چهارشنبه 2 خرداد 1397
خانه » گردشگری » معرفی زیباترین جاذبه های گردشگری منچستر

معرفی زیباترین جاذبه های گردشگری منچستر

تقریبا همه مردم دنیا بعد از شنیدن نام منچستر به یاد تیم های فوتبال معروف این شهر یعنی منچستر یونایتد و منچستر سیتی میفتند . این شهر صنعتی که در مرکز انگلیس قرار دارد ، بعد از لندن دومین شهر مهم انگلیس می باشد . شهر منچستر اولین شهر صنعتی اروپا است و در انقلاب صنعتی پیشرو تمام شهر های دیگر است . قبل از انقلاب صنعتی منچستر چندان شهر شناحته شده ای نبود ولی این انقلاب باعث شد تا این شهر در ضمینه های اقتصادی ، هنر ، ورزش و فرهنگی نیز پیشرفت های عظیمی کند . جاذبه های گردشگری منچستر ، مخلوطی از تمام سلایق هستند . از ورزش و هنر تا تاریخ و صنعت . در این قسمت از مجله گردشگری پارسیان گشت به بررسی مهم ترین جاذبه های گردشگری منچستر می پردازیم .

جاذبه های گردشگری منچستر

جاذبه های گردشگری منچستر

کستل فیلد

مهم نیست در چه توری ثبت نام کرده اید ، تمام تور های برای اینکه منچستر گردی را آغاز کنند از کستل فیل شروع می کنند . این محله زیبا ، بازتابی از بریتانیای ویکتوریایی می باشد . خانه هایی که همگی دارای معماری های رومی هستند . خیابان های سنگفرش شده و تیر های چراق فانوسی . اگر با داستان ها سر آرتور کانن دویل آشنا باشید ، این محله به درستی شبیه به داستان کوتاه های سر آرتور هستند .

کلیسا جامع منچستر

کلیسا جامع منچستر

این کلیسا در واقع مهم ترین کلیسا در تمام منچستر محسوب می شود . معماری این کلیسا در سبک گاتیک است . در طاق های این کلیسا ، مجسمه های کلاسیکی قرار دانرد که اشاره به درگیری فرشته ها و شیاطین دارند . این کلیسا در سال 1421 ساخته شده است و چندین بار نیز مورد بازساری قرار گرفته است .کلیسا جامع منچستر یک برج دارد که ارتفاعش 41 متر می باشد . تمام سنگ های بکار رفته در نمای این کلیسا از نوع مرمر هستند و تمام تلاش معماران در راستای مرموز نشان دادن این کلیسا صورت گرفته است .

موزه علم و صنعت

موزه علم و صنعت

این موزه را می توان جزو مهم ترین موزه های تاریخ دانست . یکی از قدیمی ترین ایستگاه های قطار دنیا در این موزه قرار دارد . در اثر بخار و انقلاب صنعتی اروپا ، اختراعات و اکتشافات زیادی رخ داده است که می توان گفت نیمی از آنها در موزه منچستر قرار دارند . برای کسانی که به تاریخ علم و صنعت علاقه دارند ، این موزه حکم بهشت را دارد . در این موزه 12 گالری وجود دارد که در هر کدام به مبحثی به صورت اختصاصی پرداخته شده است . مهم ترین گالری این موزه ، گالری هوا فضا است که حتما باید از آن دیدن کرد .

ورزشگاه اولترافرد

ورزشگاه اولترافرد

مگر می شود به منچستر برویم و از تیم اول شهر یعنی منچستر یونایتد دیدن نکنیم ؟ این ورزشگاه که میزبان بازی های خانگی تیم فوتبال منچستر یونایتد است ، به نوعی روایت گر تاریخ فوتبال منچستر و حتی تمام انگلستان است . شاید تنها تیمی که بتواند در ضمینه افتخارات با منچستر رقابت کند ، لیورپول باشد . در این ورزشگاه هم موزه افتخارات باشگاه قرار دارد و هم در محوطه آن مجسمه بزرگان و اساطیر باشگاه همچون : رایان گیگز و سر بابی چارلتون دیده می شود .

منبع : www.parsiangasht.com

همچنین ببینید

جاهای دیدنی قم

با 13 مورد از جاهای دیدنی قم آشنا شوید

شهر قم یکی از شهرهای توریستی ایران است که سالانه مسافران زیادی حتی از کشورهای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *