قیمت پاسپورت های قلابی در اینترنت !

0

پاسپورت های جعلی و قلابی در اینترنت

قیمت پاسپورت های قلابی در اینترنت !
قیمت پاسپورت های قلابی در اینترنت !

 

یک موسسه ای از طریق بررسی 13 سایت موجود در دارک نت به این نتیجه رسیده است که پاسپورت های قلابی یا دزدیده شده، پاسپورت های دانمارکی گران ترین آنها هستند.

پیدا کردن و خریداری کردن یک پاسپورت جعلی در اینترنت ( دارک نت ) کار سختی نیست و در عین حال ارزان هم نیست.پاسپورت های دزدیده شده یا محرمانه میتواند به قیمت ارزانی تا هزاران دلار داشته باشد که البته بستگی به نوع پاسپورت و شرایط آن است که از کدام کشور است و اسناد مربوط به آن چگونه است.
این را به یاد داشته باشید که گران ترین پاسپورت در اینترنت لزوما قوی ترین پاسپورت ها نیست.

موسسه ای به بررسی پاسپورت های موجود در دارک نت کرده است که حاصل این بررسی از 13 سایت مختلف از دارک نت این بود که پاسپورت دانمارکی به نرخ بالاترین یعنی 4 هزار دلار گران ترین پاسپورت موجود در دارک نت هستند.
گرچه پاسپورت های دانمارکی لزوما قوی ترین پاسپورت ها نیستند و در رده بندی پاسپورت ها در رده چهارم قرار میگیرند در واقع قدرت پاسپورت ها به این است که تا چند کشور مجاز هستند بدون گرفتن ویزا به آن منطقه سفر کنند؟

دو پاسپورت قوی در دنیا که مال کشور های آمریکا و بریتانیا محسوب میشود میتوانند به حدودا 147 کشور بدون ویزا سفر کنند در حالی که بیریتش پاس قلابی یا دزدیده شده در دارک نت و بازار سیاه  در رده پنجم قرار دارد و به قیمت 3.490 دلار فروخته میشوند همچنین طبق اسناد همین موسسه پاسپورت آمریکا با 2,057 دلار قیمت در رده 13 قرار دارد. نکته جالب این است که ارزان ترین قیمت برای پاسپورت ایالات متحده حدودا 938 دلار است.

قیمت پاسپورت ها در دارک نت
قیمت پاسپورت ها در دارک نت

قدرتمند بودن پاسپورت در دارک نت میتواند دلایل مختلفی داشته باشند. مثلا ممکن است پاسپورت آمریکایی به این دلیل ارزان است که در کشورهای مختلف استفاده و فروختن آن پیچیدگی های بیشتری نیاز داشته باشد و برای صاحبش دردسر بیشتری درست کند.

سرویس امنیتی دیپلماتیک در وزارت امور خارجه ایالات متحده، آژانس فدرال که به بررسی گذرنامه های دزدیده شده و جعلی در ایالات متحده، فورا به درخواست موسسه تحقیقاتی راجع به این موضوع برای مصاحبه پاسخ ندادند.

طبق اسناد و اخبار رسانه ها, پاسپورت های تایلند تعداد زیادی پاسپورت های دزدی و تقلبی در اینترنت و بازار های سیاه را تشکیل میدهند. همچنین اسنادی وجود دارد که ثابت میکند افرادی که در ناپدید کردن پرواز هواپیمای MH370 نقش داشتند از کشور تایلند ویزای تقلبی تهیه کرده بودند.

پاسپورت ها
پاسپورت ها

در سال 2012 دولت تایلند اعلام کرد که در یک عملیات موفق به کشف یک باند جعل پاسپورت شده اند که در طول پنج سال کار کردن حدودا 3 هزار پاپسورت جعل کرده اند. که صاحب دو نفر از این پاسپورت ها محکوم به حملات تروریستی در بانگوک بوده است.

عوامل زیادی در تایلند باعث شده که این جعل ها و دزدی ها در این کشور اتفاق بی افتد، از جمله خلاء قانونی، برخورد ضعیف با متخلفان، و بسیاری دیگر .
در سال 2012 رئیس اداره تحقیقات ویژه تایلند، اعلام کرد که دولت تایلند باید تجدید نظر اساسی در خصوص جاعل های پاسپورت کند و برخورد شدیدی باید با آنها انجام بدهد.

او ادامه داد: در تایلند وسایل پیشرفته جعل کردن به راحتی پیدا میشود و همه رغم وسایل در این مجموعه ها موجود است و تنها مسئله مورد نیاز برای این کار پول است. و ما در حال صحبت کردن راجع به یک باند گسترده و سودآور برای جاعل ها صحبت میکنیم.

جعل پاسپورت ها از دیرباز مشکل دولت های مختلف بوده است و خوشبختانه هرروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی نفوذ جاعل های گذرنامه در دنیا درحال کم تر شدن است، امنیت پاسپورت ها به معنی امنیت آن جامعه از شر  عملیات های تروریستی ومسائلی از این قبیل است.

نکته: لطفا مراقب گذرنامه های خود باشید که مبادا کسی با دزدیدن و سواستفاده از آن مشکلات زیادی را برای جامعه و ممکن است برای شما نیز ایجاد کند. پس سعی کنید با پیشگیری جلوی اتفاق های بدتر را بگیرید و اگر دوست ندارید پاسپورت خود را از فردا در دارک نت برای فروش ببینید از همین الان نکات امنیتی را برای پاسپورت های خود کاملا جدی بگیرید.

پارسیان گشت

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.