ده سالن تئاتر برتر در بریتانیا که نباید از دست بدهید

0

ده سالن تئاتر برتر در بریتانیا که نباید از دست بدهید

 

ده سالن تئاتر برتر در بریتانیا که نباید از دست بدهید
ده سالن تئاتر برتر در بریتانیا که نباید از دست بدهید

سالن های تئاتر

با سلام ؛ در این مطلب که توسط آقای سیمون کالو، بازیگر مشهور بریتانیایی، گردآوری و پیشنهاد شده است ، سالن تئاتر های برتر که در بریتانیا وجود دارند را معرفی خواهند کرد و راجع به هر یک از این سالن های تئاتر، توضیح مختصری نیز خواهیم داد تا بیشتر با این سالن های تئاتر آشنا بشویم. همچنین نکته های کلیدی و مهمی که در این تئاتر ها وجود دارد نیز به شما گوشزد خواهد شد به همراه بهترین مکان برای خوردن و نوشیدن در نزدیکی این تئاتر های مهم و با شکوه! با پارسیان گشت تا ادامه مطلب همراه باشید.

آشنایی با تئاتر :

هنر تئاتر که یکی از هنر های هفت گانه محسوب میشود، پیشینه ای بسیار قدیمی و کهن دارد و بیشتر تاریخ شناسان عقیده بر این دارند که تئاتر از ریشه مراسم های مذهبی و آئین های مذهبی-اجتماعی ریشه گرفته است.
درکل هنر تئاتر یا هنر نمایش را برگرفته از کشور یونان باستان و روم باستان در قبل از میلاد مسیح میدانند. امروزه تئاتر در سالن های باشکوه به همراه دکور و گریم مخصوص هر نمایش و جمعیت انبوهی برگزار میشود.
در این مطلب به همراه سیمون کالو بهترین سالون های بریتانیا را به شما معرفی خواهیم کرد، سعی کنید تا این سالن های زیبا را به هیچ
وجه از دست ندهید. پس با پارسیان گشت همراه باشید.


معرفی ده سالن برتر تئاتر:

 

1- تئاتر رویال در شهر باث (Theatre Royal, Bath)

 

تئاتر رویال در شهر باث
تئاتر رویال در شهر باث

چرا اینجا ؟

این سالن تئاتر با شکوه در شهر باث (150 کیلومتری لندن) واقع شده است. این سالن زیبا و با قدمت چیزهای عجیب غریب زیادی در خود جای داده است که این مکان را به یک جای با شکوه و دیدنی تبدیل کرده است.  و حتما باید یک نمایش زیبا در آن تماشا کنید.
ساحتار محتوایی معماری این سالن به نوعی است که از نرده های جلوی اسطبل الهام گرفته شده و بازیگر هنگام نمایش بازی کردن احساس نزدیکی زیادی با بیننده ها دارد و حس میکند که به آنها متصل است و بیننده ها نیز همین حس را دارند.

نکته: سعی کنید در جلوی سالون بنشینید تا حس صمیمیت بیشتری با بازیگر حس کنید و از نمایش لذت ببرید.

بهترین مکان برای خوردن و نوشیدن : The Garrick’s Head با یک پیشینه تاریخی گزینه مناسبی است. همچنین یک مکان مناسب در کنار سالن برای لذت بردن از غذاهای عالی است.


2- تئاتر کینگ در شهر ادینبورگ (
King’s Theatre, Edinburgh)

چرا اینجا ؟

تئاتر کینگ در شهر ادینبورگ بعد از بازسازی اخیر، بسیار زیبا و باشکوه تر نیز شده است. این مکان محل برگزاری بسیاری از جشنواره های خاص نیز محسوب میشود. این تئاتر با شکوه و با نماهای زیبای درون آن حسی عجیب غریبی دارد که شا را بسیار تحت تاثیر قرار خواهد داد که البته با فضای کلی شهر ادینبورگ تفاوت زیادی دارد.

نکته: وقت خود را برای استفاده از قهوه های خوشمزه اطراف تئاتر و بوتیک های شیک این منطقه تقسیم بندی کنید که علاوه بر تئاتر و نمایش از این جاذبه ها نیز لذت بیشتری ببرید.

بهترین مکان برای خوردن و نوشیدن : به خودتان این فرصت را بدهید که شام خوردن در Bennets Bar یک اختتامیه عالی برای یک روز فوق العاده باشد.

