بولیوی و پنج مکان دیدنی زیبا

0

بولیوی و پنج مکان دیدنی

با سلام ، بدون مقدمه ای باید به این کشور زیبا ” بولیوی ” بپردازیم. کشور بولیوی واقع در آمریکای جنوبی است پایتخت این کشور به طور قانونی شهر سوکره است. اما دولت حاکم بر این کشور در شهر لاپاز مستقر است.
بولیوی کشوری است که در حصار خشکی های بزرگ واقع شده است. نژاد هایی مانند سرخ پوست و مستیزو (دورگه سرخ‌پوست و سفیدپوست) و سفیدپوستان به ترتیب جمعیت در این کشور دیده میشود.
دین اکثریت مردم بولیوی مسیحیت است و بولیوی به دلایل مختلف از جمله: اقتصادی، امنیتی، و مسائلی مانند گردشگری و توریستم به کشوری در حال توسعه تبدیل شده است و آینده بسیار درخشانیدر انتظار این کشور خواهد بود.

بله بولیوی کشوری بسیار زیبا ، همراه با مناظر خیره کننده و جاذبه های بسیار زیاد و شگفت آوری است. کشوری با بالاترین پایتخت ها در جهان که به نوع خود منحصر به فرد است. دارای بزرگترین دشت های نمک و کوهستان ها و جنگل ها و دریاچه ها ، با این مشخصات میشود حدس زد بولیوی یک کشور فوق العاده از نظر منابع و جاذبه گردشگری محسوب میشود.

شاید بولیوی مقصدی نباشد که بشود به آسانی به آنجا سفر کرد یا مردم خون گرمی نداشته باشد یا شاید غذاهای بسیار عالی نداشته باشد، اما با وجود تمامی کمبود ها، نقاط قوت بولیوی باز بیشتر از نقاط ضعف آن است و حتما شما را متحیر خواهد کرد.

دلایل بی شماری را میتوان عنوان کرد تا بولیوی را به عنوان یک مقصد برجسته گردشگری عنوان کرد. یکی از اصلی ترین تنوع ها و برجستگی ها ، چشم انداز ها و مناظر بی شمار زیبا در این کشور است. حقیقتا با وجود سفر های متعدد به کشور هایی در اقصی نقاط دنیا، کشوری به زیبایی بولیوی در دنیا با این حجم از زیبایی منحصر به فرد و جاذبه های مختلف ندیده ام.

با وجود غنی بودن بولیوی از نظر داشتن اماکن دیدنی زیبا ،سعی ما بر این است که در این مطلب پنج مکان برتر این کشور را به شما در سایت پارسیان گشت، معرفی کنیم. بعد از آشنا شدن با این پنج مکان در بولیوی حتما دید کلی نسبت به اماکن دیگر بولیوی پیدا خواهید کرد و اگر بخواهید سطح بولیوی را با از این دست مسائل با کشوری مانند مونتانا مقایسه کنید به نتیجه بسیار خوبی خواهید رسید. لذا با پارسیان گشت همراه باشید.

1- لاپاز –  (Lapaz)

 

لاپاز
لاپازشهر لاپاز که دولت مرکزی بولیوی در این شهر استقرار دارد ، بلند ترین پایتخت جهان از نظر ارتفاع است و در حدود 13،400 فوت (4100 متر) بالاتر از سطح دریا واقع شده است و این آمار خود نویدبخش تنوعی بزرگ است.

شهر لاپاز واقع شده در دره های محاصره شده از انوع کوه ها و قله هایی که با برف پوشیده شده است، این منظره مطمئنا از مناظر مورد علاقه توریست ها است. انواع غذاها در این شهر یافت میشود از جمله، از غذاهای هندی گرفته تا کشور های دیگر خاورمیانه یا حتی غذاهای محلی لذیذ، در واقع در این لاپاز شما از هر فعالیتی که انتظار دارید میتوانید با کمی گشتن مرکز آن را در شهر پیدا کنید و نهایت لذت را از این شهر ببرید. پیشنهاد ما به شما انجام دوچرخه سواری در خطرناک ترین جاده دنیا است البته اگر عاشق هیجان هستید.

هر لحظه که در لاپاز هستید ممکن است به نوعی شگفت زده بشوید از بازار بزرگ شهر گرفته است تا حتی بازار جادوگران!! معماری زیبا و کلیسا های باشکوه و شاید جالب ترین آنها کاخ ریاست جمهوری در این شهر شلوغ با ترافیک های سرسام آور باشد که به عنوان بخشی از لاپاز باید آن را قبول کنیم.

