معرفی رودخانه خونین ، کانیو کریستالس

0

خود را آماده کنید تا با یکی از عجیب ترین نقاط دنیا آشنا شوید . رودخانه ای که گویی در آن خون جریان دارد ، رودخانه خونین ، کانیو کریستالس .

رودخانه کانیو کریساللس

رودخانه خونین ، کانیو کریستالس

محلی ها برای توصیف این رودخانه ار عبارت : رودخانه ای که از بهشت سرچشمه می گیرد استفاده می کنند . یک زیبایی منحصر به فرد که تعجب بشر را بر می انگیزاند . این رودخانه اسامی دیگری نیز دارد که از جمله آنها می توان به : رودخانه هفت رنگ ، زیباترین رودخانه دنیا و رود اربوس (Erebus)  اشاره کرد .

رودخانه خونین کانیو

در بیشتر ایام سال  رودخانه کانیو تفاوتی با سایر رودخانه های دنیا ندارد . همان طور که آکیلاس ( Akilas ) خدای زیر زمین وعده داده بود ، این رودخانه تنها در  دوره کوتاهی بین فصل گرم و سرد قابل روئیت است . از نظر اسطوره شناسی دلیل این پدیده گریه های آکیلاس است که از اعماق زمین به سطح نفوذ کرده است و قرمزی آب نیز بیان از ناراحتی این خدا دارد .

اما در واقعیت و از نظر علمی  وجود گیاه ماکرینا کلاوگیرا (Macarenia clavigera ) باعث بروز این پدیده می شود . این گیاه در در اواسط دومین هفته سپتامبر می روید و باعث می شود که آب قرمز به نظر برسد . در واقع این گیاه خود نیز به کمک نور خورشید نیاز دارد تا بتواند باعث ایجاد این تغییر رنگ شود . با جذب نور خورشید و عمل فتوسنتر این گیاه آب این رودخانه را به رنگ خونین تبدیل می کند .

رودخانه 5 رنگ

اثرات این گیاه

متاسفانه این گیاه برای پوست انسان خطر دارد و به همین علت است که شنا کردن در این رودخانه ممنوع است . اگر پوست انسان در تماس با این گیاه قرار بگرید به شدت متورم شده و باعث خارش شدید می شود . البته نکته امیدوار کننده این است که این اثرات ، بعد از گذشت یک روز از بین می روند ولی در همان یک روزی که مهمان شما هستند باعث احساس ناخوشایندی می شوید . پس بهتر است جدا از تماس این گیاه با پوست خودداری کنید .

رودخانه رنگین کمان

موقعیت رودخانه

این قطعه گمشده از بهشت در  کلمبیا قرار دارد . ایالت متا در کلمبیا شهری دارد به نام سارانیا دلا ماکارینا (serrania de la macrena ) ،  در 50 کیلومتری غرب این شهر رودخانه کانیو قرار دارد . برای اینکه به این زیبای گمشده برسید ابتدا باید با هواپیما به فرودگاه دلا ماکرینا بروند و سپس از آنجا با سوار شدن به کشتی های توریستی محلی به سمت سارانیا دلا ماکارینا بروند ، جایی که این رودخانه زیبا واقع شده است .

رودخانه بهشت

قبل از مسافرت

متاسفانه در شهر سارانیا تنها یک هتل برای توریست ها وجود دارد که اسمش کریستینا سالی می باشد . و به همین دلیل است که تمام اتاق های این هتل از اول ماه سپتامبر پر می شوند . ولی شما می توانید با پرداخت مبلغی پول ، در منزل راهنما های محلی استراحت کنید . مردم شهر سارانیا به دلیل اعتقادات مذهبی رابطه خوبی با توریست ها ندارند و حتی در اوایل سال 1970 بار ها به سمتشان حمله  کردند ولی از سال 2000 ، دولت محلی تدابیر امنیتی اندیشده که باعث شده شما احساس امنیت کنید .اگر قصد سفر به این رودخانه زیبا را دارید ، ما توصیه می کنیم که یک ماه قبل از سپتامبر اقدام به رزو بلیط بکنید .

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.