3- تئاتر رویال در نیوکاسل (Theatre Royal, Newcastle)

 

 تئاتر رویال در نیوکاسل
تئاتر رویال در نیوکاسل

چرا اینجا ؟

این سالن یکی از تئاتر های دراماتیک در نیوکسل است. تئاتر رویال مانند شهری که در آن ساکن است بسیار باشکوه است و در بالای تپه ای به طرف رود تاین قرار دارد. این تئاتر میعادگاه هزاران نمایشنامه و داستان های مختلف بوده است. اشک و خنده تماشاگران، رنج و زحمت بازیگرهایی که بدون اشتباه یک نمایش را به پایان میرساند و تشویق تماشاگران و در نهایت انرژی مضاعف به بازیگران داده میشود.
تمامی این مسائل است که تئاتر رویال را به یک تئاتر استثنایی تبدیل کرده است.

نکته: سعی نکنید احساس درونی خودتان را مخفی کنید و با نشستن در طبقه های بالا و دور، از نمایش لذت ببرید. هرگز فراموش نکنید در این تئاتر باید یک جای خوب پیدا کنید.

بهترین مکان برای خوردن و نوشیدن : رودخانه را رد کنید و به خیابان ششم بالتیک برسید. در آنجا یک کارگاه قدیمی وجود دارد که به یک گالری هنری تبدیل شده است در طبقه بالا آن مکان یک رستوران بسیار زیبا با غذاهای فوق العاده آماده است.

4- تئاتر ریچموند در ساری (Richmond Theatre, Surrey)

 

تئاتر ریچموند در ساری
تئاتر ریچموند در ساری

 

 

چرا اینجا ؟

این تئاتر در زمین های تیم معروف ریچموند گرین کریکت واقع شده است. من علاقه زیادی به تیم کریکت ندارم اما دوست دارم یکبار بیننده بازی های این تیم باشم.
نمای این تئاتر مدرن و شیک و بسیار زیبا است و با اینکه فاصله زیادی با شهر ندارد و تنها 20 دقیقه با ایتسگاه آخر فاصله دارد ولی نمای بسیار زیبای، از خارج  شهر نمایش خواهد داد.

نکته: یک شنبه ها از ساعت یازده صبح تا سه بعد از ظهر یک نمایش فوق العاده در این سالن اجرا میشود که بسیار دیدنی و جذاب است. این نمایش را که توسط گروه ریچموند بریدج اجرا میشود را از دست ندهید.

بهترین مکان برای خوردن و نوشیدن : یک کافه کوچکی که با طرحی از چوب ساخته شده است در کنار بالکن تئاتر وجود دارد که منظره بسیار زیبایی را نمایش میگذارد.

5- تئاتر پالاس در لندن (Palace Theatre, London)

 

چرا اینجا ؟

تئاتر پالاس
در لندن یکی از تئاتر های قدیمی لندن است که از قرن 19 ساخته شده است و میزبان هزاران اجرا بوده است. همچنین در این تئاتر موسیقی های West End  نیز در بهترین وجه ممکن به اجرا در آمده است که جزو سوابق مهم این سالن تئاتر بزرگ محسوب میشود.

نکته: قبل از اینکه وارد سالن بوشید کمی بمانید و به استایل معماری و دکوراسیون سبک رنسانس اسپانیایی دقت کنید که برای شما مطمئنا کمی ناآشنا و جذاب خواهد بود. شما کل ساختار ساختمان را قادر به دیدن خواهید بود.

بهترین مکان برای خوردن و نوشیدن : یک رستوران به نام کمبریج در بغل این سالون میتوانید پیدا کنید که با این تئاترهمخوانی خوبی دارد.


6- تئاتر کولیسئوم لندن در شهر
وست‌مینستر (London Coliseum, London)

 

چرا اینجا ؟

معماری این سالن توسط فرانک تامام است که یک اثر شاهکار و افسانه ای در معماری به شمار میرود. ( پدربزرگ من نیز در روند ساختن این تئاتر نقش داشته است)
او به عنوان یک مدیراجرایی با اسوالد استول که یک کارگردان تئاتر بریتانیایی متولد استرالیا است داشته، که در روند ساخت این تئاتر به او کمک زیادی کرده است.
با پیش زمینه طرح های رومی این تئاتر با ارابه ها و امکانات و طرح های عجیب و سنتی ساخته شد و امروز تبدیل به تئاتری با شکوه شده است.

نکته: برای حس کردن عظمت این سالن باشکوه کمی عقب تر از جایی بنشینین که معمولا مینشستید. بعضی از تئاترها را باید از دور تماشا کرد.

