چگونه زندگی خود را تغییر دهیم ؟

0

چگونه زندگی خود با سفر کردن را تغییر دهیم ؟

با سلام، این روز ها مردم اکثرا در زندگی روزمره خود دچار مشکل و سردرگمی شده اند. آنها از زندگی خود راضی نیستند و در اکثر اوقات دپرس و ناامید هستند و در بسیاری از اوقات در حال و مود بسیار بدی قرار گرفته اند. آنها فقط برای آخر هفته ها کار میکنند و سعی میکنند زندگی خود را بگذرانند.

آنها اکثرا صبح ها آلارم ساعت خود را لعنت میکنند و یا با عصبانیت آن را خاموش میکنند. چرا این کار را انجام میدهند ؟ ساده است، زیرا آنها از شغلشان متنفر هستند و بیدار شدن یعنی شروع شدن یک روز کاری دیگر که هیچ علاقه ای به آن ندارند.

آنها عاشق پنج شنبه ها و جمعه ها هستند ولی از شنبه های پیش رو تنفر خاصی دارند.

آخر هفته ها
آخر هفته ها

 

ایا این علائم برای شما نیز آشنا است ؟ ایا احساس مشترکی دارید؟

من نیز کمی قبل تر احساسی مشابه ای داشتم و از این مدل زندگی بسیار خسته شده بودم. ولی با خودم فکر کردم که به یک استراحت فوری یا شاید یک زنگ تفریح بزرگ نیاز دارم. من صبر کردم تا روزها بگذرد و تعطیلات آخر هفته برسد تا بتوانم با دوستان به سفر بروم و عشق و علاقه واقعی خودم را دنبال بکنم.

من از اینکه عشق و علاقه خودم را هرروز دنبال نمیکردم بسیار ناراضی و ناراحت بودم.روز ها گذشتند تا یک راه حل برای خودم پیدا کردم و آن راه حل این بود: یک چیز را تغییر بده.

به نظر ساده می آید؟ ایا تا به امروز کار مهمی جهت تغییر دادن شرایط موجود انجام داده اید؟ ایا کاری جهت رسیدن به اهداف و رویاهایتان انجام داده اید؟ یا فقط در مرحله رویا مانده اند؟

مراحلی که در ادامه مطلب به شما ارائه میدهیم را دنبال کنید تا به شما آموزش دهیم چگونه میتوانید زندگی خود را تغییر بدهید و در مسیری وارد شوید که همیشه آرزو میکردید.

انتظار نداشته باشین که با یک چشم برهم زدن تغییرات حاصل بشود و شما یک آدم جدید با شرایط جدید و ایده آل باشید.
تغییرات زمان زیادی نیاز دارند، زحمت زیادی نیز باید بکشید و لحظات خوب و بد باهم در آمیخته اند. اما باور کنید اگر تغییر شرایط موجود را میخواهید تمامی این تلاش ها و سختی ها ارزش بسیار بالای خواهد داشت.

شما باید انتخاب کنید – پس انتخاب کنید.

موضوع اول این است که شما مجبور نیستید آنطور که جامعه به شما تحمیل کرده است زندگی کنید.شما میتوانید مسائلی را تغییر دهید  آنطور که خودتان دوست دارید.

شما کار های بزرگ و متفاوتی را میتوانید انجام دهید. میتوانید کلا به سفر بروید و کار های از این دست داشته باشید، میتوانید سرباز داوطلب ارتش بشوید یا اینکه در کیس هایی کار کنید که در دنیا بسیار ناشناخته است.

به هر حال هرموضوعی که میخواهید کار کنید گام اول این است که باید آن را انتخاب کنید، پس انتخاب کنید. بس کنید ناراحتی و گریه کردن در کل روز را و مسیر خود را تعیین کنید.

اگر هنور در علایق خود سردرگم هستید ایرادی ندارد، یک کاغذ آماده کنید، کار هایی که دوست دارید را لیست کنید در کنار کارهایی که دوست ندارید انجام دهید.

گام بعدی: در بین این گزینه ها تعیین کنید در کدام یک از این گزینه ها بهتر هستید ؟ ایا احساس میکنید که میتوانید با این شغلی که انتخاب کرده اید پول خوبی در بیاورید؟ در حد اینکه یک زندگی ایده آل داشته باشید؟ در مورد گزینه های دیگری که احساس میکنید در آنها احساس بهتری دارید نیز فکر کنید.

همین حالا سعی کنید حداقل دو کاغذ مختلف آماده کنید، در این کاغذ ها سعی کنید یک روز ایده آل مخصوص خودتان را توصیف کنید . سعی کنید تمامی جزئیات را در این کاغذ ها بنویسید. نکاتی که میبینید به شما میتواند کمک خوبی کند:

1- کجا هستید ؟
2- با چه کی هستید ؟
3- برای به دست آوردن زندگی ایده آل چه کاری انجام میدهید ؟
4- در زمان آزاد چه کاری میتوانید انجام دهید ؟
5- یک کار نرمال و عادی در ذهن شما چگونه است ؟

سعی کنید مسائلی که یادداشت میکنید واقع بینانه باشد. حتما به این نکته فکرکنید که این مسائل شما را حتما خوشحال خواهد کرد و حال بهتری خواهید داشت به خصوص در طولانی مدت که از نکات مهم است. نوشتن این مسائل بسیار مهم است این نوشته ها معیار ها و علایق شما را مشخص خواهد کرد مشخص خواهد کرد که دقیقا چه میخواهید یا با چه چیزی مشکل دارید. در این شرایط میتوانیم وارد مرحله بعدی تصمیم گیری بشویم.

