان باشد. پارک یاووز اوزکان مکانی است سر سبز و پر از درخت و گیاهان مختلف،  و همچنین دارای چندین حوضچه آب، فواره‌های رنگی که شب‌ها نورافشانی می‌کنند . در این مکان ابشار و رستوران زیبایی هم وجود دارد که میتوانید از این بخش دیدن کنید.

دیدنی های آنتالیا یا جاهای دیدنی آنتالیا

. کاله ایچی از دیدنی های آنتالیا یا جاهای دیدنی آنتالیا

به گزارش پارسیان گشت کاله ایچی مرکز تاریخی شهر آنتالیا و به معنای “داخل قلعه” میباشد. کاله ایچی بخش اصلی شهر را تشکیل می دهد که با دیوارهای قدیمی شهر محاصره شده و در امتداد ساحل قرار دارد. موزه کاله ایچی، مناره ییولی و لنگرگاه قایق های تفریحی از جاهای دیدنی این بخش میباشند که زیبایی خاص خود را دارد.

دیدنی های آنتالیا یا جاهای دیدنی آنتالیا

. آبشارهای دودِن از دیدنی های آنتالیا یا جاهای دیدنی آنتالیا

آبشارهای دودن از دیگر جاهای دیدنی و زیبای آنتالیاست که پیشنهاد می کنیم حتما از ان دیدن کنید. نهرها و رودهای منطقه آنتالیا در نهایت به دریای مدیترانه می ریزند و مناظر زیبایی همچون آبشارهای دودن را خلق می کنند.

دیدنی های آنتالیا یا جاهای دیدنی آنتالیا

. لنگرگاه آنتالیا از دیدنی های آنتالیا یا جاهای دیدنی آنتالیا


لنگرگاه آنتالیا یکی از مکان های دیدنی آنتالیا است که در گذشته آتالیا نام داشته است. از این لنگرگاه تورهای تفریحی با قایق روزانه به سوی دریا روانه می شوند و آبهای فیروزه ای آنتالیا را می گردند.

دیدنی های آنتالیا یا جاهای دیدنی آنتالیا

              . پارک دلفین ها (دلفیناریوم) از دیدنی های آنتالیا یا جاهای دیدنی آنتالیا

یکی دیگر از مکانهای تفریحی آنتالیا پارک دلفین هاست که بزرگ و کوچک به ان علاقه مندند. پارک دلفین ها بخشی از پارک آبی آنتالیا است و دلفین ها، فک ها و وال های سفید در این پارک نمایش می دهند. اگر خانواگی سفر می کنید، این جاذبه برای فرزندانتان مناسب است. پیشنهاد می کنیم اگر برای تفریح به انتالیا رفتید دیدن پارک دلفین ها را هر گز از دست ندهید.

دیدنی های آنتالیا یا جاهای دیدنی آنتالیا

. غواصی در آنتالیا 

مراکز غواصی مختلفی در آنتالیا وجود دارد که کسانی که غواصی بلد هستند میتوانند در بحخش های مختلف زیر اب از مکانهای دیدنی استفاده کنند. در آنتالیا مراکز غواصی فراوانی وجود دارد و اگر یک غواص حرفه ای هستید و می خواهید دنیای زیر آب های فیروزه ای آنتالیا را کشف کنید، این فرصت را از دست ندهید.

دیدنی های آنتالیا یا جاهای دیدنی آنتالیا

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره سایر جاهای دیدنی آنتالیا مقاله زیر را مطالعه کنید :

جاهای دیدنی آنتالیا در ترکیه بخش اول

امیدواریم از اطلاعاتی که در این بخش از پارسیان گشت درباره دیدنی های آنتالیا تقدیمتان کردیم لذت برده باشید. پیشنهاد می کنیم دیدن از این شهر زیبا را جزو برنامه های تفریحی خود قرار دهید.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.