معرفی لانگ یوکول بزرگترین یخچال طبیعی در ایسلندیخی

0

ایسلند به دلیل وجود یخچال ها ، آتشفشان ها و همچنین آب فشان های داغ در کنار سردترین دشت های یخی جزو عجیب ترین مقصد های گردشگری دنیا به شمار می رود . آن ها آن قدری عجیب هستند که دستمایه یکی از بهترین رمانهای ژول ورن به نام « مسافرت به مرکز زمین » قرار گرفته اند . امروز قصد داریم تا شما را با « یخچال لانگ یوکول » ، یکی از بزرگترین یخچال های طبیعی دنیا آشنا کنیم .  لانگ یوکول

معرفی مختصری از ایسلند مخفیگاه لانگ یوکول

شهر زیبا و پر جذبه « ریکیاویک » پایتخت ( و بزرگترین شهر) کشور ایسلند می باشد . این شهر به عنوان شمالی ترین پایتخت کره زمین به حساب می آید که نزدیکترین شهر به قطب شمال می باشد . ریکیاویک در حدود 40 درصد از جمعیت کشور ایسلند را به خود اختصاص داده است و بیشتر از دویست هزار نفر جمعیت دارد. مساحت این شهر تقریبا دویست و هفتاد و چهار کیلو متر مربع می باشد که به عقیده مردم ایسلند ، بزرگترین شهر کوچک دنیا می باشد .

در کشور ایسلند بیشتر از هزار و هشتصد دریاچه وجود دارد و شما به هر طرف که نگاهی بیاندازید دریاچه ای می بینید . یکی از بزرگترین این دریاچه ها ف دریاچه ی « پینگوالاواتن » نام دارد که عمق آن به صد و چهارده متر می رسد و در حدود هشتاد و چهار کیلو متر مساحت دارد . ایسلند دارای آبشار هایی با عظمت و دیدنی در شهر ها و نقطه های مختلف می باشد ، به همین دلیل است که کشور آبشار ها نامیده شده است .از عجایب دیگر کشور ایسلند می توان به « منطقه آتشفشانی هنگیل » اشاره کرد که در شهر ذینوگلیر قرار دارد. منطقه آتشفشانی هنگیل دارای آتشفشان های فعال و نیمه فعال است . در این کشور بیست و پنج قله ی آتشفشانی وجود دارد. همچنین دلیل گرم بودن آب های زیر زمینی این منطقه (تا جایی که در بعضی از نقاط ایسلند در خانه ها نیازی به آبگرمکن نیست ) به دلیل این آتشفشان ها است.

از زیباترین مناظر اروپا می توان به شفق قطبی اشاره کرد که در شمال اروپا (بخصوص در ایسلند که شمالی ترین کشور جهان است) دیده می شود و سالیانه گردشگران بسیاری را به خود جذب می کند .

لانگ یوکول

یخچال لانگ یوکول در ایسلند

یخچال لانگ یوکول از بزرگترین یخچال های طبیعی در اروپا می باشد با تونی به طول 550 متر که بازدید کنندگان را به این غار یخی راهنمایی می کند و این یخچال مساحتی در حدود نصد و پنجاه و سه کیلومتر دارد. راهروها و دهلیزها و شکافهای زیادی برای رسیدن و دیدن به اعماق آن وجود دارد که بعضی از آنها در عمق 30 متری یخچال لانگ یوکول شکل گرفته است.

لانگ یوکول

یکی از زمین شناسان هشدار هایی در مورد حساسیت موقعیت یخچال های دنیا داده است و گفته است که آنها ممکن است به احتمال زیاد به طور کامل از سطح زمین ناپدید گرد ند. سالانه در حدود 2-3 دهم درصد از حجم یخچال های جهان هستی کاسته می شود و اگر با این روال حساب کنیم این یخچال یعنی یخچال زیبا و دیدنی لانگ یوکول تا صد و پنجاه سال دیگر ناپدید خواهد شد !

هزینه بازدید از یخچال لانگ یوکول زیبا و دیدنی در سرزمین کوچک و زیبای ایسلند چیزی در حدود صد و چهل یورو می باشد و در تمام فصول سال قابل بازدید می باشد.

 

منبع : http://www.parsiangasht.com

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.