10 چیزی که در سفر کردن از آنها متنفر هستیم

0

چیزهایی که در سفر از آنها متنفر هستیم

با سلام، احتمالا با خواندن عنوان مطلب به این فکر فرو رفته اید که، چطور کسی میتواند با قسمتی از سفر مشکل داشته و یا از آن متنفر باشد؟ یا اصلا چگونه کسی به خودش اجازه چنین مقایسه ای را داده است؟ اینکه میتوانید به دور کره زمین مسافرت کنید و لذت ببرید آیا نکته منفی یا تنفر انگیزی هم دارد؟ اصلا به فرض اینکه دارد پس چرا سفر کردنتان را ادامه میدهید؟

این سوال ها در ذهن بسیاری از شما ممکن است متبلور شود، ولی عجله نکنید و به ادامه مطلب در سایت پارسیان گشت بپردازید.

سفر کردن
سفر کردن

من و همسرم به شدت عاشق سفر کردن هستیم.شاید باورتان نشود اما به خاطر عشقمان به سفر کردن از شغلی که درآمد بسیار خوبی نیز از آن داشتیم چشم پوشی کردیم و مشغول سفر کردن با یک کول پشتی ساده به دور دنیا شدیم. در واقع سفر کردن درخون ما است و بدون آن توان زندگی کردن نخواهیم داشت. کافی است از یک سفری طولانی به خانه بازگردیم آن وقت است که دوباره مشغول برنامه ریزی برای سفر بعدی میشویم.
اما بعضی از مسائل هستند به طور قطع یقین از آنها در طول سفر متنفر هستیم و سعی میکنیم از این نکات دوری کنیم. بعضی وقت ها در طول سفر های طولانی، یا در جاده ها این نکات تنفرانگیز ما را به شدت تقویت میکند و به نقطه جوش ما را میرساند.

ما موارد زیادی را میتوانستیم در لیست جای دهیم از اتاق های استاندار یا غیراستاندار هتل ها و استراحتگاه ها گرفته تا حمل نقل های سخت یا مشکوک… اما درواقع ما از این موارد متنفر نیستیم. همچنین میتوانیم راجع به، داد و بیداد های افراد ، یا دزد های کاربلد یا بیماری ، یا خانه های فاقد امکانات رفاهی صحبت کنیم، اما این مسائل هم جزو چیزهایی نیست که ما از آنها متنفر باشیم.
ما میتوانیم راجع به بسیاری از موارد با شما صحبت بکنیم که بسیار زیاد وقت و حوصله ما و شما را را فرسوده و خراب میکنند.
این مسائل نکاتی هستند که من و همسرم به طور منظم در طول سفر راجع به آنها صحبت میکنیم در واقع در طول سفر که از 24 ساعت جز هفت ساعتش که در خواب هستیم، بقیه زمان درکنار هم دیگر میگذرانیم و این صحبت ها عادی است.
این نکات پایین مهم نیست که هرچند وقت یکبار اتفاق می افتد ؟ یا چقدر ما برایش آمادگی داشته ایم، به هر حال ما از این مسائل متنفر هستیم، پس با ما باشید تا ادامه مطلب:

10 چیزی که در سفر کردن از آنها متنفرهستیم

1- توالت های کثیف:

 

توالت های کثیف
توالت های کثیف

 

به عنوان کسانی که به بار بسیار سبک مسافرت میکنیم و حساب کتاب بودجه سفر در دستمان است، بسیاری از دستشویی های نقاط مختلف دنیا را دیده ایم باید به عرض شما برسانم که بدترین آنها مربوط به ایستگاه های اتوبوس هستند. بعد این مکان ها قطار ها در درجه بعدی قرار دارند. شاید قابل پذیرش نباشد که در بسیاری از رستوران ها نیز شرایط بسیار بد و زننده ای در این مسائل دارند.
درواقع ما اصلا آدم های وسواسی نیستیم و سعی کرده ایم در طول سفر از استاندار های مد نظر خودمان در زمینه تمیزی بسیار پایین تر بیاییم، اما با وجود تمامی این مسائل هردوی ما از توالت های کثیف به شدت متنفر هستیم. این مسئله هیچوقت از ذهن ما پاک نخواهد شد.
ما با این استراتژی که از آب خوردن زیادی صرف نظر کنیم و تحمل خود را بالا ببریم سعی میکنیم تا بیشتر از این اماکن دوری کنیم، اما در حقیقت از اینگونه مسائل خسته شده ایم. این اولین موردی بود که ما در طول سفر از آنها متنفر هستیم، اصلا کسی هست که متنفر نباشد ؟

2– ترک خوردگی پاشنه های پا:

 

ترک خوردگی پاشنه های پا:
ترک خوردگی پاشنه های پا:

 

