آشنایی با مهم ترین جاذبه های توریستی رم

0

ایتالیا یکی از قدیمی ترین کشور های دنیا است که دارای تاریخی غنی و ریشه دار می باشد . همواره ایتالیا خانگاه هنرمندان و طراحران برتر اروپا بوده  و با آغوشی باز از آنها پذیرایی می کرده است . قدیمی ترین پایتخت در طول تاریخ ، رم است . این شهر از دوران رومی ها و چند سال قبل از میلاد مسیح ، پارتخت بوده است . به همین علت است که بیشترین بناهای تاریخی دنیا در این شهر قرار دارد . رم پایتخت گردشگری در تمام اروپا محسوب می شود . هیچ جای اروپا توانایی رقابت با جاذبه های توریستی رم را ندارد . شاید یونان از جهت تاریخ با ایتالیا برابری کنید ولی هیچگاه از نظر قدرت با این کشور یکی نبوده است . در این قسمت از مجله گردشگری پارسان گشت به معرفی مهم ترین جاذبه های توریستی رم می پردازیم .

جاذبه های توریستی رم

جاذبه های توریستی رم

کولوسئوم

مسلما مهم ترین جاذبه گردشگری رم ، آرنا معروف کولوسئوم می باشد . در این ورزشگاه بزرگ و باشکوه ، مسابقات ورزشی ، تئاتر ها و سخنرانی های زیادی برگزار شده است ولی مطمئنن شهرت جهانی این ورزشگاه بخاطر برگذاری مسابقات گلادیاتور ها است . این ورزشگاه عظیم که جمعیتی 80 هزار نفری داشته است ، در سال 79 میلادی توسط یکی از امپرطوران روم باستان ساخته شده است . شاید امروزه بسیاری از قسمت های این ورزشگاه آسیب دیده باشند ولی هنوز می توان شکوه و عظمت را در این سازه تاریخی مشاهده کرد . اگر شما کاتالوگ راهنما رم را بخوانید ، به اولین چیزی که اشاره شده است این ورزشگاه است .

پانتئون

پانتئون

این معبد به عنوان یکی از دست نخورده ترین آثار باستانی ایتالیا شناخته می شود . قدمت این مبعد به 2 هزار سال می رسد و جالب اینجاست که این مبعد تقریبا بخ طور کامل سالم مانده است . این مبعد در ابتدا ساختمانی برای پرستش الهه زیبایی ونوس بوده است ولی بعد ها به یک کلیسای کاتولیک نغییر شکل داد . این معبد مقبره بسیاری از بزرگان می باشد . که می توان از جمله مهم ترین آنها به رافائل نقاش اشاره کرد . این معبد به عنوان یکی از مهم ترین آثار در معماری بشمار می رود به دلیل داشتن یکی از بزرگترین گنبد های دنیا ، یکی از شگفتی های ایتالیا محسوب می شود .

موزه واتیکان

موزه واتیکان

از واتیکان به عنوان کوچکترین کشور مستقل یاد می شود ولی همواره خود واتیکان یکی از جاذبه های توریستی ایتالیا محسوب می شود . در این شهر یکی از مهم ترین موزه های دنیا وجود دارد . جایی که مقبره تمام پاپ های تاریخ وجود دارد و می توان آقار هنرمندان بزرگی همچون مایکل آنژ و رافائل را تماشا کرد . قدیمی ترین نسخه از کتاب معروف کمدی الهی دانته نیز در این موزه نگهداری می شود . نه تنها آثار موجود در این موزه به شدت شگفت آور و زیبا هستند ، بلکه معماری بی نظیر خود موزه نیز باعث می شود که شما ساعاتی بی نظیر را سپری کنید . و یکی از بهترین تجربه های زندگی شما رقم بخورد .

فواره تروی

فواره تروی

یکی دیگر از محبوب ترین اماکن باری توریست ها این فوار است . البته بیشتر بخاطر افسانه موجود درباره این فواره توریست ها علاقه شدیدی به بازدید از آن دارند . این فواره به حوض آرزو ها معروف است . افسانه ها می گویند اگر شما سکه ای به این حوض بیندازید و آرزو کنید ، به آن دست پیدا می کنید . البته بی انصافی است اگر از بنای زیبای پالازولی که در پشت این فواره قرار گرفته است صحبت نکنیم . ستون‌های قطور، اسب‌ها و مجسمه‌های مرمری زیبای این بنا ، یکی دیگر از دلایلی است که توریست ها از این فواره دیدن می کنند .

مبنع : www.parsiangasht.com

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.