معرفی بهترین جشن های هالووین در لندن

0

معرفی بهترین جشن های هالووین در لندن

 

معرفی بهترین جشن های هالووین در لندن
معرفی بهترین جشن های هالووین در لندن

 

 

با سلام، جشن هالووین که چند روز گذشته برگزار شد یکی از معروف ترین فستیوال های غربی محسوب میشود. شاید اگر بخواهیم معادل فارسی و معادل فرهنگی هالووین را برای خودمان پیدا کنیم که شباهت هایی بسیاری بین این فستیوال وجود دارد، چهارشنبه سوری است.

هالووین
هالووین

معرفی جشن هالووین :

این جشن اگرچه یک جشن سنتی-اروپایی محسوب میشود اما ریشه هایی نیز در مسیحیت غربی دارد. این مراسم از نه آبان (31 اکتبر) شروع میشود و تقریبا سه روز ادامه پیدا میکند. مردم در این جشن کارهای مختلفی انجام میدهند، از جمله: ترساندن یکدیگر با آرایش ها و ماسک های ترسناک یا پوشیدن لباس افراد معروف و بسیاری از کودکان مراسم قاشق زنی انجام میدهند: یعنی کودکان همراه یک سطل به در خانه مردم میروند و از آنها شکلات، آجیل، آب نبات میگیرند.(مشابه سنت های قدیمی چهارشنبه سوری ایرانی ها)

این سنت از قرن نوزدهم تقریبا در کل دنیا رو به گسترش رفته است و توسط مهاجران ایرلندی و اسکاتلندی که در سده 19 به آمریکا مهاجرت کرده بودند برده شد و این سنت توسط مردم آمریکا پذیرفته شد و به یک فرهنگ تقریبا سنتی-مذهبی تبدیل شد.

یکی از نماد های بسیار معروف هالووین کدو تنبل است. کدو تنبل توسط مردم درونش خالی و برایش چشم و گوش و ابرو کشیده میشود و با روشن کردن شمع درون آن، چهره وحشتناکی به آن داده میشود.

اگرچه بعضی از مردم سعی بر این دارند که در این جشن به اعمال و سنت های مسیحیت بپردازند مانند:رفتن به کلیسا و دعا خوانی یا انواعی از رژیم های مخصوص که در این شب وارد شده است. ولی بعضی دیگر مردم عمدتا این جشن را جشنی سکولار میدانند و از آن اعمال امتناع میورزند و سعی میکنند تا جنبه سرگرمی-تجاری داشته باشد.

امروزه در این مراسم بسیاری از کار ها از جمله آتش بازی، گفتن داستان های ترسناک ، بازدید از مکان های ترسناک ، بازی های فالگیری و بسیاری دیگر انجام میشود.

بسیاری از کشورهای دنیا این سنت را در تاریخ موعد انجام میدهند از جمله : جمهوری خلق چین، ژاپن، فیلیپین، سنگاپور، استرالیا، نیوزیلند، بوسنی و هرزگوین، آلمان، جزیره ایرلند، ایتالیا، رومانی، روسیه، سوئیس، بریتانیا، (انگلستان، اسکاتلند)، کانادا، ایالات متحده آمریکا، سنت هلن، امارات متحده عربی، جمهوری دومینیکن سوئد و… .

امروزه با گسترش فضاهای رسانه ای و نزدیک شدن مرز های فرهنگی بین کشورهای مختلف این سنت به کشور های دیگری، مانند کشور ما نیز کمو بیش نفوذ کرده است و مردم با آن آشنایی پیدا کرده اند لذا در این مطلب تصمیم بر معرفی مکان هایی داریم که در لندن (یکی از مهیج ترین شهر های دنیا برای انجام مراسم هالووین ) داریم پس با پارسیان گشت همراه باشید.

لندن و هالووین

نزدیک مراسم هالووین در لندن بسیاری از مکان ها از جمله هتل ها حالت ترسناک با دکوراسیون های عجیب و مهیج میگیرند. حتی سالن های رقص نیز در این ایام بسیار ترسناک میشوند. بعضی از این مکان ها در حد متوسط شما را میترسانند ولی بعضی دیگر مانند سالن های رقص که برنامه های ویژه تدارک دیده اند شما را تا حد مرگ خواهند ترساند. (پس مراقب قلب خود باشید)

