معرفی کامل کاخ باکینگهام در لندن به همراه تصاویر

0

اگر با داستان های معروف سر آرتور کانن دویل یعنی شرلوک هولمز آشنا باشد ، احتمالا در مورد کاخ باکینگهام هم چیز هایی می دانید . در این داستان شرلوک که در خیابان بیکر زندگی می کند ، به صورت خیلی جامع و زیبا این کاخ را توصیف می کند و برای حل معما های خود پا در این کاخ می گذارد . این ساختمان یکی از مهم ترین بنا ها در کل بریتانیا محصوب می شود و دلیلش هم چیزی به جز وجود ملکه نیست . در این کاخ مهم ترین شخصیت بریتانیای دوره ویکتوریایی زندگی می کند. این کاخ زیبا در شهر وست مینستر و در لندن وجود دارد . اگر هنوز داستان های شرلوک هلمز را نخوانده اید ، به ما در این قسمت از مجله گردشگری پارسیان گشت همراه باشید تا با کاخ باکینگهام آشنا شوید .

کاخ باکینگهام

کاخ باکینگهام

تاریخچه کاخ باکینگهام

شاید باورش سخت باشد و این این مکان همیشه به عنوان یک کاخ شناخته نمی شده است . مدت ها قبل این کاخ تنها یک خانه ویلایی بوده است که برای دوک باکیتگهام ساخته شده بوده و به خانه باکینگهام شناخته می شد . تا سال 1761 این خانه ، یک ملک شخصی محسوب می شد تا اینکه شاه جورج سوم این خانه را به تماک خود درآورد و ملکه را در آن خانه سکنی داد . بعد از اینکه ملکه شارلوت در این خانه اقامت داده شد ، این ملکه به خانه ملکه تغییر نام پیدا کرد . این کاخ در اوایل قرن 19 توسط دو معمار توسعه داده شد و تغییرات زیادی کرد تا بتواند در شان ملکه ویکتوریا باشد . ملکه ویکتوریا در سال 1837 در این کاخ به تخت سلطنت نشست و رسما این کاخ را به کاخ سلطنتی بریتانیا تبدیل کرد . البته در طول جنگ جهانی یکی از بمب های آلمان ها به کلیسای این کاخ برخورد کرد که بعد از جنگ آن را مرمت کردند . به طور کلی این کاخ در طول دو جنگ جهانی صدمه چندانی ندید .

کاخ باکینگهام

مهم ترین قسمت های کاخ

اتاق سبز

این اتاق یکی از اصلی ترین اتاق های کتخ محسوب می شود . دلیل اینکه به این اناق ، اتاق سبز می گویند ، رنگ سبز دیوار ها می باشد . بیشتر دکوراسیون و ظروف نیز رنگ سبز دارند و یا در طیف رنگ سبز می باشند . این اتاق برای صرف چای و مهمانی های عصرانه ملکه استفاده می شود . دلیل سبز بودن این اتاق نیز جس آرامشی است که این رنگ تداعی می کند .

بالکن شرقی

مسلما با گذر زمان و تغییر شرایط ، این بنا دستخوش تغییرات و دگرگونی های زیادی شده است . به بدنه اصلی کاخ قسمت های زیادی اضافه شده اند . یکی از بهترین و مناسب ترین تغییراتی که این کاخ کرده است ، اضافه شدن بالکن شرقی است . ملکه و خانواده سلطنتی از این قسمت برای دیدار با مردم استفاده می کنند .

گالری سلطنتی

در حین جنگ جهانی دوم و در بحبوحه بمباران های نازی ها بر فراز لندن ، کلیسای این کاخ صدمه دید و بعد از آن بود که بعد از پایام جنگ جهانی دوم آن کلیسا به گالری سلطنتی تغییر کاربری داد . در این گالری خیلی از گنجینه های خانواده سلطنتی قرار دارد . هر روز به تعداد این گنجینه ها افزوده می شود . این گالری برای استفاده عموم آزاد است .

کاخ باکینگهام

پلکان طلایی

یکی از قسمت هایی که جرج چهارم شخصا به معمار کاخ یعنی جان نش دستور ساختش را داد پلکان طلایی است . این پلکان که تماما از برنز ساخته شده است دارای طراحی و نقوش بسیاری زیبایی است که به جرات می توان گفت یکی از زیباترین قسمت های کاخ است .

اتاف آبی

این اتاق زیبا که به اتاق رقص هم معروف است به دستور جرج چهارم ساخته شده است . البته در آن زمان هنوز لقب اتاق آبی را نگرفته بود . این لقب بعد از اینکه ملکه مارین دستور داد تا تمام کاغذ دیواری های اتاق را آبی کنند در میان مردم جا افناد . در این اتاق نقاشی های معروفی از دوره های ویکتوریایی به جا مانده است .

منبع : www.parsiangasht.com

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.