15 مکان و کار استثنایی در آفریقای جنوبی (قسمت دوم)

0

قسمت اول کلیک کنید.

 

15 مکان و کار استثنایی در آفریقای جنوبی

 

8- در جاده کنار قله چپمن رانندگی کنید (Chapman’s Peak)

 

قله چپمن
قله چپمن

 

 

Chapman’s Peak Drive برای مردم محلی آن منطقه به بزرگراه مارپیچی که به سمت ساحل آتلانتیک میرود معروف است که در امتداد نواحی جنوب غربی آفریقای جنوبی بین Noordhoek و Hout Bay قرار دارد.

این یک جاده 9 کیلومتری است که دارای 114 پیچ و 593 متر خط ساحلی آسفالت شده دارد. و در دنیا به عنوان بهترین جاده دریایی برای رانندگی مشهور است.

این منطقه دارای منظره ای فوق العاده است که به شما نمای 180 درجه ای به همراه کوه های استوار و بلند، منظره ای زیبا خواهد داد.
اینکه به صورت تنهایی سفر میکنید یا با خانواده هستید مهم نیست، مهم این است که مناظر بسیار زیادی در این منطقه وجود دارد تا مجبور شوید توقف یا پیک نیک کنید و از این مناطق نهایت لذت را ببرید.

در این منطقه سه استراحتگاه مخصوص پیک نیک و چندین مغازه های کوچک در کنار جاده وجود دارد که شما میتوانید در کنار میزهای کوچک بنشینید و استراحت کنید و از منظره خلیج هوت نهایت لذت را ببرید.
ماشین ندارید؟ نگران نباشید شما میتوانید با استفاده از تور های مختلف و به صورت پیاده این جاده بسیار زیبا را طی کنید و از این منطقه لذت ببرید. این منطقه ارزش این را دارد که نیم روز یا حتی یک روز کامل را برایش کنار بگذارید.
اگر در اواخر زمستان به آن منطقه سفر میکنید مطمئنا نهنگ هایی که در حال مهاجرت کردن هستند را خواهید دید.
سعی کنید حتما از مغازه های محلی آن منطقه سوغاتی بخرید این مغازه های محلی اجناس بسیار زیبا و ارزشمندی برای فروش دارند سعی کنید یادگاری برای خود یا دیگران تهیه کنید.

7- تماشای نهنگ ها در کیپ غربی

 

تماشای نهنگ ها در کیپ غربی
تماشای نهنگ ها در کیپ غربی

 

 

آفریقای جنوبی یک مکان منحصر به فرد جهت تماشای نهنگ ها محسوب میشود. شما به طور مکرر میتوانید این حیوانات دوست داشتنی را تماشا کنید که به صورت سالیانه از قسمت جنوب شرقی مهاجرت میکند همراه با دولفین های دوست داشتنی و این اتفاق در طول سال چندبار تکرار میشود.

هرسال در ماه ژوئن نهنگ ها از قسمت جنوب شرقی از آنتارکتیکا به سمت جایی گرم تر مهاجرت میکنند. بهترین وقت در سال برای تماشای نهنگ ها از ماه ژوئن تا نوامبر در ساحل جنوبی کیپ است.
بیشتر زایمان نهنگ ها در ماه های ژوئیه و اوت است. اما نهنگ ها را می توان در ماه های سپتامبر و اکتبر نیز مشاهده کرد.
به نظر شما بهترین مکان برای دیدن این موجودات افسانه ای کجا است ؟
بهترین منطقه برای تماشای این موجودات خارق العاده از منطقه Doringbaai تا ساحل سنت لوسیا است. اگر شما در کیپ تاون هستید میتوانید از جاده ای که در امتداد ساحل خلیج فالس است این موجودات زیبا را ببینید.
هرمانوس در خلیج واکر بهترین منظره را برای تماشای نهنگ به شما نشان خواهد داد تقریبا بهترین منظره در دنیا در این زمینه محسوب میشود.
مسیر را در امتداد سخره ها ادامه بدهید و در نزدیک ترین فاصله با نهنگ ها قرار خواهید گرفت فاصله ای اندازه حدودا 20 متر که به نوع خود نزدیک ترین حد محسوب میشود.