شکار وحشتناک و یهویی

قدم زدن در پایتخت کشور انگلستان همیشه برای لندن نشین ها غرورآفرین بوده است به خصوص وقتی که از مسیر پلاک های آبی عبور میکنند و برای بسیاری از مردم احساس خوشایندی خواهد داشت با دیدن پلاک های ستاره های مورد علاقه و معروف کشورشان. اما با فرارسیدن ایام هالووین پیاده روی و لذت مخصوص به آن تبدیل به یک فاجعه خواهد شد که هر لحظه باید منتظر ترسیدن یهویی باشید. جوری که حس میکنید در حال قدم زدن در سیاهچاله هستید. مردم بسیاری سعی میکنند در این خیابان ها به صورت ناگهانی شما را بترسانند پس حواستان حسابی جمع باشد. این رسم میتواند ارتباطی با داستان های قدیمی مربوط به شکار جادوگارها نیز داشته باشد.

مکان های مختلفی برای شکار شدن در این شهر وجود دارد که چندتایی از آنها را به شما معرفی خواهیم کرد. از جمله میخانه های معروف مانند: Viaduct Tavern، Mother Red Cap و … تا حدودا یک ماه بعد، آثار هالووین را در این مکان ها خواهید یافت.

جشن در آسمان خراش اسکای گاردن

 

 اسکای گاردن
اسکای گاردن

 

 

در طبقه 35 آسمان خراش اسکای گاردن یکی از معروف ترین آسمان خراش های لندن که با وجود تمام چیز هایی آن را احاطه کرده اند بازهم نمای بسیار زیبایی دارد. هر سال در شب هالووین جشن بزرگی در تاریخ 29 اکتبر به راه است. این جشن از ساعت 6 بعد از ظهر تا سه صبح ادامه خواهد داشت. در این جشن بند های مختلف موسیقی در سبک های خاص اجرا خواهند داشت حتی موسیقی های ترسناک نیز اجرا خواهند کرد. بلیط های این مراسم حدودا 40 پوند هزینه خواهد داشت. سعی کنید دیر به این جشن نرسید زیرا موفق به تهیه بلیط نخواهید شد.

تئاتر هفته هالووین Ripley

 

 Ripley
Ripley

 

باور کنید یا نه در تئاتر های Ripley یا در Piccadilly Circus در هفته هالووین Ripley از لباس های اجرا و گریم های آنها و طراحی دکور و هرچیز موجود در آنجا بسیار تعجب خواهید کرد. این برنامه ها به همراه برنامه های موزیکال از 22 تا 30 اکتبر ادامه خواهد داشت. همچنین گریمورها در دسترس خواهند بود تا صورت بچه های خوشتیپ و داوطلب را به شکل شخصیت های معروف نقاشی کنند.

جشن مرگ در کلاب

 

در 29 اکتبر در Junkyard Golf Club به صورت سالانه مراسم هالووین به نوعی عجیب برگزار میشود. جشن مرگ هرسال در این کلاب در تاریخ مصادف با هالویین برگزار میشود. در این جشن کار های زیادی انجام میشود از جمله: خواندن کارت های تاروت، آتش در دهان کردن، اجرای جادوگری، و اجرای مراسم کلاسیک هالووین که اجرای اینگونه مراسم امروزه بسیار نادر محسوب میشود. مردم با سایه بازی ها ترسیده خواهند شد و از صندلی خود شاید به پایین پرت شوند. و از هرکجا که فکر نمیکنند ممکن است به صورت یهویی ترسانده شوند. قیمت بلیط ها تقریبا 9 پوند است. این مراسم همیشه برای شرکت کننده ها جذاب و هیجان انگیز خواهد بود و یک خاطره خوبی از هالووین برای شما رقم خواهد زد.

در Alton Towers هیجان زده شوید

 

Alton Towers
Alton Towers

 

 

مراسم هالووین با نام Scarefest در برج التون برای نهمین سال پیاپی برگزار میشود. در این مراسم با تم پارکی که بازدید میشود انواع و اقسام کارهای هیجان انگیز و ترسناک مربوط به هالووین را انجام خواهد داد. برای ورود به این مراسم باید حداقل 15 سال یا بیشتر داشته باشید زیرا ممکن است برای کودکان بسیار مهیج و ترسناک باشد و به سلامت روانی آنها آسیب برساند پس اگر از این هیجانات میترسید در این مراسم شرکت نکنید.

به طور مثال: تور the Altonville Mine افراد شجاع و جسور را دعوت میکند و آنها را به یک معدن قدیمی و غیرقابل استفاده میبرند و طبق شایعات آن مکان خانه یک خانواده بی رحم که پوست انسان ها میکندند بوده است.