بهترین مکان برای خوردن و نوشیدن : بوفه با طرح چوب هلندی این تئاتر مانند یک الماس گمشده در این تئاتر خودنمایی میکند پس میتوانید در آن مکان از غذاها و نوشیدنی های خوب آن لذت ببرید..

7- تئاتر دوک یورک  در لندن (Duke of York’s Theatre, London)

چرا اینجا؟

این مکان یک خانه بسیار جذاب با قدمت زیاد است که پیتر پان برای اولین بار در سال 1904 اولین نمایش تئاتر خود را اجرا کرد. تصور کنید که چقدر اجرای آن نمایش برای بچه های آن زمان شگفت انگیز بوده است. نمایشی با این عظمت در سالونی به این کوچکی!
از قسمت خروجی میتوانید به خیابان کوچک گریک وصل شوید و از یک راه بسیار کوچک به خیابان ادوارد متصل شوید.

نکته: یک نکته ای که اکثرا این روزها از آن بی خبرند این است که در آن زمان به هنگام اجرا شومینه های واقعی روشن بودند تا جمعیت گرم شوند. تصور کنید اگر امروز همچین امکانی دوباره فراهم شود چقدر جالب و یونیک خواهد شد.

بهترین مکان برای خوردن و نوشیدن : کافه ترسا یک انتخاب خوب در این مکان کوچک و دوست داشتی است.

8- تئاتر نوئل کاوارد در لندن (Noël Coward Theatre, London)

 

تئاتر نوئل
تئاتر نوئل

چرا اینجا؟

به دلیل پر زرق و برق بودن این تئاتر Laurence Olivier در دوران جنگ جهانی دوم نمایش ریچارد سوم خود را بر روی سن برد.
روند فروش بلیط و از این دسته کار ها همیشه به صورت الکترونیک بوده و به علت نمایش های زیاد و مهم، این تئاتر به عنوان تئاتر ملی ثبت شده است. همچنین اتاق های لباس این سالن بسیار بزرگ است.

نکته: اتاق نوئل کاوارد شامل عکس های است که به تازگی منتشر شده اند. این گالری کوچک را از دست ندید.

بهترین مکان برای خوردن و نوشیدن : کافه Sheekey که عکس های این تئتار باشکوه را به دیوار آنجا پر کرده است میتواند گزینه بسیار مناسبی باشد. سرویس دهی این کافه در سطح بسیار خوبی قرار دارد.

9- اولد ویک در لندن (The Old Vic, London)

 

اولد ویک
اولد ویک

چرا اینجا؟

این یک تئاتر عمومی مردمی و عامیانه است. این تئاتر مشابه تئاتر های ویکتوریا است و به شما این احساس را میدهد که حس کنید جوان هستید و انرژیک!

نکته: من در زمان اولیویر در این تئاتر در قسمت فروش بلیط کار میکردم و صندلی مورد علاقه او ردیف نه صندلی دهم بود.

بهترین مکان برای خوردن و نوشیدن : اگر بخواهید کافه پایین تئاتر را که همیشه جمعیت زیادی در آنجا هستند را نادیده بگیرید. درطول مسیر طولانی این خیابان رستوران های زیادی از جمله: Anchor & Hope gastropub وجود دارند که میتوانید از آنها استفاده کنید.

10-لیریک تئاتر در بلفاست (Lyric Theatre, Belfast)

 

لیریک تئاتر
لیریک تئاتر

چرا اینجا ؟

این تئاتر یکی از بهترین تئاترهای بازسازی شده جهان محسوب میشود. این تئاتر در سال 2011 با هزینه 18 میلیون پوند دوباره بازگشایی شد. مواد قابل توجه و ساختار قوی، در ساختن این تئاتر به کار رفته است که بیشتر آنها از مواد طبیعی که از بانک های رودخانه لاگان تهیه شده است.

سالن کنفرانس زاویه و دکور زیبایی دارد.همچنین استیج این تئاتر با استفاده از تکنیک های به خصوصی ساخته شده است که تمامی تماشاگران به راحتی میتواند نمایش را تماشا کنند.

نکته: چشم های خود را بر روی پرتره کالین دیویدسون خیره کنید. حرف بسیار زیادی در این نقاشی نهفته است.

بهترین مکان برای خوردن و نوشیدن : کافه لیریک یک انتخاب عالی و آرام برای خوردن غذا و نوشیدنی های مختلف است.

امیدواریم از این مطلب نهایت استفاده را برده باشید.

پارسیان گشت

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.