6- تور شهر های کوچک را امتحان کنید

 

 تور شهر های کوچک
تور شهر های کوچک

 

 

تورهای مخصوص شهرستان ها تا به امروز بارها توسط رسانه ها و گردشگران مورد بحث و گفتگو قرار گرفته است و همیشه مورد تمجید و تعریف واقع شده اند.
و این مسئله در آفریقای جنوبی بسیار مهم است و بخشی از تاریخ آفریقای جنوبی را تشکیل میدهند و یادآور رژیم آپارتاید در دهه 90 است. این شهرستان های کوچک که برای تقسیم بندی و جداکردن جمعیت ساخته شدند علی رغم فقر شدید، ولی بعضی از این شهرستان ها در حال پیشرفت و توسعه هستند.
شرکت های مسافرتی زیادی در این شهرستان ها فعالیت میکنند و تور های مختلفی را تشکیل داده اند تا مسافران به این مناطق سفر کنند، مانند تورهای پیاده یا تورهای ماشینی که تور های پیاده طرفدار بیشتری دارد.
نکته مهم در این تور ها این است که هرگز سعی نکنید به شهر ها به صورت تنهایی و خارج از تور سفر کنید زیرا ممکن است برای شما خطرساز باشد.بسیاری از شرکت های مسافرتی معمولا راهنماهایی را استخدام میکنند که بومی آن شهر ها باشند سعی کنید با این تورها سفر کنید تا سفری مطمئن و بی خطری داشته باشید.
این تور ها بسیار ارزان هستند و منفعت های این تورها بیشتر به مردم این منطقه میرسد.
این تجربه به شما کمک خواهد کرد تا دید وسیع تری نسبت به آفریقای جنوبی پیدا کنید. سعی نکنید این اشتباه را انجام بدهید که از بقیه افراد تور جدا باشید سعی کنید با دیگر توریست ها به کاوش منطقه بپردازید.

5- حتما در تور استلنبوش شرکت کنید

 

تور استلنبوش
تور استلنبوش

 

 

شهر زیبای استلنبوش حدودا یک ساعت با کیپ تاون فاصله دارد و بین کوه های مجزا از هم و دره رودخانه Jan Kershoek قرار گرفته است.این شهر در واقع مرکز تولید نوشیدنی در آفریقای جنوبی محسوب میشود.
شما در این منطقه میتوانید تور های مختلفی از جمله نحوه تهیه این نوشیدنی ها و خواص هرکدام ، شرکت کنید اطلاعات بسیاری از این مورد به دست بیاورید.
قبل از اینکه از این منطقه خارج بشوید مطمئن شوید که آیا به خوبی از این شهر زیبا  را دیدن کرده اید، از جمله بازار و مغازه های زیبا و رستوران های فوق العاده این شهر را حتما از دست ندهید.

4- مرتفع ترین پرش بانجی را امتحان کنید

 

مرتفع ترین پرش بانجی
مرتفع ترین پرش بانجی

 

 

آیا شماهم به آدرنالین اعتیاد دارید؟ پس اینجا یک مکان رویایی برای شما محسوب میشود.در ناحیه کیپ شرقی و غربی در کنار مسیر جاده ای که در آن شرکت Face Adrenalin فعالیت می کند، از سال 1997 به عنوان بزرگترین پل آفریقای جنوبی بر روی رودخانه بلوکران واقع شده است.
این مکان اکنون از نظر فنی در جایگاه سوم محسوب میشود، البته این مسائل زیاد اهمیتی ندارند زیرا وقتی که از آن بالا میپرید در هر کجای دنیا که باشید یک احساس واحد خواهید داشت و آن هم ترشح آدرنالین است.
تمامی مسائل امنیتی در این پل و پرش رعایت میشود و ارتفاع آن از رودخانه تا بالای پل حدودا 216 متر است. اگر کمی ترسیده اید باید بگویم که جای هیچگونه نگرانی نیست زیرا بدن شما توسط طنابی به پل اتصال پیدا میکند بنابراین قرار بر این نیست که خودکشی کنید.

3- شنا کردن با پنگوئن ها در ساحل بولدر

 