ما بعد از هربار سفر کردن به مدت دوماه درگیر عوارض ترک خوردگی پاشنه پاهای خود هستیم که از پیاده روی زیاد و بعضی دلایل دیگر ناشی میشود. ما در طول سفر تقریبا بیشتر از دمپایی ابری استفاده میکنیم و این متاسفانه در کنار داشتن منفعت های خوب برای ما تاثیرات سوء نیز دارد.
قدم زدن با این دمپایی ها در خیابان های شلوغ و آلوده پاشنه های ما را کم کم خشک میکند و موجب ترک خوردگی میشوند.
من و شوهرم این مسئله را به طور کامل درک نمیکنیم، وقتی که در طول مدت تابستان در خانه هستیم پاهایمان کاملا سالم و نرم بدون ایراد هستند، اما به محض شروع مسافرت کم کم شروع به خشک شدن میکنند و سپس ترکیدن و بدترین قسمت آن کثیف شدن آن منطقه و شاید گاهی اوقات عفونت نیز کند. نکته ای که تعجب مرا در طول سفر برمی انگیزد، پاهای مسافران دیگر در مسیر سفر است که بعضی از آنها به شدت در شرایط ایده عالی قرار دارد و ما سعی میکنیم راز موفقیتشان را در این مورد از آنها بپرسیم.
این دومین موردی بود که در طول سفر از آنها متنفر هستیم.

3-دیدن کودکان کار

 

دیدن کودکان کار
دیدن کودکان کار

 

یکی از علایق ما سفر به کشور های در حال توسعه و دیدن آنجا است. به دلیل پیاده روی زیاد و گشت و گذار کردن در خیابان های کشور های مختلف، ما شاهد صحنه های بسیارغم انگیزی هستیم، از جمله خانواده هایی که به دلیل نداشتن شرایط خوب مالی و کمبود مواد غذایی مجبور هستند تا کودکان خود را مجبور به کار کردن کنند و نعمت مدرسه رفتن را آنها بگیرند.
تصویر بسیار غم انگیزی است وقتی که میبینیم دختر بچه ها یا پسر بچه های قد و نیم قد مجبور هستند در خیابان ها در سرما و گرما مشغول فروش بیلیت های اتوبوس، یا فروش چای یا فروش کتاب بشوند.
این تصویر احساسات همگی ما را خدشه دار میکند وقتی میبینیم این بچه ها به جای کودکی کردن مشغول کار های طاقت فرسا هستند. غم انگیزتر، التماس این کودکان از ما برای ذره ای غذا یا پول است. ما از دیدن اینکه از کودکان سوءاستفاده میشود متنفر هستیم.

4- همسایه های بی ادب در سفر

این افراد را هرگز نتوانستیم درک کنیم، وقتی که در هتل مجبور هستیم صبح بسیار زود بیدار شویم و به اتوبوس برسیم یا اینکه نصف شب به هتل میرسیم، سعی میکنیم سکوت را رعایت کنیم و بسیار آرام صحبت کنیم مبادا اینکه بقیه مسافران در اتاق های کنار ما بیدار شوند، اما بعضی از مسافران هستند که در ساعت 4 صبح بدون هیچ ملاحظه ای بلند صحبت میکنن یا وسایلشان را طوری در راهرو هتل میگذارند که راه رفتن مشکل میشود و از این قبیل کار های بد به راستی به این افراد چرا اینگونه هستند؟
لطفا از پررو و بی ادب بودن دست بردارید به مسافران دیگر احترام بگذارید و اجازه دهید یک شب خواب کافی داشته باشند.

5- دیر رسیدن به اتوبوس یا قطار

 

دیر رسیدن به اتوبوس یا قطار
دیر رسیدن به اتوبوس یا قطار

 

ما بسیار دوست داریم به تمام مناطقی که تازه سفر میکنیم با دقت بنگریم و کل شهر را کاوش کنیم بیشتر سعی میکنیم که از اتوبوس ها و تاکسی ها استفاده کنیم.
یکی دیگر از تنفرآمیز ترین لحظات سفر این است که دیر به مقصد اتوبوس برسیم و ببینیم اتوبوس میرود در حالی که ما هنوز در ایستگاه هستیم. مشکل بعدی راننده تاکسی ها یا افراد دیگر هستند که با فهمیدن مسافر بودن ما با داد زدن سعی میکند ما را سوار تاکسی خود کنند یا اینکه مسافرخانه ای را معرفی کنند که از آن حق کمیسیون میگیرند. از اینکه کاری از دستمان در آن لحظه با آن حجم زیاد ار افراد بر نمی آید بسیار متاسف میشویم و سعی میکنیم که تا میتوانیم از اینگونه مکان ها دوری کنیم. درواقع تنها نفرت ما از بدموقع رسیدن به ایستگاه قطار یا مترو است.

6- ترک کردن دوستان جدید

یکی از مسائل بسیار لذت بخش سفر پیدا کردن دوست های خوب و جدید در طول سفر است. در واقع نمیدانم تاثیرات سفر است یا چیز دیگر اما در طول سفر و در آن مدت محدود همگی ما دوستان بسیار خوبی پیدا میکنیم و حس میکنیم سالها است که با یکدیگر رفاقت داریم و رابطه بسیار عمیقی بینمان برقرار میشود. صحنه نفرت انگیز و غم انگیز ماجرا آنجا است که باید با تمامی این افراد خداحافظی کنیم و به شهر خودمان برگردیم.