همچنین شرکت کننده ها میتوانند در تور وحشت در برج هزارپیچ (Terror of the Towers maze) نیز شرکت کنند. جایی که برای کشف اسرار سیاه محلی خوبی محسوب میشود و میتواند شما را به منطقه های مختلف ترسناک هدایت کند. در این مسیر به هر قسمتی که بخواهید بروید، میزبانی ترسناک وجود خواهد داشت که شما را بترساند. در این هزارپیچ سعی کنید زنده بمانید.
بلیط ها برای کودکان قیمت 31 پوند است و برای بزرگسالان قیمت 36 پوند حساب میشود. مراسم های Scarefest از 21 تا 31 اکتبر ادامه دارد.

راز موزه ملی دریایی را حل کنید

برای نشان دادن هالووین ویژه برنامه ای خاص در موزه ملی دریایی گرینوییج در تاریخ 29 اکتبر اجرا میشود. این مراسم از ساعت 6 30 بعد از ظهر تا 10 شب ادامه خواهد داشت. بازدید کننده ها برای حل یک معما در موزه میتوانند ثبت نام کنند و ماموریت آنها این خواهد بود که مدیر موزه را که در کنار یکی از اشیای بسیار با ارزش موزه است را با استفاده از هوش و سرنخ ها پیدا کنند. برای اینکه اعصاب شرکت کننده های این معما خورد نشود. به انها اجازه داده میشود که در طول پرسه زدن وجستجو کردن از انوع نوشیدنی ها لذت ببرند. قیمت بلیط ها در این موزه 15 پوند است.

از موسسه NHS برای موزه تئاتر قدیمی تشکر میکنیم

 

موزه تئاتر
موزه تئاتر

 

برای رفتن از راه پله مارپیچ این موزه تئاتر باید یک شیب تند و سخت این راه پله را به سختی تحمل کرد. همچنین این مسیر پر شده از سایه کلیسای خیابان توماس است.

در دوران قرون وسطی، یک کلیسا کوچک به بیمارستان خیابان توماس پیشنهاد داد که بیمارها برای به دست آوردن آرامش معنوی روحی وارد این مکان شوند. در آن موقع آن اتاق کوچک زیرشیروانی محل نگهاداری دارو ها و معجون ها بود که در حدود 150 سال یکبار به صورت کامل منحل شد و در سال 1962 دوباره کشف و بازسازی شد.
در این تئاتر موزه یک میز چوبی قوی دارد که طبق گفته ها بر روی این میز عمل های مشقت بار و سخت بدون استفاده از داروی بیهوشی انجام می شده است. عجیب و جالب به نظر میرسد.

بیمارانی که دارای عضو عفونی و بیماری مسری دار بودند بیشتر اوقات با موافقت خودشان به این مکان آورده میشدند تا عضو عفونی قطع شود که البته بعضی از این درمان ها نتیجه میداد و بعد از قطع شدن عضو آنها زنده میماندند.

یک چاقوی تیز و سریع و ماهرترین جراح میتوانست یک دست را از سرشانه جدا کند. کارآموزان معمولا هنگام انجام کار به طوری کاملا بی عاطفه و احساسی سعی میکردند تا با استفاده از انبرهای مخصوص استخوان دست را دربیاورند و یا با موچین ها زخم ها جدا کنند.

کسانی که دل وجیگر قویی دارند میتوان خود برای دیدن این موزه اماده کنند موزه ای که در زمانی نه چندان دور عمل های جراعی وحشیانه ای انجام میدادند. به هر حال در این موزه در دوره هالووین در وحشتناک ترین حالت خود قرار گرفته است و هر وقت از هالووین یکی ازمکان های مخصوص این دوره محسوب میشود.

دیدن فیلم های کلاسیک هالووین

 

Rivoli Ballroom یک انتخاب با شکوه به ما معرفی میکند و آن هم تماشای فیلم های کلاسیک مربوط به هالووین در تاریخ 27 اکتبر است. فیلم هایی از قبیل:  (1978)slasher Halloween  با بازی خوب جیمی لی کورتیس و در اکتبر 28 اقای Stanley Kubrick در حال درخشیدن خواهد بود. چند مغازه برای خرید فست فود ها و پاپکورن تا نصف شب باز خواهد بود. بلیط ها برای هر فردی حدودا 12 پوند خواهد بود.

اگر در هالووین در لندن بودید سعی کنید حتما این مکان های خوب را از دست ندهید. امیدواریم هالووین خوبی داشته باشید و از این مطلب نهایت لذت را برده باشید.

پارسیان گشت

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.