آشنایی با تمام تاریخ های فستیوال گاوبازی در اسپانیا

0

اسپانیا به خاطر ویژگی های زیادی در دنیا شناخته شده است . در کنار جاذبه های ورزشی این کشور ( تیم فوتبال رئال مادرید و بارسلونا ) یکی دیگر از مهم ترین ویژگی های این کشور فستیوال گاوبازی است . این فستیوال که قدمی چند صد ساله دارد ، هر ساله در شهر های مختلف ایتالیا برگزار می شود . نه تنها مردم خود اسپانیا علاقه زیادی به شرکت در این فستیوال ها دارند ، بلکه گردشگران زیادی از سرتاسر دنیا برای شرگت در این فستیوال خود را به اسپانیا می رسانند . این فستیوال به حدی معروف و محبوب شده است که در سال 2000 توسط یونسکو ثبت جهانی شد . در این قسمت از مجله گردشگری پارسیان گشت به مهم ترین تاریخ های این فستیوال می پردازیم .

فستیوال گاوبازی

تاریخچه فستیوال گاوبازی

ریشه این فستیوال یک داستان مذهبی دارد . یکی از معروف ترین شخصیت های مسیحیت در دوران رومی ها ، سن فرمین بوده است . او که محبوبیت زیادی نزد مردم داشت ، توسط امپراطوری روم به اعدام محکوم می شود . بعد از اینکه او را دار زدند ، جسد بی جانش را به گاوی بستند تا آن گاو با دویدن ، باعث شود تا جسد سن فرمین له شود . زنی در شهر پامپولونا که لباس سفید داشته است ، جسد را از گاو جدا کرده است و آن را دفن کرده . امروزه مردم نیز به نیابت از آن زن لباس سفید می پوشند و به مقابله با گاو ها می پردازند .

فستیوال گاوبازی

نقش ارنست همینگوی

ارنست همینگوی که یکی از معروف ترین نویسنده های تاریخ است ، در رمان خود به اسم خورسید همچنان طلوع می کند اشارات فراوانی به این فستیوال می کند . همین امر باعث شهرت جهانی هر چه بیشتر این فستیوال می شود . خود ارنست همینگوی نیز از طرفداران مهم این فستیوال بوده است .

فستیوال گاوبازی

تاریخ و مکان مهم ترین فستیوال های گاوبازی

فوریه

شهر : سودیاد رودرگو در استان سالامانسا

نکات : این شهر بعد از پامپولونا ، قدیمی ترین مکان برای گاو بازی می باشد . این فستیوال به یکی از مهم ترین دغدغه های مردم این شهر تبدیل شده است . تمام شرکت کننده ها در این جشن باید بلیط تهیه کنند یا اینکه مستقیما از طرف شهردار دعوت می شوند .

مارس

شهر : والنسیا

نکات : فستیوال بزرگی در شهر والنسیا به اسم فالاس برگزار می شود . در قسمت هایی از این فستیوال گاوبازی نیز صورت می گیرد . این فستیوال صرفا برای گاوبازی نیست .

آپریل

شهر : سویا

نکات : این فستیوال که همراه با جشن عید پاک نیز می شود ، هر یکشنبه در خیابان های سویا برگزار می شود . شرکت در این فستیوال برای عموم آزاد است .

می

شهر : مادرید

نکات : تمام گاوبازی ها در استادیوم لاس ونتاس برگزار می شود .

شهر : کاسرس

نکات : معمولا در اواخر می در این شهر گاوبازی برگزار می شود و هر ساله در مکان متفاوتی .

شهر : کوردوبا

نکات : در اخرین هفته می در این شهر یک گاوبازی برگزار می شود .

ژوئن

شهر : آلکانته

نکات : در اخرین هفته از این ماه هر روزه گاوبازی در این شهر برگزار می شود .

جولای

شهر : پامپولانا

نکات : مهم ترین و بزرگترین فستیوال گاوبازی در این شهر رخ می دهد . هر یکشنبه از ساعت 5 صبح گاو ها در خیابان ها رها می شوند .

آگوست

شهر : مالاگا

نکات : دو هفته اول ماه هر یکشنبه این فستیوال برگزار می شود .

شهر : بیلبائو

نکات : تقریبا در تمام روز های هفته پایانی آگوست در بیلبائو این جشن ها برگزار می شود .

سپتامبر

شهر : وایادولید

نکات : در دوهفته پایانی سپتامبر این فستیوال برگزار می شود و از آنجا که آخرین فستیوال سال است ، به شدت شلوغ می شود .

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.