اگر مجذوب مسافرت به شهر های بزرگ و پایتختی در جهان هستید، منتظر چه هستید ؟ مطمئن باشید هیچ شهری را پیدا نخواهید که خانه در پایتخت آن به قیمت شبی 5 دلار باشد یا با کمتر از 10 دلار وعده غذایی خوبی میل کنید. پس تردید ها را کنار بگذارید و همین الان بار سفر خود  را ببندید.

2- کرویکو – (Coroico)

کرویکو
کرویکو

 

سفر به بولیوی ممکن است برای کسانی که با یک کیف ساده و سبک و با بودجه کم سفر میکند کمی سخت باشد. جاده ها و اتوبوس ها نیز برای مسافران بسیار چالش برانگیز خواهد بود. در واقع سفر زمینی داخل بولیوی کمی دشوار است.
خوشبختانه کرویکو میتواند تمامی نگرانی های شما را برطرف کند.

فاصله ای به مسافت چند ساعت خارج از شهر لاپاز ( یا در پایان خطرناک ترین جاده جهان برای دوچرخه سواری ) به شهر
کرویکو واقع در نوک قله ای در دره یونگا میرسد. این شهر در میان درختان پرتغال و موز واقع شده است و اگر به آسمان بالای سرتان نگاه کنید اثرات کرکس ها و پرندگان را خواهید دید که به دور شهر میچرخند.

این شهر کوچک و جذاب برای مرا به این فکر برد که فقط ساعت ها در این شهر بنشینم و مشغول استراحت کردن و ریلکس کردن بشوم.دیدن این شهر و توقف چند روزه در این شهر کوچک آرام، به شدت توصیه میشود. اگر برای رفتن به این شهر از طریق خطرناک ترین جاده برای دوچرخه سواری استفاده کردید از من در آینده تشکر خواهید کرد.

اقامت در این شهر بسیار ارزان است برای مثال اقامت در یک مکان کاملا خصوصی به همراه استخر با قیمت دوبرابر اماکن عمومی است که حدودا 15 دلار قیمت دارد. تقریبا تمامی این اقامت گاه ها دارای منظره های بسیار زیبا هستند. اگر زمان کافی برای سفر دارید حتما این شهر جواهرنشان بولیوی را از دست ندهید.

3- پامپا یا پامپاس – (The Pampas)

پامپا یا پامپاس
پامپا یا پامپاس

تا صحبت از جنگل های آمازون واقع در آمریکای جنوبی میشود، اکثر مردم به طور خودکار فکر میکنند بیشتر این مناطق از طریق برزیل قابل دسترسی هستند. ولی بسیاری از جاذبه های این جنگل بزرگ و اسرارآمیز را میتوان در کشور هایی نظیر پرو، اکوادور، کلمبیا و بولیوی دیدن کرد. خوشبختانه دو قسمت از جاذبه های عالی این جنگل در بولیوی واقع شده است. یکی از این جاذبه ها تور های جنگلی و دیگری تور های پامپاس یا پامپا است. که هر دو این اماکن در منطقه ای خارج از Rurrenabaque واقع شده است. ( با اتوبوس میتوانید حدودا به زمان 20 ساعت به شمال لاپاز واقع در آمریکای جنوبی برسید و 45 دقیقه با پرواز کردن. که یکی از بدترین سفر ها در آمریکای جنوبی محسوب میشود. )

اگر به حیات وحش علاقه مند هستید و یکی از اهداف سفر شما محسوب میشود حتما پیشنهاد میکنیم که در تور پامپاس شرکت کنید.
تصاویر و مناظری که به آهستگی از جلوی چشمان شما خواهند گذشت، شما در این مسیر صدها، تمساح، کروکودیل،لاکپشت،میمون،دلفین های صورتی و بسیاری دیگر از جانوران و انواع گونان پرندگان را در این جنگل های زیبا خواهید دید.  در این جنگل شگفتی های بسیار زیادی خواهید دید که تا به حال هرگز موفق به دیدن این مانظر و حیوانات نشده اید و حتما خاطره شگفت انگیز در یاد شما از این سفر خواهد ماند.

تصور کنید که در جنگل در کمپ مخصوص تور خوابیده اید و با صدای میمون های جنگل از خواب پا میشوید مطمئنا هیچ موقع در عمرتان تا به این حد به حیاط وحش نزدیک نخواهید بود. این خاطرات تا اخر عمر در ذهن شما حک خواهد شد.