7- درخواست خریدن مواد مخدر

 

درخواست خریدن مواد مخدر
درخواست خریدن مواد مخدر

 

اعتیاد و فروش مواد مخدر یکی از منظره های زشت هر شهری محسوب میشود و این معضل تقریبا در تمامی دنیا گسترش پیدا کرده است.برای ما بارها در طول سفر پیش امده است که در طول سفر از ما درخواست میشود که مواد مخدر خریداری کنیم حتی نوع آن را نیز از ما میپرسند، در زمان قدیم که همسرم موهای بلند تری داشت فکر میکردیم شاید به این خاطر این موضوع باشد، اما امروزه با اینکه موهای کوتاه دارد و سنش هم بالاتر رفته است اما باز هم این سوالات پرسیده میشود و این مسئله بسیار ما را اذیت میکند و حس خجالت زیادی در من ایجاد میکند. این یکی از صحنه های نفرت انگیز در هر سفری به نظرمان محسوب میشود.

8- سوسک ها

بیایید با این مشکل رو در رو بشویم، سوسک ها بیشتر در مناطق گرمسیری وجود دارند. به طور معمول شما آنها را در بیرون از خانه یا در لا به لای درخت ها و چوب ها خواهید دید. اما وقتی مثل من و همسرم در مکان های ارزان قیمت اسکان داشته باشید این سوسک ها و حشرات را بسیار بیشتر و نزدیک تر خود خواهید دید.
ما از ترس حشراتی مانند مورچه ها و سوسک های سعی میکنیم میان وعده هایمان را داخل اتاق نیاوریم یا بسیار تلاش میکنیم که تیکه های غذا بر روی زمین ریخته نشود تا مورچه ها دور آن جمع شوند.یا حتی در بسیاری از سفر هایمان سوسک هایی در تختخواب دیده ایم و این برای ما بسیار ترسناک و چندش آورد بود و این مشکل برای همسرم تبدیل به یک فوبیا شده است که وقتی یک سوسک در اتاق ببینید تا صبح خوابش نمیبرد. در واقع این وجود سوسک در محل اقامت مشکل بزرگی است به خصوص در قسمت نظافت کردن از وسایل بهداشتی مانند مسواک یا حوله ها باید دقت بیشتری به خرج دهیم.

9- آلودگی

 

 آلودگی
آلودگی

 

آلودگی در آسیا و بسیاری از مناطق آفریقا وحشتناک است.آلودگی و دود های سمی بسیار زیاد در این خیابان ها وجهه بدی به این شهر ها داده اند. این آلودگی ها و گردغبار و دود های سمی ماشین ها ضرر های زیادی برای ریه های ما خواهد داشت و باید تا میتوانیم از آنها دوریم بکنیم. سعی کنید در سفر هایتان حتما این نکته را در نظر بگیرید و سلامتی خود را همیشه مد نظر قرار بدهید. ما از سال 2005 تا به امروز به آمریکا جنوبی هرگز نرفتیم ولی به یاد داریم لیما پایتخت پرو نیز بسیار آلوده بود.
به عقیده من مقصد بعدی مسافرت ما باید جایی بسیار آروم با آب و هوایی سالم باشد تا بتوانیم نفسی تازه کنیم، ولی متاسفانه اینگونه مقاصد در دنیای امروز بسیار نایاب شده اند.

10- سیگار کشیدن

 

 سیگار کشیدن
سیگار کشیدن

 

به عنوان کسی که با سیگار کشیدن بسیار مخالف است نمیتوانم تحمل کنم که چقدر سیگار کشیدن حتی بین مسافران زیاد است. مردم محلی در رابطه با سیگار کشیدن بسیار عادی رفتار میکنند.  البته در بعضی از مناطق، ولی مسافران در لحظه تصمیم به سیگار روشن کردن میکنند. رفتار بعضی از مسافران طوری است که انگار در کشور خود مجاز به کشیدن سیگار نبوده اند وبه مسافرت آمده اند فقط برای سیگار کشیدن.
آلودگی هوا در بعضی از شهر ها به اندازه کافی بد و نفرت انگیز است که و بعضی ها با سیگار کشیدن آن را بدتر میکنند و این نکته که نه تنها به ریه های خودشان آسیب میزنند بلکه به ریه های کسانی که سیگار نمیکشند نیز آسیب وارد میکنند و باعث میشوند که ریه های آنها در طول سفر و پیاده روی دچار مشکل بشود. این مورد جزو مسائل بسیار نفرت انگیز سفر است. لطفا اگر سیگاری هستید در سفر حداقل این کار را نکنید.

این لیست ده موردی از نفرت انگیز ترین مسائل در سفر کردن بود که من و شوهرم با هم فکری هم دیگر در سفر نوشتیم، بعضی از این مسائل راه حل های بسیار ساده و راحتی دارند که به راحتی قابل حل هستند، پس خواهش ما از شما این است، اگر با خواندن این مطلب به این نتیجه رسیدید که این موارد را شما نیز انجام میدهید و باعث آزار بقیه میشوید سعی کنید این موارد را ترک کنید و به بقیه کمک کنید تا نهایت لذت را سفر خود ببرند.

پارسیان گشت

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.