5 راهنمایی سفر به هنگام خطر

0

5 راهنمایی سفر به هنگام خطر

با سلام، سفر کردن یکی از عادت های انسانی بوده که هرگز ترک نخواهد شد بلکه با گسترش فضاهای رسانه ای و آشنا شدن مردم با دیگر مقاصد دنیا میل به سفر کردن در این قرن بسیار بیشتر نیز شده است. البته پیشرفت مسائلی مانند: حمل نقل آسان، اقامت راحت، و تسهیل دیگر شرایط نیز بی اثر نیستند. ولی متاسفانه با اتفاق هایی که در سال های گذشته رخ داده است کمی مسافران را نگران کرده است. از این اتفاق ها میتوانیم به حملات تروریستی اخیر در بارسلونا، لندن، نیویورک و دیگر مناطق جهان اشاره کرد یا همچنین طوفان های شدید که در مناطقی مانند شرق آسیا و آمریکا به وقوع پیوست. و جان بسیاری از مردم عادی یا مسافران گرفته شد.

این دلایل باعث شده است تا مسافران در انتخاب مقصدهای بعدی سفر خود نهایت دقت را به خرج بدهند تا امنیت بیشتری در طول سفر داشته باشند. مردم با انتخاب یک مقصد سفر شروع به بررسی آن منطقه میکنند اگر سابقه تروریستی در آنجا وجود داشته باشد یا مثلا هواشناسی خبر از شروع یک طوفان بدهد آنها فورا تصمیمی جدید خواهند کرد و در انتخاب خود سست خواهند شد.

سفر کردن
سفر کردن

 

این نکته را باید به یاد داشته باشید که دنیا مدام در حال تغییر است و بعضی از مسائل خارج از کنترل ما محسوب میشود. و بعضی دیگر از مسائل را ما میتوانیم کنترل کنیم، پس تمام سعی ما باید این باشد که تا میتوانیم این خطر ها را به کمترین میزان خود بیاوریم و با اگاهی و علم از این مسائل از خود و خانواده خود محافظت کنیم و به راهنمایی سفر دیگران دقت کنیم. در این مطلب ما سعی داریم مطالبی را به شما آموزش دهیم که بتوانید در مواقع خطر یا حالتی که برایتان نامشخص است بهترین عملکرد را داشته باشید و دچار سردرگمی و مشکل نشوید. پس با سایت پارسیان گشت همراه باشید.

1-تغییرات امنیتی مناطق مختلف.

 

نویسنده معروف پائول ثروکس در باره سفر کردن مینویسد: در دنیا هیچ چیز بهتر نمیتواند باعث تغییر کردن شما بشود جز اینکه، به مناطق مختلف دنیا سفر کنید، از غذاهای مختلف نوش جان کنید، فرهنگ های دیگر را ببینید و یادبگیرید، دیدگاه های جدیدی راجع به جهان بینی به دست بیاورید و این حاصل، هیجان های اکتشاف در جهان و سفر کردن است. درواقع در این دنیا هیچ چیز ثبات خاصی ندارد برای مثال: منطقه ای ممکن است امروز به دلایل اقتصادی-اجتماعی دچار آشفتگی هایی باشد که چندی بعد حل شود. و در اینده ای نه چندان دور به یک مقصد بسیار با ثبات و پیشرفته به دلایلی به یک مرکز غیرامن و خطرناک تبدیل بشود. اگر بخواهیم ساده تر بگوییم میشود: مناطقی که امروز به این عنوان یاد میکنند که به هیچ وجهه سفر نکنید، فردا ممکن است به این عنوان که حتما باید از این منطقه دیدن کنید یاد بشود.

2- با سفر کردن خارج از شهر بر ترس خود چیره گردید.

 

با ترس های خود رو به رو شوید
با ترس های خود رو به رو شوید

 

 

در مقاله اخیر آقای دیوید شافتل پیشنهاد میدهند که: بهترین راه برای کاهش ترس از سفر، بیشتر سفر کردن است. سفر کردن زیاد به شما کمک مکیند که از سفرهای بین المللی کمتر بترسید به خصوص در دوران سختی و آشفته آن منطقه که به آن سفر میکنید.

خطر تروریسم که امروزه به عنوان یک تهدید جهانی برای مسافران شناخته میشود. همیشه دلیل اصلی مسافران برای بررسی امنیت آن منطقه است. در واقع متوجه شدن مسافران به این نکته که در کدام نقطه از زمین امکان حادثه تروریستی بیشتر از بقیه آنها است کمی دشوار است.