4- کوپاکابانا – (Copacabana)

 

کوپاکابانا
کوپاکابانا

 

اگر به اندازه کافی خوش شانس باشید که به کشور های بولیوی و پرو سفر میکنید سعی کنید حتما از منطقه کوپاکابانا نیز دیدن کنید.
نشتن و برانداز کردن شهر تیتیکاک و بر فراز دریاچه تیتیکاک که یکی از بالاترین دریاچه های جهان از نظر ارتفاع محسوب میشود و مرز بین بولیوی و پرو نیز محسوب میشود، شما را بسیارهیجان زده خواه کرد. این نقطه قوت ها شهر کوپاکابانا را بسیار جذاب میکند.

دریاچه ای آبی-فیروزه که مردم به آن کوپاکابانا میگویند. مسائل بسیار زیادی برای کاووش، در این منطقه را دارد.
مسیر های پیاده روی در امتداد ساحل این دریاچه زیبا با پس زمینه کوه های سفیدپوش نمای فوق العاده ای به این منطقه داده است.
شما میتوانید با استفاده از قایق های حرفه ای قایقرانی یا قایق های پدالی به داخل خلیج بروید و بسیاری از مسائل را از نزدیک تماشا کنید و نکات جدیدی را کشف کنید.

سفر با قایق به وسط این دریاچه و رسیدن به جزیره دریاچه تیتیکا یکی از مقاصد گردشگری این منطقه محسوب میشود.
در این شهر شما نمیتوانید سرگرمی های زیادی را پیدا کنید درواقع بیشترین سرگرمی و جاذبه گردشگری این منطقه به این دریاچه محدود شده است و این دریاچه به قدری دارای نکات جالب و شگفت آور است که مدت طولانی شمارا درگیر خود خواهد کرد و دلیل خوبی برای سفر به این منطقه محسوب میشود.

5- سالاردو ییونی – (Salar De Uyuni)

 

سالاردو ییونی
سالاردو ییونی

 

اگر رفتن به سالاردو ییونی در لیست سفر شما به کشور بولیوی نیست، در برنامه ریزی خود تجدید نظر کنید، دوباره دست به کار شوید و این منطقه فوق العاده را حتما از قلم نیندازید.
دشت نمک یکی از جاذبه های عالی  تور سفر به سالاردو ییونی است.ولی این قسمت از سفر تنها یکی از چهار روز این تور را تشکیل میدهد. این تور درواقع بخشی از تور مخصوص جنوب غربی بولیوی است. فکر میکنم شما هم در این تور احساس مرا داشته باشید که بیشتر حسی نزدیک به فضانوردی را دارد. سالاردو ییونی بزرگترین کویر نمک دنیاست که در نزدیکی رشته‌کوه آند واقع شده است.
مناظر مختلف این سفر از طریق سفر با ماشین جیپ برای شما نمایان خواهد گشت که به نوع خود فوق العاده محسوب میشود.
تالاب های قرمز و سبز رنگ، فلامینگو های صورتی و سایر حیوانات وحشی منحصر به فرد، غواصان، آتشفشان ها و عجایب ژئوترمال، کوه های رنگی، شکل گیری سنگ های عجیب و غریب همه این عوامل دست به دست هم میدهند تا شما حس کنید که در کره زمین در حال تردد نیستید بلکه این منطقه قسمتی از کره ماه است یا شاید مریخ!!

این دشت نمک در دنیا مثل و مانندی ندارد کاملا یونیک محسوب میشود. تا چشم کار میکند دشت کویر است و با سقف آسمان آبی ادامه دارد که حس میکنید نکند این صحنه ها غیر واقعی باشد؟ این مکان حسی به شما خواهد داد تا در هر سنی که باشید مانند کودکان رفتار کنید و این خاطرات هرگز از ذهن شما فراموش نخواهد شد.

ما با معرفی این 5 مکان از کشور زیبای بولیوی خواستیم شما را متوجه این منطقه زیبا و پر شگفتی کنیم ، این پنج منطقه به منزله کوه یخی که از آب بیرون زده طلقی کنید در واقع درکشور بولیوی صدتا مکان و جاذبه گردشگری وجود دارد که با سفرکردن و دیدن ان مناطق شگفت زده خواهید شد.

با تمامی این امکانات و اماکن طبیعی گردشگری در این کشور در وضعیتی که مناسب این کشور است نیست، ولی به شدت در حال توسعه است و امیدواریم روزی به یکی از معروف ترین مقاصد گردشگری دنیا برسد. سفر به منطقه برای همه شما بسیار چالش برانگیز و نفسگیر خواهد بود.
نتیجه تلاش ها و هیجان شما، دیدن و لذت بردن از مناطق فوق العاده بولیوی خواهد بود که هرگز از یادتان فراموش نخواهد شد.

پارسیان گشت

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.