گردشگری ترسناک در ایران و احتمال حضور ارواح

0

گردشگری ترسناک در ایران ، علاقه مندان مخصوص به خود را دارد . افراد بیشماری وجود دارند که برای کسب اطلاعات ، از روی حس کنجکاوی و … مقصد خود را تعیین می کنند . مناطق جذابی برای این نوع از افراد در ایران وجود دارد . در این مطلب از مجله پارسیان گشت ، در مورد چهار مقصد گردشگری ترسناک  و مشهور در ایران صحبت خواهیم کرد.

گردشگری ترسناک در ایران و احتمال حضور ارواح

گردشگری ترسناک در ایران

گردشگری ترسناک یا گردشگری وحشت ، یکی از محبوب ترین انواع گردشگری می باشد. هر چقدر هم دلمان نخواهد تعطیلات را با ترس بگذارانیم ، باز هم باغی با میوه های سنگی ، جنگلی با صدای جیغ ، ریگ جن معروف به مثلث برمودا و دیوارهای پر از اجساد وسوسه کننده می باشد .هر چند که به عقیده بسیاری از افراد ، این مناطق وحشتناک به دلیل ظاهرشان و قصه هایی که نسل به نسل برای آنها نقل شده است ، به این روز درآمده اند.

گردشگری ترسناک در ایران

گردشگری ترسناک در باغی با میوه ی سنگ
« باغ سنگی درویش‌خان » در ۴۰ کیلومتری جنوب شرقی سیرجان ، قرار دارد. در حدود ۴۰ سال پیش این باغ دستخوش اصلاحات ارضی شد. به همین دلیل « درویش‌ خان » صاحب باغ به نشانه اعتراض درختان خشک شده باغش را در جای دیگری کاشت و مقداری سنگ را به عنوان میوه ی درختان به آنها آویخت .

همین کار او باعث شد مردم او را دیوانه خطاب کنند(البته کر و لال بودن درویش خان، نیز بر شایعه‌های مربوط به ارواح و موجودات ماورائی در رابطه با او می افزود) و این حوادث کنجکاوی گردشگران برای کشف این ماجرا و گردشگری ترسناک را بر می انگیزد.

نکته جالب این است که برخی از سنگها آنقدر بزرگ هستند که یک مرد تنومند به راحتی نمی تواند آنها را جمع آوری کند. بعد از مرگ درویش خان یکی از درختان فرو می ریزد و برای سرپا کردن دوباره آن ، مردهای روستای اطراف به زحمت توانستند درخت را استوار و سنگها را مجدد آویزان کنند. با این وجود باید گفت درویش خان تمام سالهای عمر خود را برای ساخت این باغ سنگی صرف کرد و برای ساختنش از تکنیک های ویژه و ناشناخته ای استفاده کرده است که با مرگش آنها را به گور برده است.

گردشگری ترسناک در باغی با میوه ی سنگ( باغ سنگی درویش خان )
گردشگری ترسناک در جنگلی با صدای جیغ
در جاده‌ای که از جنوب مشهد به سمت کوه‌های بینالود و روستای مغان منتهی می‌شود، جنگلی معروف به جنگل جیغ در کنار روستایی وجود دارد و مدتی است که هنگام شب در آن ، صداهایی عجیب و وحشتناک شنیده می شود.  بعضی از ساکنان معتقدند که  این صداهای وحشتناک از ملخ‌هایی که به این منطقه هجوم آورده ‌اند . به اعتقاد بعضی از افراد این صداها بعلت وجود ارواح سرگردان است . به اعتقاد برخی ساکنان دیگر نیز عواملی ناشناخته مثل آب‌ وهوا، دلیل ‌وجود این امر می باشد.

این منطقه واقع در دره‌ای است که رودخانه‌ای از آن می‌گذرد. نکته قابل توجه این است که این رودخانه هر سال در یک فصل خشک می‌شد، اما از سال ۱۳۹۰( سالی که این صداها از جنگل شنیده می‌شود ) همچنان آب در حال جریان دارد . همین امر باعث جلب توجه مردم و ترس آن‌ها از این پدیده‌ی شگفت آور شده است. وحشتی که می‌تواند گردشگرانی که به گردشگری ترسناک علاقه مند هستند را جذب کند .

گردشگری ترسناک در جنگلی با صدای جیغ
گردشگری ترسناک در مثلث برمودا در ایران
« ریگ جن » منطقه‌ی کویری در جنوب سمنان ، با تپه‌هایی پر از ماسه‌ است . این منطقه از شرق به دریاچه‌ی نمک، از شمال به چوپانان و انارک و ازغرب به جندق منتهی می شود (یعنی در کویر مرکزی ایران واقع است) .
ساکنان منطقه ، معتقدند که اگر کسی پایش به منطقه ریگ جن رسید ، توسط موجودات ماورایی ناشناخته یا ارواح به قلب ریگ جن  فرستاده می‌شود. حتی شترهای اهالی کویر هنگام رسیدن به این منطقه ایستاده و حرکتی نمی کنند.

شنزارهای و باتلاق‌های این منطقه ، هر کسی را به وحشت می‌اندازد. سفر بدون تجهیزات لازم به این منطقه اشتباه محض است و احتمال گرفتار گل و لجن‌های بیابان شدن حتمی می شود. شاید به همین دلیل، این منطقه به مثلث برمودا معروف شده است .

گردشگری ترسناک در مثلث برمودا در ایران (کویر ریگ جن) گردشگری ترسناک در منطقه ای با دیوارهای پر از جسد کودک

نخستین‌بار یک باستان‌شناس (نرگس احمدی) بصورت رسمی در گزارشی اجمالی، به کشف اسکلت چند نوزاد در ارگ بم اشاره کرد (گزارش‌ها و مقالات سالانه ی پروژه‌ی نجات‌بخشی میراث فرهنگی بم، س ۱، ش ۱، ۱۳۸۴). وی پس از زلزله، برای بررسی میزان تخریب به ارگ رفته بود.

 در آن زمان، روزنامه ها با عناوینی مثل «کشف مومیایی کودکان در لابه‌لای حصارهای ارگ بم» ، «گره معما در دست مومیایی‌ها» و … در مورد این ماجرا صحبت می کردند. خبرهای مختلفی از سکوت مسئولان تا تکذیب خبر کشف اجساد، منتشر شد. برای برطرف شدن حس کنجکاوی ، علاقه مندان به گردشگری وحشت می توانند به ارگ بم ارگ بم سفر کنند.

گردشگری ترسناک در منطقه ای با دیوارهای پر از جسد کودک در ارگ بم

این مناطق، ترس و وحشت را در بازدیدکنندگان برمی‌انگیزند. اگر علاقه مند به سفرهای ماجراجویانه هستید ، بهتر است بدانید برای علاقه مندان به گردشگری وحشت در ایران بجز این چهار گزینه مناطق دیگری هم وجود دارد. برای هر منطقه وحشتناکی ، خیال اینکه از ما بهتران در این منطقه تردد دارند برای علاقه مندان به ماوراءالطبیعه جالب بوده و آنها را راضی می کند .

 

منبع : www.parsiangasht.com

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.