تلاش کردن
تلاش کردن

 

اهداف کوچک برای خود تعیین کنید

شما در حال حاضر از اهداف بلند مدتی که میخواهید مطلع شده اید. طبیعی است. همانطور که اول مطلب گفته شد این اهداف در طول یک شب به دست نخواهد آمد. این دلیلی است که اکثر مردم بیشتر در اهداف زندگی شکست میخورند. آنها هدف نهایی را فقط میبینند و با خود فکر میکنند رسیدن به این اهداف تقریبا غیر ممکن است و ناامید میشوند ولی حقیقت امر این است که رسیدن به این اهداف غیر ممکن نیست.

اهداف بزرگ و نهایی خود را در اهداف کوچک و سلسله مراتبی تقسیم کنید تا با رسیدن به هدف های کوچکتر که زود تر و راحت تر قابل رسیدن است انگیزه کافی را برای رسیدن به هدف اصلی بگیرید.

برای مثال:هدف نهایی شما سفر کردن به دور دنیا در یک سال است در اینجا لیستی از اهداف وجود دارد که به شما نشان خواهد داد که چه کار میتوانید کنید:

1- جمع کردن مقدار پولی که میتوان در طول یک ماه جمع آوری کرد.
2-پیدا کردن یک راه اضافی برای پول درآوردن تا موعد مقرر.
3-تدوین یک برنامه سفت و سخت برای سفر.
4- به هنگام سفر به محل کارتان اطلاع دهید.
5-برنامه های سفر خود را رزرو کنید.

این اهداف و برنامه بسیار ملموس تر و راحت تر از هدف نهایی هستند و به راحتی و با کمی اراده و انگیزه میتوانید به آنها برسید.
رسیدن به این اهداف یعنی هموار شدن مسیر هدف اصلی، سعی کنید برای هرکدام از این موارد یک تاریخ خاص مشخص کنید.
وقتی شما زمانی برای این اهداف کوچتر انتخاب نکرده باشید، میل شما بر این است تا آنها را به تاخیر بیاندازید و به تاخیر افتادن این اهداف مساوی است با از دست رفتن و نرسیدن به هدف اصلی، پس محدودیت زمانی را برای خودتان بسیار جدی بگیرید.
محدودیت زمانی کمک میکند تا زحمت بیشتری بکشید و تمرکز بیشتری بر کار خودتان داشته باشید.

اقدام کنید

 

چگونه زندگی خود را تغییر دهیم ؟
چگونه زندگی خود را تغییر دهیم ؟

 

بعد از مشخص کردن اهداف کوچک و زمان بندی آنها اینک وقت اقدام کردن جهت رسیدن به این اهداف است.مثلا یکی از اهداف کوچک شما جمع آوردی مقداری مشخص پول در یک ماه است، شما میتوانید علاوه بر این کار و با صرفه جویی در مخارج دیگر، پول بیشتری جمع آوری کنید.شما میتوانید با نوشتن این مسائل با جزئیات کامل برنامه ریز و دقیق تر و راحت تری جهت رسیدن به اهداف داشته باشید.

کاری را انجام دهید که رویاها و اهداف شمارا هرروز به شما نزدیک تر کند. این موضوع حتما نیاز نیست تا یک کار بسیار بزرگ یا عجیب غریب باشد صرفا یک کار ساده ولی تاثیر گذار میتواند به شما کمک کند. وقتی هرروز به اهدافتان نزدیک تر بشوید انگیزه بیشتری برای کار کردن پیدا خواهید کرد درنتیجه صبح به هنگام بیدار شدن، حال بهتری خواهید داشت و سخت کار خواهید کرد.

اگر با این صحبت ها موافق هستید باید بگویم که در مسیر درستی قرار گرفته اید. با انگیزه و سخت کار کنید هنگام مواجهه با یک مشکل ناامید یا سرخورده نشوید باید با انرژی تر ادامه بدهید.حتی اگر یک موضوعی به سرعت جواب ندهد شما باز باید به انرژی کار بکنید.

با شروع این روند مطمئنا افرادی وجود دارند تا شما را ناامید و سرخورده کنند به حرف آنها نباید گوش کنید زیرا آنها اصلا شما را نمیفهمند و هیچ درکی از اینکه شما مشغول انجام چه کاری هستید ندارند. پس به ندای قلبتان گوش بدهید و کار مورد علاقه خودتان را انجام بدهید و سعی کنید این کار را به درستی انجام بدهید.

زندگی کنید

زندگی کردن به منزله یک سفر است. سعی کنید از آن لذت ببرید. اهداف در زندگی مدام درحال تغییر کردن هستند. ممکن است یک روز هدف شما در زندگی این باشد که به دور دنیا سفر کنید. ولی سال بعدی هدفتان تغییر کند و دوست داشته باشید که در خانه خود بمانید. نکته قابل توجه این است که تمامی این اهداف و کار ها برای این است که ما از زندگی کردنمان لذت کامل ببریم.

اینکه اهداف شما عوض شود یک مسئله کاملا عادی است. کار شما باید این باشد که هرسال این اهداف را از تلف نکنید بلکه جهت رسیدن به آنها تلاش کنید. همیشه برای زندگی کردن و اهدافتان اشتیاق زیادی داشته باشید تا به آن برسید و بعدا پشیمان نشوید و این افکار که: رسیدن به این اهداف غیر ممکن است را کنار بگذارید. مهم ترین مسئله این است که: اجازه ندهید هنجار های بقیه مردم به شما تحمیل شود و به شما اجبار کند که چگونه زندگی کنید.

امیدواریم از این مطلب نهایت لذت را برده باشید و این نکات را در زندگی خود به کار ببرید.

پارسیان گشت

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.