این نکته درحالی است که اگر شما با یک مقصدی انس گرفته باشید، این مسائل برایتان کم رنگ  خواهد شد. مثلا شما اگر از سفر کردن به لبنان لذت برده باشید و در این منطقه حمله تروریستی اتفاق بی افتد، شما احتمالا واکنش زیادی به آن نشان نخواهید داد و احتمالا تمرکز بیشتری بر روی مسائلی مانند لباس پوشیدنتان یا خوراک سفرتان میگذارید. و باز هم به سفر کردن به این منطقه ادامه خواهید داد.

3- از این نکات برای امن ماندن در جاده و سفر استفاده کنید.

 

حمل و نقل امن
حمل و نقل امن

 

 

مسائل مربوط به جاده و سفر به دو دسته تقسیم میشود:

دسته اول: این مسائل مربوط به انتخاب مقصد، خوب و مطمئن است که باید نکاتی راجع آن بدانید :
برنامه ریزی کردن برای سفر میتواند بسیار سخت و طاقت فرسا باشد. به خصوص با وجود ترس از مسائل تروریستی که حس اضطراب را در سفر بیشتر خواهد کرد. اگر میخواهید با این احساس اضطراب مقابله کنید به بیانیه های وزارت امور خارجه کشورتان دقت کنید. تا به شما معرفی کند که کدام قسمت برای سفر کردن مناسب و کدام قسمت نامناسب است. همچنین از اقامت طولانی در مکان های بسیار شلوغ و بسیار توریستی خودداری کنید یا حداثل کمتر در آن مناطق اقامت کنید.

دسته دوم: انتخاب نحوه و مسیر رسیدن به مقصد:

شما میتوانید از طریق های مختلفی از جمله: زمینی،هوایی یا دریایی به مقصد مورد نظر برسید، مهم ترین نکته این است که از شرکت مسافربری مورد نظر مطمئن باشید و راجع به مسائل امنیت و امکاناتی شرکت اطمینان حاصل کنید، یا اگر به وسیله نقلیه خودتان سفر میکنید باید جاده هایی را انتخاب کنید که از قبل بررسی کرده اید و خطری شما را در آنجا تهدید نکند.مثلا ممکن است در یک کشوری هستید و میخواهید در استان های مرزی آن کشور سفر کنید با اینکه آن منطقه امن است اما ممکن است امکان خطر در منطقه نزدیک تر به مرز بیشتر باشد پس سعی شما باید بر این باشد که از مناطق دورتر از مرز حرکت کنید.

4- طوفان ها را جدی بگیرید.

 

طوفان ها را جدی بگیرید.
طوفان ها را جدی بگیرید.

 

 

بسیاری از جزایر کارائیب و ایالت های ساحلی آمریکا مانند: تگزاس و فلوریدا در طوفان های زنجیره ای اخیر در این مناطق آسیب های بسیار جدی دیدند. حتی بعضی از این مناطق هنوز هم درگیر با این طوفان ها هستند. هنوز هم هیچ خبری راجع به بازگشایی این جزایر که مقصد سفر میلیون ها مسافر در سال بوده نیست. ولی با تمام این مشکلات هنوز هم جزایری هستند که شرایط بسیار خوبی دارند و میتوانید از آن مناطق لذت ببرید. سعی کنید قبل از سفر به این منطقه همه نکات ایمنی را رعایت کنید، از جمله:آب و هوا، طوفان های پیش رو، مسیر های حرکتی و شرایط فعلی آن مقصد است و تمامی این نکات امنیت فکری شما در سفر را تامین میکند.

5- از اطلاعات موثق برای از بین بردن ترس خودتان استفاده کنید.

 

اطلاعات موثق
اطلاعات موثق

 

سفر کردن به خارج از کشور میتواند بسیار لذت بخش و هیجان انگیز باشد. اما با مسائل و تغییرات دنیای امروز باید این نکات را در نظر گرفت که تا میتوانید راجع به این مسائل مطالعه کنید و اطلاعات جمع کنید و میزان ریسک و خطر در مناطق خطرناک را حتما بسنجید.

درحالی که امروزه مسائل تروریستی به شدت درحال تبلیغ و رشد کردن است و همه مردم از این مسائل وحشت پیدا کرده اند، اما آمار نشان میدهد، بیشترین آمار مرگ میر غیر طبیعی مربوط به مسائل و تصادفات با موتورسواران است( در آمریکا) که بیشتر مردم از آن بی خبرند.

این نکته را فراموش نکنید که با وجود تمامی این آشفتگی های دنیای امروز هنوز نقاط زیبا و دیدنی بسیاری وجود دارد که بتوانید با امنیت کامل به آنجا سفر کنید و لذت ببرید. تنها نیاز است تا کمی بیشتر تحقیق کنید و راهنمایی سفر  و نکات مربوط به ایمنی سفر را بیشتر جدی بگیرید تا مشکلی برایتان پیش نیاید.

امیدواریم از این راهنمایی سفر  نهایت استفاده را برده باشید.

پارسیان گشت

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.