آموزش انتخاب مقصد خوب برای سفر

0

آموزش انتخاب مقصد خوب برای سفر کردن

سردرگمی در انتخاب مقصد
سردرگمی در انتخاب مقصد

با سلام ، فرض کنیم امسال بعد از آخرین سفری که داشتید تصمیم گرفته اید که به طور حرفه ای سفر کردن را ادامه بدهید. بعد از چند سفر متوجه شدید که تجربه های سفر بسیار ارزنده تر و با ارزش تر از اموال و دارایی ها در طول سفر است. یعنی اگر شما به اندازه کافی از نظر مالی در سفر تامین شده باشید ولی تجربه کافی برای استفاده از این اموال را نداشته باشید نمیتوانید آنجور که شایسته است از این اموال و دارایی ها استفاده کنید و در نتیجه مقدار زیادی پول را هدر خواهید داد.این درحالی است که با مقداری تجربه بالا حتی با نصف آن مقدار دارایی شما میتوانید سفر خوبی داشته باشید.بگذریم، به هرحال شما میخواهید با جمع آوری این تجربیات و صرفه جویی در مخارج زندگی روزمره، خودتان را برای سفر بزرگ بعدی خود آماده کنید.

سوال اول من از شما این است: چگونه میخواهید تصمیم بگیرید که به کجا سفر کنید؟

مسلما بودجه و زمان، نقش بسیار تعیین کننده ای در برنامه ریزی سفر شما خواهند داشت، اما با وجود این حجم از مکان های زیبا و دیدنی در دنیا چطور میخواهید یکی از آنها را انتخاب کنید؟

اگر شما هم شخصیتی مانند من دارید ودوست دارید به هرجای دنیا که شده سفر کنید و تا جایی که امکان دارد در زمین مکان های جدید را کشف کنید باید بگوییم که این در مسئله در عین خوب بودن کمی مشکل ساز است، زیرا شما در سفر های بزرگ ممکن است چند سال درگیر باشید و قسمت بزرگی از عمر خودتان را در این سفر بگذرانید درضمن مگر انسان چند سال عمر میکند؟ پس این فقط یک گزینه نیست.
در همین حال مردمی که دوست دارند به تمامی دنیا سفر کنند، عده ای دیگر اصلا مکان خاصی برای خود حتی در تصوراتشان نیز ندارند.

در این مطلب ما به شما کمک خواهیم کرد تا از بلاتکلیفی انتخاب نجات پیدا کنید و با استفاده از راهنمایی های سایت پارسیان گشت بهترین مقصد را برای سفر کردنتان انتخاب کنید.

اول از همه باید با چند سوال باید شروع کنیم:

شهر،ساحل،یا اطراف شهر ؟
آّب هوایی گرمسیر یا سردسیر ؟
ماجراجویی یا آرامش بخش ؟
خرید یا موضوعات فرهنگی یا آدرنالین ؟
با خانواده؟ یا دوستان یا شاید تنها ؟
به صورت آزادانه سفر کردن یا همچی برنامه ریزی شده باشد ؟
وضعیت بودجه در شرایط عالی یا متوسط است ؟
مقاصد کشف نشده یا مقاصد قبلا کشف شده و معروف ؟

خوب، با جواب دادن به این سوالات این نکته را خواهیم فهمید، بهترین سفری که مد نظر ماست چگونه سفری است؟ و با خود به یک اجماعی میرسیم.
بعد مشخص کردن این جواب ها در شرایط مغزی خوبی قرار گرفته اید و میتوانید با خواندن راهنمایی های ما بهترین انتخاب را انجام بدهید.

آموزش انتخاب مقصد سفر
آموزش انتخاب مقصد سفر

10 راهکار برای انتخاب کردن مقصد سفر

یک : روشن فکر باشید

تاحالا اسم این مکان را نشنیده اید؟ اصلا نمیتوانید نام این مکان را تلفظ کنید؟ اما بلیت پرواز ارزان قیمت آن منطقه به صورت اتفاقی دیده اید و کمی مشکوک شده اید؟ مشکلی نیست، گوگل مشکل شما را به راحتی حل میکند، فقط کافیست اسم مقصد و پرواز را چک کنید و از امنیت آن مطمئن بشوید و بعد رزرو کنید، مطمئن باشید سفر کردن به مناطقی که حتی توانایی تلفظ اسم آن را ندارید بعضی وقت ها خاطره ای بسیار به یادماندنی برای شما رقم خواهد زد.

