چرا باید ماه عسل ماجراجویانه داشته باشید؟

0

چرا باید ماه عسل ماجراجویانه داشته باشید؟

با سلام، هیجان یک بخش مهمی در زندگی ما محسوب میشود، زندگی بدون هیجان تقریبا زندگی کسل کننده و یک نواختی است که هیچگونه جالبی و شیرینی نخواهد داشت.اینکه در زندگی خود چگونه باید هیجان داشته باشیم برمیگردد به انتخاب هایی که انجام میدهیم،مثلا ما میتوانیم با استفاده از مواد های روان گردان هیجان به دست بیاوریم اما این کار احمقانه ای است که با آن به سلامتی خودمان آسیب وارد میکنیم.یکی از راهکار های هیجان داشتن ماجراجویی در زندگی است،کمی ریزبینانه تر بخواهیم نگاه کنیم هیجان در سفر یکی از راه های ماجراجویی است که اگر آن را تجربه نکرده اید پیشنهاد میکنم حتما باید آن را تجربه کنید.

با توضیحات بالا به این نتیجه میرسیم که هیجان داشتن در وهله اول لازمه یک زندگی ایده آل است و یکی از بهترین روش های داشتن هیجان ماجراجویی و یکی از راه های ماجراجویی سفر کردن است.بسیاری از زوج های جوان بعد از ازدواج تصمیم به ماه عسل رفتن میگیرند، این بسیار زیبا و دوست داشتنی است. اما خیلی ها متعقد اند که سفر ماه عسل باید آرامش بخش و بی هیج هیجانی باشد. من با این دسته از افراد مخالف هستم و به نظرم هیجان داشتن در سفر بسیار مهم و ضروری است، به عقیده من ماجراجویی یک بخش خیلی مهم از ازدواج کردن است.

این انتخاب های ما است که زندگی ما را تشکیل میدهد. شما میتوانید با همسر خود در یک رستوران شیک و عالی غذا بخورید، یا اینکه میتوانید از بالای هواپیما در حالی که دستان خود را به هم گره زده اید به پایین بپرید و با چتر به زمین فرود بیایید. به نظر شما کدام یک از این انتخاب ها زیبا تر و هیجان انگیز تر است؟ غذا خوردن در رستوران درهمه حال قابل انجام دادن است و امری طبیعی برای همگی ما محسوب میشود که هرروز با آن درگیر هستیم. اما چتربازی با هواپیما چه؟ دوست ندارید به همراه همسر خود در ماه عسل آن را آزمایش کنید؟

هیچ چیز بهتر از این نیست که به همراه شریک زندگی، شروع به ماجراجویی و کشف در این دنیای بی کران کنیم. لازمه این کار زن و شوهری خوش ذوق و عاشق هیجان و البته با شجاعت بالا است.شاید برایتان جالب باشد ولی ماه عسل من و همسرم صخره نوردی در یک کوهستان بود که شروعی بر زندگی مشترک و ماجراجویانه ما محسوب میشود.

ماه عسل در کوهستان
ماه عسل در کوهستان

 

ماه عسل هیجان انگیز در کوهستان سنگی

من و همسرم ناتان شدیدا به دنبال کار های ماجراجویانه و هیجان انگیز هستیم به خصوص اگر وقتی که در سفر باشیم.شاید فکر کنید ما از آن دسته زوج هایی هستیم که کاملا بی فکر و منطق، فقط به دنبال هیجان از هر طریقی هستیم وهمیشه به دنبال خطرناک ترین و وحشی ترین گزینه های موجود میرویم. اما اینطور نیست ما همیشه به دنبال سخت ترین نیستیم،اما دنبال گزینه های راحت و عادی هم هیچوقت نخواهیم رفت. زیرا همیشه من و همسرم به دنبال افزایش افق های زندگی خود هستیم. ما به دنبال این هستیم که معنی زندگی را در مفهوم عمیق آن درک کنیم.

وقتی که با همسرم شروع کردیم برای تصمیم گیری راجع به سفر ماه عسل به این نتیجه رسیدیم که این ماجراجویی باید بسیار احساسی و رمانتیک باشد هرچه نباشد اولین سفر مشترک ما بعد ازدواج محسوب میشود.پس تصمیم گرفتیم یک گزینه متفاوت تری را انتخاب کنیم.

