معرفی صومعه متئورا در یونان باستان

0

یکی از قدیمی ترین کشور های دنیا که تاریخی غنی و فرهنگی قوی دارد ، یونان است . در اقصی نقاط این کشور می توانید بناهایی را پیدا کنید که متعلق به چند سال قبل از میلاد مسیح هستند و برای خود پیشینه ای بلند و طویل دارند . این کشور سرشار از معبد های باستانی اما چیزی که در این کشور نادر است ، کلیسا ها و صومعه ها هستند . یونانی ها برای خود خدایانی داشتند که هنوزه ، خیلی از مرد یونان به آن خداها ایمان دارند و آن را می پرستند . یکی از معروف ترین بناهایی که در یونان وجود دارد ، صومعه متئورا می باشد . این صومعه محلی برای عبادت کشیش های مسیحی بوده است و دارای ویژگی های زیبا و منحصر به فردی است . برای اینگه با صومعه متئورا بیشتر آشنا شوید ، با ما در این مقاله از مجله گردشگری پارسیان گشت همراه باشید .

صومعه متئورا

تاریخچه صومعه متئورا

غارهایی که در این منطقه وجود دارند ، قدمتی فرا تاریخی دارند . عمر برخی از این غار ها به 5 هزار سال پیش بر می گردد . اولین نشانه از تمدن بشریت در یکی از غار های این منطقه کشف شده است . سر نیزه ای سنگی که برای شکار استفاده می شده و عمری 23 هزار ساله دارد . باستان شناسان این سنگ را قدیمی ترین شئ باستانی کشف شده می دانند . اما این کلیسا ها که بر روی صخره هایی به طول 400 متر ساخت شده است ، به قرن 14 میلادی بر می گردند .  برای اولین بار راهب هایی که می خواستند با خدا بهتر ارتباط برقرار کنند به بالای این سخره ها آمدند و مشغول عبادت شدند . آنها برای خود یک خانه کوچک در بالای این صخره ها ساختند . با گذشت زمان به تعداد این راهب ها و راهبه ها افزوده شد و چیزی نگذشت که 10 هزار عابد برای پرتسش خدا به این منطقه آمدند . درست در همان زمان بود که این راهب ها به ساخت صومعه هایی برای خود مشغول شدند و 20 ساختمان را برای خود بنا کردند . البته بعد از حمله ترک ها به یونان ، تعداد زیادی از این صومعه ها تخریب شد و تنها 8 ساختمان از آن بناهای اولیه باقی مانده اند . این صومعه ها تحت نظر مجموعه صومعه های ارتودکس یونان قرار دارند .

صومعه متئورا

بازدید از صومعه متئورا

این مجومعه صومعه های زیبا در شمال غربی دشت تسالی قرار دارند . نزدیک ترین شهر به این صومعه ها شهر کالامبا است که در یونان مرکزی قرار دارد . بعد از اینکه در طی جنگ جهانی اول تعداد زیادی از این صومعه ها مورد غارت قرار گرفت ، یونسکو در سال 1988 آنها را به عنوان میراث جهانی ثبت کرد . این صومعه ها یک منظره زیبا را برای کسانی که می خواهند از طبیعت و تاریخ اذت ببرند ، پدید آورده است . شاید امروزه این صومعه ها بسیار عادی و معمولی جلوه کنند ولی دقت کنید که چند صد یال پیش چگونه این راهب ها این بنای بی نظیر را ساخته اند . حتی بالا رفتن از این بنا بسیار خطرناک است چه برسد به اینکه بخواهید مصالح ساختمانی را نیز 400 متر با طناب به بالا بکشید . در طی ساخت این بنا چند صد نفر جان خود را از دست دادند . البته شما لازم نیست نگران باشید چرا که امروزه در چند قسمت از این صخره ها بالابر کار گذاشته شده تا گردشگران به راحتی بتوانند از این صومعه ها دیدن کنند .

منبع : www.parsiangasht.com

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.