دوم : خلاق باشید

خلاقیت در سفر نکته ای بسیار مهم است، به فرض شما مقصد خاصی را پیدا کرده اید و بسیار به آن منطقه علاقه مند شده اید اما بلیت پرواز به آن منطقه بسیار گران است، این مشکل با کمی خلاقیت قابل حل است، مثلا ممکن است شما بلیت نصف قیمت همسایه آن مقصد را پیدا کنید و با نصف قیمت به آنجا برسید و سپس با قیمت بسیار پایین تر به مقصد اصلی. پس با داشتن خلاقیت و البته کمی شانس کار های بسیار جالبی میتوان انجام داد. پس اجازه ندهید اینگونه مشکلات شما را از هدفتان دور کند.

سوم : ترس و مردد بودن را کنار بگذارید

سعی کنید کمی شجاع باشید و در تصمیم های خود ترس و تردید را کنار بگذارید، مثلا در تمامی کشور های دنیا کشور پایتخت بسیار گران تر از بقیه قسمت های یک کشور محسوب میشود، اما همیشه یک شهری در آن کشور وجود دارد که جایگزین آن مقصد اول است و بسیار ارزان تر میشود به آن سفر کرد، در اینجا اکثر مردم ترس و تردید به سراغشان می آید ولی شما سعی کنید شجاع باشید مطمئن باشید که در این منطقه نیز به شما خوش خواهد گذشت.

چهارم : قاطع باشید

راجع به تصمیم های خود قاطع تصمیم بگیرید، به طور مثال یک مقصد سفر را که برای خود انتخاب کرده اید، همان لحظه تحقیق کنید و بعد رزرو کنید. منتظر نمانید تا سه هفته بعد تصمیم بگیرید که ممکن است بسیاری از فرصت های خاص و خوب را از دست بدهید.

پنجم : از خودتان بپرسید چرا ؟

قبل از انتخاب هر مقصد از خودتان بپرسید چرا ؟ چرا میخواهید به آن مکان سفر کنید؟ برای آرام شدن ؟ رهایی از استرس کار ؟ دیدن دوباره یک عشق قدیمی ؟ یاد گرفتن فرهنگی جدید؟ وقتی این مسائل برایتان مشخص شود راحت تر توان پاسخگویی به خودتان را خواهید داشت که چرا میخواهم به این مکان بروم و هدف خاصی برای خودتان تعیین خواهید کرد.

ششم : حتما یادتان بماند

یکی از مسائلی که حتما بعد از سفر پشیمان خواهید شد راجب این است که چرا مسائلی که میتوانستم انجام دهم را انجام ندادم؟

این یکی از حسرت های من در بعضی از سفر ها محسوب میشود مثلا میگوییم چرا در آن منطقه که سوار اسب بودم کمی بیشتر تاخت نکردم تا هیجان بیشتری داشته باشم یا خیلی از موارد دیگر، پس سعی کنید تمام کارهایی که فکر میکنید را در سفر انجام دهید تا بعد از سفر مثل من پیشمان نشده باشید.

هفتم : گزینه های امن، گزینه های بدی نیستند

بله من دوست دارم در سفرهایم ماجراجویی های زیادی داشته باشم، ولی دلیل نمیشود تا به محل های امن سفر نکنم، مثلا هفته پیش به پاریس سفر کردم جایی که میلیون ها نفر به آنجا سفر میکنند و لذت میبرند و من مانند آنها از سفر کردن به این منطقه لذت کامل را بردم. پس حتما نیازی نیست به مکان هایی سفر کنیم که پر از قاچاقچی است تا به آن ماجراجویی بگوییم.

هشتم: تنها سفر کنید

اگر واقعا بعضی وقت ها به این نکته فکر میکنید که ای کاش میتوانستم تنها به این منطقه سفر کنم، پس تنها سفر کنید، اگر در ته دلتان این احساس را دارید شک نکنید بهترین انتخاب برای شما تنها سفر کردن است. این تجربه را برای یک بار هم که شده امتحان کنید.

نهم: شهر نزدیک خودتان را فراموش نکنید

چه کسی گفته است که برای داشتن سفری لذت بخش و عالی باید پرواز طولانی داشت ؟ بعضی وقتا ما در همسایگی بهترین اماکن زندگی میکنیم فقط نیاز است تا بررسی کنیم و به این مکان های فوق العاده که از چشممان دور مانده اند را تجربه کنیم، پس مقصد های نزدیک خود را حتما بررسی کنید.

دهم: مشکلات مربوط به بودجه سفر

اجازه ندهید مشکلات مربوط به هزینه و بودجه سفر شما را از رسیدن به مقصد مورد نظر بازدارد. حتی در گران ترین شهر های دنیا نیز هتل ها و مسافرخانه هایی هستند که بسیار ارزان هستند و شما میتوانید غذای خودتان را درست کنید و با کمتر هزینه کردن به آن مقصد برسید و لذت ببرید. پس اجازه ندهید این مانع شما را از تصمیمتان عقب بیاندازد.

