درباره ایرلند

0

درباره ایرلند

تاریخچه ایرلند

درباره ایرلند – دوران پیش مسیحی در ایرلند عمدتا از طریق افسانه ها شناخته می شود، گرچه شواهد باستان شناسی از مسکن در سنگ و برنز وجود دارد. در حدود قرن چهارم میلادی، سلتسهای بلند قد و قرمز از گولیا یا گالیسیا وارد شدند و عصر آهن را با آنها به ارمغان آورد. آنها Picts در شمال و قبیله ی Érian در جنوب را تسخیر کردند و سپس برای ایجاد تمدن گالیکی، جذب بسیاری از سنت های ساکنین قبلی شدند. در قرن سوم میلادی، گیل ها پنج پادشاهی دائمی – اولستر، کانچت، لینستر، مات (شمال لنستر) و مونستر – با پادشاه بالا، که در تارا نامشان اغلب کمی بیش از افتخار بود، ایجاد کرده بودند. پس از ورود سنت پاتریک به آگهی 432، مسیحی ایرلند به سرعت به مرکز یادگیری لاتین و گالی تبدیل شد. صومعه های ایرلندی، نه تنها مفسران بلکه روشنفکران روز را نیز به رسمیت شناختند و مسیحیان را به بسیاری از نقاط اروپا فرستادند.

درباره ایرلند

در اواخر قرن هشتم، وایکینگها اعتراض خود را آغاز کردند، صخره ها را از بین بردند و ویران کردن سرزمین ها، بلکه همکاری های دوجانبه، اتخاذ آداب و رسوم ایرلندی و ایجاد شهرک های ساحلی که بزرگترین شهرهای ایرلند را تشکیل می دادند. در نبرد کونتارف در سال 1014، قدرت وایکینگ در نهایت شکست خورد. حدود 150 سال بعد، تهاجم انگلو نورمن آغاز شد. به تدریج، مهاجمان کنترل کل کشور را به دست آوردند. بسیاری از آنها ازدواج کرده اند، زبان ایرلندی، آداب و رسوم و سنت ها را به تصویب رسانده و ایرلندی نسبت به گیلان بیشتر شده است.

درباره ایرلند

اما وابستگی سیاسی به انگشتر انگلیس که توسط تهاجم نورمن ایجاد شده بود باعث تقریبا 800 سال نزاع شد، زیرا پادشاهان انگلیسی پی در پی به دنبال آن بودند که گیلز و نورمن ایرلندی را به طور یکسان متزلزل کنند. مصارف عمده سرزمین ها و گیاهان بزرگ مستعمرات انگلیسی در زیر نظرمردم (مری تودور)آغاز شد و تحت نظر الیزابت اول، کرمول و ویلیام سوم ادامه یافت. درمان ایرلند در قرن هجدهم با مقررات مجازات، به کوه نوردی وحشیانه رسید، که کلیه حقوق قانونی را که کاتولیک ها و مخالفان (اکثریت جمعیت) را محروم کرده بودند، محروم کردند.

درباره ایرلند

در اواخر قرن هجدهم، بسیاری از استعمارگران انگلیسی خود را به عنوان ایرلندی پذیرفته بودند و مانند مستعمره های انگلیسی در آمریکا از تسلط بر لندن و عدم توانایی خود برای حکومت خودشان متاسف بودند. در سال 1783، آنها مجبور به ایجاد یک مجلس مستقل ایرلندی شدند، اما این قانون توسط اتحادیه (1800) لغو شد، که به نمایندگی مستقیم ایرلند در وستمینستر منجر شد. رهایی کاتولیک در سال 1829 توسط تلاش های دانیل اوکانل به دست آمد، اما قحطی بزرگ در دهه 1840، زمانی که میلیون ها نفر در اثر فقدان سیب زمینی جان خود را از دست دادند، در حالی که صاحبخانه ها برای صادرات محصولات دیگر به انگلستان، بر شرایط غم انگیز ایرلندی تأکید کردند .

درباره ایرلند

درباره ایرلند – مجموعه ای از قیام ها و رشد جنبش های مختلف که با قاعده ی خانه یا استقلال مستحکم به دنبال آن بود، به تدریج به بسیاری از اصلاحات منجر شد، اما میل به استقلال کامل ادامه یافت. پس از خونریزی و مانورهای سیاسی که پس از قیام عید پاک سال 1916 و اعلامیه جمهوری ایرلند توسط اعضای ایرلندی پارلمان در سال 1919 اعلام شد، پیمان آنگلو ایرلند در سال 1921 امضا شد و یک کشور آزاد ایرلندی با قدرت سلطنت ایجاد شد.  مخالفت خشونت آمیز دولت سلطنتی و یک دولت جداگانه در ایرلند شمالی پروتستان، یک جنگ داخلی را به وجود آورد که تقریبا یک سال به طول انجامید.