پنگوئن ها در ساحل بولدر
پنگوئن ها در ساحل بولدراین مکان واقع شده در شهر سیمون است و حدودا 35 دقیقه زمان خواهد برد تا از کیپ تاون به این شهر سیمون برسید. نام این ساحل ” بولدر ” است که مکان بسیار مشهوری در آفریقای جنوبی محسوب میشود و خانه بیش از 2000 پنگوئن آفریقایی است و همچنین محل زاد و ولد این موجودات دوست داشتنی نیز محسوب میشود. قدمت این منطقه طبق اسناد به 540 میلیون سال قبل میرسد.
با اینکه این مکان جزو مناطق محافظت شده دریای محسوب میشود ولی ورود به این منطقه آزاد و مجانی است و شما میتوانید از تماشای پنگوئن ها لذت ببرید.
تخته سنگ های بزرگ در این منطقه حکم موج شکن را دارد و ساحل را آرام نگه داشته است و نقاط مخفی بسیاری درست کرده است که شما میتوانید آنها را بررسی کنید همچنین محل امنی برای پنگوئن ها حساب میشود.
بعد از تماشای این منطقه از طریق راه چوبی که به منطقه میرسید پارکی مخصوص پنگوئن ها است که در آن منطقه تولید مثل میکنند ولانه هایی درست کرده اند.
سعی کنید آزاری به پنگوئن ها نزنید و آنها را نشان نکنید یا به آنها دست نزنید، زیرا ممکن است به شدت عصبانی شوند و شما را گاز بگیرند.
پنگوئن ها در دریا با شما شنا خواهند کرد ولی اینکه کاملا به انها نزدیک شوید تقریبا غیر ممکن است ولی مطمئنا این خاطره برای کودکان شما فراموش نشدنی خواهد بود.

2-غواصی کردن در ققس کوسه در شهر Gansbaai

 

غواصی کردن در ققس کوسه
غواصی کردن در ققس کوسه

غواصی کردن در قفس کوسه یکی از جاذبه های بسیار معروف در آفریقای جنوبی محسوب میشود. این فعالیت برای کسانی که قلب ضعیفی دارند مناسب نیست. این فعالیت به مردم این امکان را میدهد که جهان زیر آب را به روش منحصر به فردی ببینند.
بزرگترین مرکز ماهیگیری در آفریقا در سوال شهر  Gansbaai است. شرکت های مسافرتی بسیاری به همراه تور های مختلف در این شهر هستند پس کمبود انتخابی نخواهید داشت.
شما در این منطقه این قابلیت را دارید که کوسه ها را از فاصله نزدیک از بالا ببینید، البته این گزینه برای کسانی است که کمی بیشتر میترسند؛ برای افراد شجاع این قابلیت وجود دارد که به زیر آب بروند و با کوسه چشم در چشم بشوند.
نیازی نیست برای تماشای این قفس حتما غواصی بلد باشید یا لباس مخصوص بپوشید چون این محوطه کاملا بررسی شده و نکات امنیتی رعایت شده است و خطری شمارو تهدید نخواهد کرد.

تور بنا به شرایط آب و هوا و دریا و رفتار کوسه ها و خود شما حدودا سه تا پنج ساعت طول خواهد کشید. بهترین موقع سفر ماه های ژوئن و سپتامبر است که حدودا 3 تا 4 کوسه در اطراف معمولا پرسه میزنند.

1-سفر به جاده گاردن (Garden Route)

 

جاده گاردن
جاده گاردن

 

 

این جاده یکی از منحصر به فرد ترین جاده های آفریقای جنوبی محسوب میشود که توریست های بسیاری را سالانه جذب میکند. یکی از نماد های توریستی افریقای جنوبی بودن محسوب میشود. بهترین مکان این منطقه در کنار جاده و به صورت اسرارآمیز پیدا میشوند پس میتوانید به راحتی در کنار جاده توقف کنید و این مکان ها را جستجو و کشف کنید. هیچگونه کمبود در زمینه جاذبه های گردشگری در این منطقه وجود ندارد.
شهر هایی که در امتداد این جاده وجود دارند تاریخ بسیار غنی دارند و برای چندین قرن داستان هایی توسط مردم محلی گفته میشود راجع به عبور دسته های فیل  از بین کوه های Outeniqua و Oudtshoorn که به نوع خود افسانه محلی محسوب میشود.

دلیل نامگذاری این جاده به دلیل وجود سیستم غنی زیست محیطی از جمله: گیاهان مختلف و خاص،برکه ها و چشمه ها،خلیج های جدا از هم و بسیاری موارد دیگر بوده است.
در طول رانندگی در این جاده با شگفتی های زیادی رو به رو خواهید شد ازجمله: خلیج های گوناگون، درختان وگیاهان زیبا، چشمه ها وبرکه ها پس سعی کنید حتما با استفاده از ماشین از جاده عبور کنید و در هرکجا که دوست داشتید توقف کنید و عکس های یادگاری برای دوستان خود بگیرید. حواستان را جمع کنید زیرا ممکن در دریا ها نهنگ یا دلفینی ببینید در این صورت بسیار خوش شانس خواهید بود اگر موفق به عکس گرفتن از آنها شوید. (به ویژه در خلیج پلتنبرگ)

امیدواریم از مطلب نهایت لذت را برده باشید و از این 15 منطقه آفریقای جنوبی دیدن کنید.

پارسیان گشت

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.