خوب، با وجود آموزش نکات بالا به نکته های بسیاری خوبی رسیدیم و الان وقت برنامه ریزی برای بخش جالب سفر است.

از کدام منابع برای سفر کردن الهام بگیریم؟

من به این بخش از سفر علاقه زیادی دارم. به نظر من بهترین زمان برای الهام گرفتن که به کجا برویم، ماه ژانویه است،زیرا اکثر مردم در این ماه پول زیادی را خرج مسائل دیگر کرده اند و مجبور هستند در خانه بمانند.

پس تعطیلات آخر هفته بهترین فرصت برای این کار است، یک فنجان چای بزرگ آماده کنید، با یک بسته شکلات، پشت لپتاپتان بنشینید و شروع به مطالعه کردن کنید. همچنین منابع دیگری مانند، مجله ها،کتاب ها ،روزنامه ها و برنامه های تلوزیونی را فراموش نکنید.

 

پینترست
پینترست

پینترست

بله پینترست یک منبع فوق العاده و ایده آل برای همه مردم محسوب میشود. من از این شبکه اجتماعی همیشه بهترین نتایج را راجع به سفر هایم به دست می آورم. این رسانه پر است از عکس سفر های عجیب غریب افراد دیگر در نقاط حتی ناشناخته جهان و به من کمک میکند تا آشنایی بیشتری با این مکان های پیدا کنم و نکات جدیدی را یادبگیرم.

اگر با پینترست آشنا نیستید باید بگوییم که، پینترست یک شبکه اجتماعی مدرن محسوب میشود و هرکس در آن عکس های خود را در بورد مخصوص میگذارد و در صورت لزوم هر عکسی که بیشتر دوست دارد را میتواند ” پین ” کند تا بهتر دیده شود، افراد میتوانند بورد های یکدیگر را دنبال کنند و اگر از عکسی خوششان آمد آن را لایک کنند.

شما میتوانید چندین بورد مختلف داشته باشید مانند: بورد عکس های خودم، بورد عکس های خانوادگی، بورد عکس های طبیعت یا بورد عکس مربوط به سفر، من بیشترین بوردی که در آن فعالیت کرده ام بورد سفر است و همیشه بیشترین لایک ها را از دوستانم دریافت میکنم.

شما میتوانید در پینترست بوردی که علاقه دارید را جستجو کنید و هزاران بورد مربوط به آن را بیابید و لذت ببرید.
پس این منبع فوق العاده را برای پیدا کردن مقصد مورد نظرتان از دست ندهید.

لیست های ” سیاره تنها ” را از دست ندهید (Lonely Planet)

تقریبا تمامی سایت های مسافرتی در دنیا یک لیستی به نام ” بهترین مقصد های سفر در سال 2017 ” دارند که تقریبا بیشتر به تبلیغاتشان مربوط میشود و به شرکت های پروازی که با آن قرارداد بسته اند، ولی از نظر من بهترین راهنمایی و معرفی مقصد سفر انتشارات لونلی پلانت یا سیاره تنها است و همیشه از مطالب این رسانه استفاده میکنم.

سیاره تنها همیشه بهترین گزینه ها را به ما پیشنهاد خواهد داد، از جمله گزینه های جدید و کشف نشده ای که تا به حال راجع به آنها نشنیده ایم. شما میتوانید با استفاده از این کتاب به جاهایی سفر کنید که بعد از معروف شدن و گران تر شدن به دوستان خود بگویید: من قبل از اینکه اینجا به این اندازه شلوغ و گران شود به اینجا سفر کرده ام.

سعی کنید این کتاب ها را به صورت کتاب واقعی و کاغذی تهیه کنید نه فقط به صورت کتاب الکترونیک،چونکه با داشتن این کتاب در هر شرایط میتوانید از آن استفاده کنید و شاید یک مقصد زیبا را کشف کنید.

محل اقامت در مقابل مقصد مورد نظر ؟

همزمان اینکه مقصد خود را برای سفر انتخاب کردید باید مکان اقامت خود را نیز مشخص کنید. گزینه های زیادی در این رابطه وجود دارد، مثلا ممکن است شما یک هتل کاملا لوکس با قابلیت اسپا و استخر را بخواهید. یک هتل خیلی لوکس یا یک هتل معمولی؟

محل اقامت در بعضی از شرایط هم تراز یا شاید مهم تر از مقصد مورد نظر است، مثلا اگر هدف شما از سفر رفتن به یک اسپا عالی برای ریلکس کردن و آرام شدن باشد. مقصد اهمیت کمتری از هتل مورد نظر دارد، زیرا شما بیشتر وقت سفر را در هتل و در قسمت اسپا و اینگونه مسائل سپری خواهید کرد.