درباره ایرلند

دولت آزاد به طور رسمی اعلام شد و یک قانون اساسی جدید در سال 1922 به تصویب رسید، اما احساسات به نفع یک جمهوری مجدد ایرلندی باقی ماند که قدرتمند بود و با فعالیت های تروریستی ارتش جمهوری خواه ایرلند (IRA) شدت گرفت. در ابتدا، IRA، محبوبیت خود را از دست داد، بعد از اینکه امون د والرا، حامی تخریب شده، دولت را در سال 1932 گرفت. در خلال خشونت های مدنی که از اواخر دهه 1960 ایرلند شمالی را مختل کرد، دولت ایرلند تلاش کرد تا ” بال “از IRA، یک سازمان تروریستی است که از ایرلند به عنوان پایگاهی برای حملات در شمال استفاده می کند. از سال 1976، دولت قدرت اضطراری برای مقابله با فعالیت های IRA را به عهده گرفت، اما اقدامات تروریستی ادامه یافت، به ویژه ترور روز 27 اوت 1979 برلین ارل مون بتنن.

درباره ایرلند

درباره ایرلند – دولت ایرلند همچنان به نفع اتحادیه با ایرلند شمالی، همکاری داشت. ایرلند و انگلستان در نوامبر سال 1985 با هدف ترویج صلح در ایرلند شمالی، یک معاهده را که قادر بود ایرلند را در جنبه های مختلف امور ایرلند شمالی تصویب کند، تصویب کرد. در تاریخ 10 آوریل 1998، جمهوری ایرلند با توافقنامه صلح با انگلیس برای حل بحران ایرلند شمالی موافقت کرد. ایرلند متعهد شد که مقررات 2 و 3 قانون اساسی ایرلند را اصلاح کند که به قلمرو شمال، در مقابل انگلیس وعده داده است که قانون دولت ایرلند را اصلاح کند. در 22 مه 1998، 94.4 درصد از رای دهندگان در یک رفراندوم رای دادند که ادعای ایرلند را به ایرلند شمالی رد کند.

موقعیت جغرافیایی کشور ایرلند:

کشور ایرلند جزیره ای در شرق آتلانتیک میباشد و در غرب انگلیس واقع شده است. مساحت این کشور حدود 70.280 کیلومتر مربع می باشد. با توجه به منطقه ای که کشور ایرلند اشغال کرده، این کشور کمی بزرگتر از ایالت ویرجینیای غربی است.  طول این جزیره 486 کیلومتر و عرض آن 275 کیلومتر است. جمهوری ایرلند توسط کانال شمالی محدود شده است که آن را از کشور اسکاتلند جدا می کند. پایتخت ایرلند دوبلین است که در کنار ساحل دریای ایرلند قرار دارد.

درباره ایرلند

درباره ایرلند – واحد پولی کشور ایرلند

در سال 2002 یورو به عنوان ارز اصلی ایرلند شناخته شد.هر یورو 100 سنت می باشد.

درباره ایرلند – اقلیم و آب و هوای کشور ایرلند
ایرلند دارای آب و هوای متعادل است؛ زیرا باد های غربی و جنوب غربی از دره های بلند اقیانوس اطلس شمالی عبور می کنند که در زمستان گرم تر و تابستان سردتر از زمین های قاره ای است. میانگین دمای سالانه 10 درجه سانتیگراد و متوسط ​​ماهانه درجه حرارت از 4 درجه سانتی گراد در ژانویه تا 16 درجه سانتیگراد در ماه ژوئیه است. بارندگی متوسط ​​سالانه ، از کمتر از 76 سانتی متر در مکان های نزدیک دوبلین ، به بیش از 254 سانتی متر در برخی از مناطق کوهستانی تغییر می کند. کمترین تابش خورشید در قسمت جنوب شرقی خاورمیانه است که میانگین سالیانه آن 1700 ساعت از نور آفتاب است. قویترین تابش در نزدیکی ساحل غربی است، که میانگین سرعت آن 26 کیلومتر در ساعت است.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.