درباره سوئیس

0

درباره سوئیس

نام: سوئیس
مکان: اروپای مرکزی
اندازه: 41285 کیلومتر مربع
نوع حکومت:جمهوری فدرال
پایتخت: برن سیتی
ارز: فرانک سوئیس
تلفن: از اول ماه مه 2002، کد منطقه باید حتی برای تماس های محلی نیز شماره گیری شود. این کد41+ میباشد
تاریخچه: در سال 1291 بنا نهاده شده است، مستقل از سال 1648
زبان ها: چهار زبان رسمی در سوئیس وجود دارد .آلمانی، ایتالیایی، فرانسوی ، رومانش

درباره سوئیس-دیدنی های سوئیس-آب و هوای سوئیس-نقشه سوئیس -فرهنگ مردم سوئیس

همه چیز درباره سوئیس

درباره سوئیس – نام رسمی سوئیس کنفدراسیون سوئیس است. این کشور در اروپای غربی واقع شده و آلمان از شمال ،اتریش و لیختنشتاین از شرق ، ایتالیا از جنوب و فرانسه از غرب این کشور را احاطه کرده اند. جمعیت این کشور 7.5میلیون نفر است و مساحت آن 41.290 کیلومتر مربع می باشد.

کشور سوئیس دارای امنیت و سیستم بانکداری خیلی خوبی میباشد.و در سال 2007طبق آمار های بانکداری این کشور به عنوان پنجمین کشور ثروتمند دنیا اعلام شد و درامد سرانه هر فرد در این کشور 39000دلار تخمین زده شده است .این کشور از سال1815 در هیچ جنگی خود را دخالت نداده و در دو جنگ جهانی اول و دوم خود را بی طرف اعلام کرد.سوئیس مقر سازمان های بین المللی بسیاری از جمله صلیب سرخ،سازمان تجارت جهانی و یکی از دو دفتر سازمان ملل متحد میباشد.که این دفتر سازمان ملل در شهر ژنو واقع شده است.

سیاست کشور سوئیس جمهوری فدرال است . این کشور از 26 ایالت تشکیل شده که “کانتون : خوانده میشود. پایتخت این کشور برن سیتی میباشد دو شهر زوریخ و ژنودو قطب اقتصادی این کشور هستند. در این کشور چهار زبان آلمانی، ایتالیایی، فرانسوی و رومانش به رسمیت شناخته شده که باعث شده این کشور چند زبانه باشد. کشور سوئیس در تاریخ 1 اوت 1291 تاسیس شده و این روز جز تعطیلات رسمی کشور میباشد.

درباره سوئیس-دیدنی های سوئیس-آب و هوای سوئیس-نقشه سوئیس -فرهنگ مردم سوئیس
درباره سوئیس

تاریخچه کشور سوئیس

اولین ساکنان کشور سوییس ، سلت ها بودند. قبل از آنکه رومیان بر سوئیس مسلط شوند، بخشی از این قوم با نام هلوتیا در کوهستان های الپ و ژورا زندگی میکردند.

در طی قرن پنجم میلادی ژرمن ها به این کشور وارد شده و در ساحل غربی رود آر می زیستند.ژرمن ها به همراه قبایل فرانک و بورگون ملتی مستقل تشکیل دادند که بعدها فرانسه نام گرفت.در سال 1291 مناطق اوری (که سرزمین فعلی سوئیس است )و شوایتس و اولتروالدن با هم متحد شده و اتحاده ای تشکیل دادند که پایه ومبنای کنفدراسیون سوئیس شد.

درباره سوئیس-دیدنی های سوئیس-آب و هوای سوئیس-نقشه سوئیس -فرهنگ مردم سوئیس
درباره سوئیس

آب و هوای کشور سوئیس

کشور سوئیس دارای چهار فصل است.در زمستان(دسامبر تا فوریه) بارش برف صورت میگیرد و دما به زیر صفر درجه می رسد. در بهار(مارس تا می) هوا به نسبت زمستان هوا گرمتر است وهوا بین 2 تا 14 درجه سانتیگراد میباشد.در تابستان(جون تا اوایل دستامبر) آب و هوای معتدل بر کشور حاکم شده و هوا بین 20 تا 30 درجه سانتیگراد متغیر است. در پاییز(از اوایل سپتامبر تا نوامبر) هوا بین 10 تا 18 درجه سانتیگراد می باشد.

در ایام سال حتی در زمستان ممکن است پدیده ی ” فون ” رخ دهدکه سبب معتدل شدن هوا در اروپای مرکزی ازجمله کشور سوئیس میشود. این پدیده به دلیل جریانات هوایی مدیترانه شکل میگیرد.

درباره سوئیس-دیدنی های سوئیس-آب و هوای سوئیس-نقشه سوئیس -فرهنگ مردم سوئیس
درباره سوئیس

جغرافیای کشور سوئیس

کشور سوئیس کوهستانی ترین و مرتفع ترین کشور اروپا شناخته شده است.کشور سوئیس کشور کوچکی بوده و دارای مساحت 41.285 کیلومتر مربع میباشد. مناطق جنوبی سوئیس کوهستانی میباشد به همین دلیل تراکم کمتری نسبت به قسمت های شمالی این کشور دارد.60% از خاک این کشور شامل کوهستان الپ می باشد و در زمستان مکان توریستی بسیار زیبا و بهترین مکان برای اسکی بازان است.

رودخانه ی معروف راین حدود 7.5 درصد از آب این کشور را تامین میکند.این رودخانه از شرق سوئیس شروع شده، و با گذشت از آلمان و هلند در نهایت به دریای شمال میریزد. بیشترین میزان یخچال و برف های کوهستان آلپ در کشور سوئیس واقع شده است که حدود 3000 کیلومتر مربع می باشد.

این کشور دارای سه منطقه جغرافیایی میباشد: کوه های آلپ سوئیس،فلات سوئیس یا میتلاند و کوهستان ژورا که در شمال غرب این کشور واقع شده است.

درباره سوئیس
درباره سوئیس

 زبان مردم کشور سوئیس

کشور سوئیس دارای جمعیتی بیش از 7.5 میلیون نفر میباشد. ۶۴٪  جمعیت این کشور با زبان آلمانی صحبت میکنند که این زبان در قسمت های شمالی و مرکزی این کشور به عنوان زبان اول محسوب می شود و ۱۹٪  این جمعیت به زبان فرانسوی صحبت میکنند که در غرب کشور سوییس ساکن هستند. ۸٪از جمعیت سوئیس به زبان ایتالیایی صحبت می کنند که در جنوب سوئیس زندگی میکنند و یک درصد مابقی این جمعیت به زبان رومانش صحبت میکنند در جنوب شرقی این کشور سکونت دارند.  زبانی که سوئیسی ها صحت می کنند  زبان آلمانیش می باشد که دستور زبان و نوشتاری متفاوتی با زبان آلمانی دارد. آلمانی ها به ندرت این زبان را متوجه میشوند ولی مردم سوئیس بخصوص ساکنین شهرهای بزرگ به راحتی می توانند به زبان آلمانی صحبت کنند.

درباره سوئیس-دیدنی های سوئیس-آب و هوای سوئیس-نقشه سوئیس -فرهنگ مردم سوئیس
درباره سوئیس

مذهب مردم سوئیس

اکثر مردم سوئیس مسیحی هستند. 43%از مردم کاتولیگ هستند.35% انها پروتستان،4% آنها پیرو دین اسلام و 2% انها ارتودوکس هستند.مابقی بی دین به شمار میروند. مسلمانان در تمام کشور سوئیس پراکنده اند و حدود 90مرکز برای خود ساخته اند.

درباره سوئیس-دیدنی های سوئیس-آب و هوای سوئیس-نقشه سوئیس -فرهنگ مردم سوئیس
درباره سوئیس

فرهنگ کشور سوئیس

در سال های اخیر فرهنگ این کشور رو به رشد بوده است . اما در گذشته همسایگان فرهنگ این کشور را تحت تاثیر خود قرار داده بودند.در کل، سوئیس جز مراکز فرهنگی اروپا به حساب نمی آید. خانواده ها در سوئیس کم جمعیت و یک یا دو فرزندی هستند . در این کشور خانواده ها به حریم یکدیگر خیلی اهمیت میدهند ، با هم در رفت و آمد هستند و احترام زیادی به هم میگذارند.کشور سوئیس کشوری بشر دوستانه است.

درباره سوئیس-دیدنی های سوئیس-آب و هوای سوئیس-نقشه سوئیس -فرهنگ مردم سوئیس
درباره سوئیس

غذای مردم سوئیس

در کشور سوئیس بسته به اقلیم و زبان ،هر منطقه برای خود خوراکی متفاوتی دارد.در سوئیس غذاها و خوراکی های سنتی به شکل دیگر کشورهای اروپایی طبخ و آماده میشود.محصولات لبنی پرطرفداری مثل پنیر ،گرویره و امنتال که در دره هایی آماده میشوند که همین نام را دارند در منوی غذایی این کشور همیشه قرار دارد.شکلات در سوئیس در قرن 19 به خاطر کیفیت به شهرت جهانی دست یافت که دلیل کیفیت بالای این محصول دستیابی به صنعت و اختراعاتی جدید در حوزه ی شکل دهی به شکلات ها بود.ایده شکلات شیری توسط دانیال پیتر داده شد.

درباره سوئیس
درباره سوئیس

پول و اقتصاد سوئیس

ارز محلی کشور سوئیس فرانک و سنتایم میباشد. فرانک به صورت اسکناس های 10، 20، 50 ،100 ،500 ،1000 فرانکی عرضه میشود و و سنتایم نیز به صورت سکه ی 5، 10، 20، 50سنتایم و 1 و 2و 5 فرانک چاپ میشود.

 با اینکه کشور سوئیس از لحاظ منابع زیرزمینی یک کشور فقیر محسوب می شود ولی به دلیل وجود حاکمیت قوی این کشور، جز توسعه یافته ترین و ثروتمندترین و منظم ترین و ایمن ترین کشورهای دنیاست. در این کشور شاخص های زندگی در بالاترین حد ممکن یعنی در سطح استاندارد جهانی قرار دارد.این کشور عضو سازمان ملل متحد نیست با این حال معتبرترین بانک های جهان در این کشور قرار دارند و از این رو سپرده های سرمایه در این کشور بسیار بالاست.

درباره سوئیس
درباره سوئیس

محصولاتی که از این کشور صادر می شوند شامل ماشین آلات، آهن آلات ، مواد شیمیایی و محصولات کشاورزی است که به کشورهایی از جمله فرانسه، آلمان ، انگلیس ، ایتالیا و آمریکا عرضه می شوند.

 محصولات وارداتی این کشور ماشین آلات ، مواد شیمیایی، وسایل نقلیه، آهن آلات و محصولات کشاورزی و منسوجات میباشد که از کشورهای آلمان ، ایتالیا ، فرانسه ،آمریکا، هلند و اتریش این واردات گرفته میشود.

شناسه های خاص این کشور سیستم بانکداری قوی،ساعت سازی، کوهستان ها و شکلات و پنیر میباشد. مهاجرانی که بخاطر کسب و کار به این کشور می آیند 22درصد جمعیت سوئیس را به خود اختصاص داده اند.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.