معرفی زیباترین جاذبه های گردشگری منچستر

0

تقریبا همه مردم دنیا بعد از شنیدن نام منچستر به یاد تیم های فوتبال معروف این شهر یعنی منچستر یونایتد و منچستر سیتی میفتند . این شهر صنعتی که در مرکز انگلیس قرار دارد ، بعد از لندن دومین شهر مهم انگلیس می باشد . شهر منچستر اولین شهر صنعتی اروپا است و در انقلاب صنعتی پیشرو تمام شهر های دیگر است . قبل از انقلاب صنعتی منچستر چندان شهر شناحته شده ای نبود ولی این انقلاب باعث شد تا این شهر در ضمینه های اقتصادی ، هنر ، ورزش و فرهنگی نیز پیشرفت های عظیمی کند . جاذبه های گردشگری منچستر ، مخلوطی از تمام سلایق هستند . از ورزش و هنر تا تاریخ و صنعت . در این قسمت از مجله گردشگری پارسیان گشت به بررسی مهم ترین جاذبه های گردشگری منچستر می پردازیم .

جاذبه های گردشگری منچستر

جاذبه های گردشگری منچستر

کستل فیلد

مهم نیست در چه توری ثبت نام کرده اید ، تمام تور های برای اینکه منچستر گردی را آغاز کنند از کستل فیل شروع می کنند . این محله زیبا ، بازتابی از بریتانیای ویکتوریایی می باشد . خانه هایی که همگی دارای معماری های رومی هستند . خیابان های سنگفرش شده و تیر های چراق فانوسی . اگر با داستان ها سر آرتور کانن دویل آشنا باشید ، این محله به درستی شبیه به داستان کوتاه های سر آرتور هستند .

کلیسا جامع منچستر

کلیسا جامع منچستر

این کلیسا در واقع مهم ترین کلیسا در تمام منچستر محسوب می شود . معماری این کلیسا در سبک گاتیک است . در طاق های این کلیسا ، مجسمه های کلاسیکی قرار دانرد که اشاره به درگیری فرشته ها و شیاطین دارند . این کلیسا در سال 1421 ساخته شده است و چندین بار نیز مورد بازساری قرار گرفته است .کلیسا جامع منچستر یک برج دارد که ارتفاعش 41 متر می باشد . تمام سنگ های بکار رفته در نمای این کلیسا از نوع مرمر هستند و تمام تلاش معماران در راستای مرموز نشان دادن این کلیسا صورت گرفته است .

موزه علم و صنعت

موزه علم و صنعت

این موزه را می توان جزو مهم ترین موزه های تاریخ دانست . یکی از قدیمی ترین ایستگاه های قطار دنیا در این موزه قرار دارد . در اثر بخار و انقلاب صنعتی اروپا ، اختراعات و اکتشافات زیادی رخ داده است که می توان گفت نیمی از آنها در موزه منچستر قرار دارند . برای کسانی که به تاریخ علم و صنعت علاقه دارند ، این موزه حکم بهشت را دارد . در این موزه 12 گالری وجود دارد که در هر کدام به مبحثی به صورت اختصاصی پرداخته شده است . مهم ترین گالری این موزه ، گالری هوا فضا است که حتما باید از آن دیدن کرد .

ورزشگاه اولترافرد

ورزشگاه اولترافرد

مگر می شود به منچستر برویم و از تیم اول شهر یعنی منچستر یونایتد دیدن نکنیم ؟ این ورزشگاه که میزبان بازی های خانگی تیم فوتبال منچستر یونایتد است ، به نوعی روایت گر تاریخ فوتبال منچستر و حتی تمام انگلستان است . شاید تنها تیمی که بتواند در ضمینه افتخارات با منچستر رقابت کند ، لیورپول باشد . در این ورزشگاه هم موزه افتخارات باشگاه قرار دارد و هم در محوطه آن مجسمه بزرگان و اساطیر باشگاه همچون : رایان گیگز و سر بابی چارلتون دیده می شود .

منبع : www.parsiangasht.com

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.