این در حالی بود که میتوانستیم خیلی راحت سفری به یک ساحل بسیار زیبا و آرامش بخش در آفریقای جنوبی داشته باشیم و در ساحل بنشینیم و از منظره و آفتاب لذت ببریم ولی انتخاب ما این نبود. انتخاب ما رفتن به کوهستان های سنگی در جنوب کانادا بود جایی که از شدت سرما گوشت بدنمان یخ میزند و زندگی صحرایی باید داشته باشیم. به هر حال هفته های اول زندگی مشترکمان را در یک محیط سخت و زیبا سپری کردیم،بعضی وقت ها فکر میکنیم که با این کارمان روی همه سختی های زندگی را کم کرده ایم.

ما پرواز های مختلفی به نقاط مختلف جهان داشتیم از جمله: بریتیش کلمبیا (غربی‌ترین استان کانادا) که 5 شب دنج و آرام را در مرکز (Echo Valley Ranch & Spa) سپری کردیم و قسمت آرامش بخش سفر ما محسوب میشد. اسب سواری یکی از جالب ترین کارهایی بود که انجام دادیم-البته از نظر من که تا به حال در قسمت غربی می سی سی پی نبوده ام. ذهنیت من از این شهر محدود بود به فیلم های جادوگریی که از راجع به این شهر دیده بودم. خنده دار است.

در طول مسیر ما در هیچکدام از قلعه های موجود در راه توقف نکردیم ولی بعد از رسیدن یک دوره پیاده روی و اسب سواری طولانی خوبی داشتیم. ما در حومه شهر بیریتش کلمبیا زندگی میکردیم و چشم انداز بسیار زیبا و خیره کننده ای درمقابل ما بود. از دیدن این حیات وحش موجود در منطقه بسیار هیجان زده و خرسند بودیم همچنین اسب ها بسیار رام و زیبا بودند.

Echo Valley مشتکل از 160 هکتار زمین است. بنابراین وقتی به اطراف خودتان به خصوص از ارتفاع نگاه میکنید منظره ای شگفت انگیز را خواهید دید، منظره ای پر از کوه های سنگی،دامنه های علفزار، درخت های قهوه که منظره را کاملا پر کرده است.
این منظره ها فقط محدود به چشم بود،گوش های شما صدایی جز نسیم آرامش بخش منطقه، و یا صدای اسب های زیبای منطقه را نخواهند شنید این مکان برای ما بسیار خاطره انگیز و محترم است.

بعضی از ماجراجویی های ما پیاده روی های عالی همراه با وسایل هایمان که به صورت سیار همراه خودمان آورده بودیم را انجام دادیم. ما هرگز در پیاده روی هایمان تنها نبودیم بلکه روستایی های آن منطقه همیشه با ما همراه بودند و با سگ ها و احشامشان بعضی وقت ها با ما هم مسیر میشدند.
چند روز بعد از پیاده روی و اسب سواری کردن به کابین خودمان در عرشه برمیگشتیم و در کابین هایمان مشغول مطالعه و استراحت کردن میشدیم. به هر حال ماه عسل ماجراجویانه یعنی اینکه بتوانیم بین شب ها و روز ها تعادل برقرار کنیم و شب های شاد و خاطره انگیزی نیز داشته باشیم.

اسب
اسب

 

بعد از ظهر یکی از روزها به همراه یکی از کارکنان به نام داریل به تیراندازی رفتیم و یک هدف در بین چوب ها انتخاب کردیم و یک هدف هم روی یک بالن پر از آب بود که اماده کردیم.بعد از آموزش های لازم و رعایت نکات ایمنی شروع به تیراندازی با سلاح های مختلف موجود در آنجا کردیم بعضی وقت ها به صورت رگبار میزدیم و بعضی وقت ها تک تک به نشانه میخورد در هر صورت لگد اسلحه شانه های مرا کمی اذیت کرد ولی تجربه بسیار جالبی بود.

رابطه من با اسحله همیشه بد بوده است و احساس خوبی با اسلحه ندارم اما سر این فرصت با خودم گفتم: فرصت خوبی است تا از یک شکارچی ماهر نکاتی را یاد بگیرم. من در تیراندازی با اسلحه های دستی کوچک ( شبیه کلت ) بسیار خوب بودم اما با بقیه اسلحه ها بسیار وحشتناک و بد عمل کردم.

بعد از دیدن تیراندازی ناتان بسیار تحت تاثیر قرار گرفتم او توانست هدف روی کوزه را با یک اسلحه بزرگ نشانه بگیرد و به هدف بزند. تیزاندازی کردن برای من بسیار هیجان انگیز بود و بعضی وقت ها ضربان قلبم به شدت بالا میرفت ولی با این حال این تجربه بسیار خاص و منحصر به فرد است به خصوص اینکه در ماه عسل باشید.

قسمت بسیار شیرین سفر: اقای نورم ، مالک آنجا مارا به پروازی با سِسنا ی خود کرد. ( نوعی هواپیما کوچک ساخت کمپانی آمریکایی)
ما حدودا دو ساعت و نیم بر فراز زمین پرواز کردیم. از اول پرواز من و همسرم دوربین هایمان را درآوردیم و از این منظره ها تا میتوانستیم عکس برداری کردیم آقای نورم به ما لطف کردند و ما را به قسمت هایی از زمین هایشان بردند که خصوصی محسوب میشد. پرواز بر فراز غرب و شرق و شمال و جنوب و دیدن کوهستان ها، علفزار ها احساسی شبیه مستند های حیات وحش به ما داده بود.

وقتی بر فراز دریاچه ها و یخچال های طبیعی پرواز میکردیم من و همسرم احساسی شبیه جادو شدن داشتیم. ( البته با همین حال حدودا نزدیک 300 عکس گرفتیم ) همچنین آقای نورم ما را به قسمتی از کشور بردند که به ندرت کسی قادر است که به آنجا برود. این مناظر طبیعیت بکر در خاطرات ما مطمئنا تا آخر عمر حک خواهد شد.

از داخل هواپیما
از داخل هواپیما

 

در راه برگشت ناتان تصمیم گرفت نقش کمک خلبان را بازی کند. او سعی کرد کنترلر های هواپیما را به دست بگیرد. احساس بدی به من دست داده بود.البته سعی کنید همیشه به همسرانتان فرصت بدهید که یادبگیرند واعتماد به نفس داشته باشند، ولی اگر در ارتفاع چند هزار فوتی باشید و بخواهند خلبانی را یادبگیرند توصیه میکنم در آن مکان آنها را تشویث ننمایید.(خوشبختانه پرواز ما نیز به خیر گذشت)

البته که هر ماه عسل ماجراجویانه به آرامش و عشق نیز نیاز دارد. ما از استخر سرپوشیده استفاده کردیم به همراه سونا مخصوص و برای اسپا و ماساژ وقت رزرو کردیم. ماساژ 90 دقیقه ای تایلندی مرا حسابی خواب آلود و آرام کرده بود. تنها افسوس من این بود که چرا بعد از ماساژ به تیراندازی نرفتیم!!!

این سفر برای ما خطرات و تجربه های بسیار زیادی همراه داشت. عجیب ترین و تازه ترین آنها قبول کردن هم دیگر به عنوان زن و شوهر بود. سرو کردن غذا در Echo Valley اصلا حالت لاکچری در رستوران های گران قیمت نداشت. غذا خوردن در Echo Valley خیلی دوستانه و شبیه خانه خودمان بود،حین غذا دور یک میز با دیگر مهمان ها صحبت میکردیم با یکدیگر دور یک میز بزرگ مینشستیم،فضای صمیمی بر محیط حاکم بود.اینکه برای اولین بار ناتان را به عنوان همسر معرفی میکردم برایم بسیار هیجان انگیز بود.

ماه عسل
ماه عسل

بنابراین،باز هم از شما میپرسم: آیا باید یک ماه عسل ماجراجویانه داشته باشیم؟ من باز میگویم بله! اگر یاد بگیرید فعالیت های ماجراجویانه را با مسائل احساسی ترکیب کنید، ماه عسل شما بسیار لذت بخش و عالی خواهد بود.

من فکر میکنم Echo Valley Ranch برای ما بهترین مکان برای اقامت در ماه عسل بود، هرچیز که بخواهید در این منطقه وجود دارد از ماساژ های تایلندی گرفته تا کوه های بلند و مزرعه های بزرگ. این منطقه برای ما به منزله بهشت محسوب میشود.امیدواریم شما هم به این منطقه سفر کنید.

امیدواریم از این مطلب نهایت لذت را برده باشید.

پارسیان گشت

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.