اگر همچین قصدی دارید سعی کنید به مقاصد نزدیک تر به خانه تان سفر کنید تا پول کمتری خرج کنید و خستگی کمتری بر تنتان بماند تا بتوانید با انرژی بیشتر و سرحال هفته جدید خود را شروع کنید.

بلاگ های مخصوص مسافران حرفه ای

شاید در این قضیه کمی متعصبانه برخورد کنم اما به نظر من بهترین منبع برای الهام گرفتن از اینکه به کجا سفر کنیم بلاگ های مسافران حرفه ای است که انواع مقصد های خود را به شما معرفی خواهند کرد و نکته جالب این است که در راهنمایی های اینگونه بلاگ ها اثری از تبلیغات یا راهنمایی تجاری نخواهیم دید و مطمئن هستیم که صرفا نظر آنها بوده است.

اغلب این نویسندگان معمولا خود همیشه در حال سفر هستند و قصد دارند به شما مقصد های خوب دنیا را معرفی کنند.

نکته جالب این منابع این است که شما به امید الهام گرفتن مقصد سفر این بلاگ ها چک میکنید اما بعد از یک مدت به نوعی حسادت تبدیل میشود و شما را دائما در سفر نگه خواهد داشت.

با یک جستجو ساده در گوگل میتوانید ده ها بلاگ از این دست را پیدا کنید.من معمولا 10 بلاگ خاص را هر هفته چک میکنم و از مطالب آن ها نهایت استفاده را میبرم.

مجله ها:

رابطه من با مجله ها هم تقریبا خوب است، هر بار که سوار قطار میشوم سعی میکنم مجله های مربوط به سفر را مطالعه کنم.
اگر در نزدیکی خانه شما کتابخانه ای وجود دارد حتما از آنها استفاده کنید، کتابخانه ای که من میروم بهترین مجله ها را همیشه مهیا میکند از جمله: نشنال جغرافی ،واندرلاست، لانلی پلانت (Wanderlust, Lonely Planet, National Geographic) سعی کنید این منابع مهم را حتما مطالعه کنید.

مسافرت کردن برای یک جشنواره خاص

 

مسافرت کردن برای یک جشنواره خاص
مسافرت کردن برای یک جشنواره خاصاگر دوست دارید که در فستیوال ها و ایام خاصی به مقصدی خاص سفر کنید، چند نکته را باید رعایت کنید: اول اینکه خیلی زودتر ازجشنواره باید بلیت های پرواز و هتل را رزرو کنید به دلیل اینکه به دلیل شروع فستیوال آن منطقه بسیار شلوغ خواهد شد و اگر دیر اقدام کنید ممکن است که مجبور شوید یک سال صبر کنید تا به مقصد مورد نظر برسید.
نکته بعدی این است که ایا جشنواره یا فستیوال خاصی مد نظر دارید یا فقط دوست دارید این تجربه را امتحان کنید، اگر جشنواره ای نمیشناسید ما به شما چند جشنواره معروف و خوب در نقاط مختلف دنیا معرفی میکنیم از جمله:

هولی فستیوال در هند.
سنگکران در تایلند.
هوگمانای در ادینبورگ.
ویمبلدون در لندن.
بنیکاسیم در اسپانیا و…

این فستیوال ها از نقاط مختلف دنیا است که بسیار شناخته شده اند اگر قصد شرکت در این فستیوال ها را دارید در مورد آنها تحقیق کنید سپس اقدام به رزرو کنید.

سفر کردن برای سرگرمی

شما میتوانید بسیار سرگرمی های دیگری را علاوه بر سفر کردن در تعطیلات خود انجام دهید. مثلا انجام دادن یوگا در سفر، یا شنا کردن در یک ساحل خاص در آفریقای جنوبی یا رفتن به یک کنسرت در کشور اتریش، تمامی این مسائل گزینه های مختلفی برای لذت بردن از سفر را برای شما معرفی میکند.

حتی میتوانید بدون اینکه سفر بروید در تعطیلات آخر هفته از انواع سرگرمی ها استفاده کنید تا موقعیت سفر کردن برایتان پیش بیاید.
سعی کنید از تعطیلات خود نهایت لذت را ببرید و لذت بردن فقط به سفر کردن ختم نمیشود. کار های بسیاری وجود دارد تا شما از آن لذت ببرید.

امیدواریم از این مطلب نهایت لذت را برده باشید.

پارسیان گشت

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.