معرفی بهترین موزه های ناپل

0

بسیاری از ما ها بعد از شنیدن اسم ناپل در ایتالیا به یاد دیگو آرماندو مارادونا و تیم فوتبال ناپولی می افتیم . این شهر جنوبی ایتالیا بیشتر بخاطر پیتزا هایش معروف است . سواحل ناپل هم یکی از ناب ترین سواحل ایتالیا محسوب می شوند .  این شهر شاید نسبت به شهر های میلان ، فلورانس ، تورین و رم از شهرت کمتری برخوردار باشد و دلیلش هم اختلافاتی است جنوبی نشین ها با بقیه شهر ها داشته اند . از همان دیرباز وقتی که تمام شهر معروف ایتالیا ، آتنا خدای دانایی را می پرستیدند ، ناپلی ها از عابدان درگاه پوسایدون ، خدای دریا ها بودند . اختلاف آتنا و پوسایدون از قدیم شهره بوده است و حتی جنگ تاریخی تروی هم بر سر اختلافات این دو خدا رخ داد . اما ما اینجا هستیم در مورد چیزی حرف زنیم که شاید کمتر کسی به آن پرداخته باشد . در این مطلب می خواهیم شما را با بهترین موزه های شهر ناپل آشنا کنیم .

موزه باستان شناسی ناپل

معرفی بهترین موزه های ناپل

 

موزه باستان شناسی ناپل

کشور ایتالیا از باستانی ترین کشور های دنیا محسوب می شود و طبیعی است که اکثر شهر های این شهر دارای موزه های باستان شناسی باشند . ولی این موزه یکی از بهترین موزه های تارخ یونان و روم باستان در دنیا می باشد . در این موزه شما می توانید آثار زیادی از شهر سوخته پومپی که مردمش بخاطر فوران آتشفشان از بین رفتند پیدا کنید .  این موزه به کسانی که به تاریخ روم و یونان علاقه دارند شدیدا توصیه می شود .

موزه ملی و صومعه سن مارتینو

موزه ملی و صومعه سن مارتینو

این موزه معروف که زمانی صومعه سن مارتینو بوده است ، آثار بسیاری از قرن 13 را در خود جای داده است و شما در این موزه با خیل عظیم نقاشی ها ، مجسمه ها و آثار باستانی رو به رو می شود . بخش مخصوصی از این موزه به وقایع جنگ واترلو و شکست ناپلئون بناپارت تخصیص داده شده است . شما نه تنها در این موزه می توانید آثار هنری بی نظیری از قرن 13 تا 19 میلادی پیدا کنید ، بلکه می تواند از فضای زیبای باغ این موزه نیز استفاده کنید .

بهترین

موزه یادبود سن لورنزو

این موزه که در سبک گاتیک فرانسوی می باشد ، در خود آثار بی نظیری را از قرن 13 تا 19 میلادی خود جای داده است . این موزه در قسمت جنوبی شهر ناپل قرار دارد و قسمت های از آن در زیر زمین وجود دارد . همان طور که گفتیم این موزه در سبک گاتیک قرار دارد و بیشتر آثارش مربوط به زندان ها و شکنجه های قرون وسطایی می باشد . یکی از معروف ترین آثار این موزه ، اشک بیوه می باشد . اشک بیوه یک وسیله شکنجه گری در دوران قرون وسطا بوده است که توسط انگشت مجرمین را قطع می کردند .

کلیسا و صومعه سانتا چیارا

کلیسا و صومعه سانتا چیارا

این موزه بیشتر به خاطر معماری و زیبایی های خود ساختمانش  شناخته شده است . در این موزه آثار هنر مربوط به قرن 4 تا 18 میلادی نگه داری می شود . شاید معروف ترین این آثار مجموعه ای از مجسمه های مایکل آنژ و نقاشی های فدریکو گاسپرینی باشد . این موزه علاوه بر ساختمانی زیبا ، یک حیاط مجلل و هزار تو نیز دارد .

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.