پادشاه دانمارک

0

پادشاه دانمارک

خانه سلطنتی دانمارک در قرن 10 توسط یک پادشاه وایکینگ به نام Gorm قدیمی تاسیس شد. جانشینان آنها نیز به انگلستان، نروژ و بخشی از سوئد رجوع کردند. این امپراطوری پس از مرگ کانت کنوانه در سال 1035 تقسیم شد، اما نسل گورم قدیم در دانمارک سلطنت کرد. خانواده سلطنتی دانمارک از پادشاهان وایکینگ به دنیا آمده است.

درباره دانمارک

در سال 1397، دانمارک، نروژ و سوئد، اتحادیه Kalmar را تحت حمایت مارگارت تشکیل دادند. شاهزاده دانمارکی، مارگارت با پادشاه Haakon VI از نروژ ازدواج کرد. گرچه نسل جوان او، اریک پومرانیا، پادشاه رسمی اتحادیه بود، مارگارت که تا 1412 درگذشت، حکم صادر کرد.

سوئد پادشاه خود را در سال 1523 انتخاب کرد، اما نروژ تا سال 1814، هنگامی که دانمارک نروژ را به سوئد انتقال داد، با دانمارک متحد شد. پس از آنکه نروژ در سال 1905 مستقل از سوئد شد، دولت جدید او را به پرنس کارل، دومین پسر پادشاه فردریک VIII دانمارک عرضه کرد. شاهزاده پس از تصویب رأی مردم توسط مردم نروژ، پادشاه نروژ به عنوان پادشاه Haakon VII صعود کرد.

آب و هوای دانمارک | آب و هوای کپنهاگ | درباره دانمارک | راهنمای سفر به دانمارک

ایسلند، گرینلند و جزایر دیگر نیز بخشی از اتحادیه کالمر بود. ایسلند ارتباط خود را با پادشاهی دانمارک تا سال 1944، هنگامی که یک جمهوری شد، پایان نمی داد. گرینلند هنوز بخشی از پادشاهی دانمارک است.و

ولیعهد دانمارک حتی پادشاه یونان شد. یونانیان نخستین پادشاه مدرن اوتو ویتلسباخ را در سال 1862، و در سال 1862، پرنس ویلیام دانمارک – دومین پسر پادشاه دانمارکی مسیحی IX را به عنوان پادشاه جدید خود انتخاب کردند.

درباره دانمارک

دانمارک در جنگ جهانی اول خنثی بود، اما آلمان در طول جنگ جهانی دوم (1940) آن را اشغال کرد. پادشاه محبوب مسیحی X در زمان اشغال در دانمارک باقی ماند اما از نازی ها کنار گذاشته شد. با توجه به افسانه ها، زمانی که نازی ها به تمام یهودیان دستور دادند که با ستاره های زرد پوشانده شوند، مسیحی X آنها را با کلاهبرداری خود، از بین برد.
مسیحی X در سال 1947 فوت کرد و پسرش فردریک IX موفق شد. پس از مرگ فردریک در سال 1972، تاج به دخترش ملکه مارگارت دوم رسید. او هنوز امروزه حکومت می کند.

مارگارت با دیپلمات فرانسوی شمردن هنری د لابره د مونپز ازدواج کرده ، که در حال حاضر شاهزاده هنریک، به عنوان شاهزاده کنسرت شناخته می شود، در سال 1967. آنها صاحب دو پسر، پرنس فردریک و پرنس یواخیم شدند. پرنس مسیحی، که در سال 1968 متولد شد، در ماه مه سال 2004 با یک زن استرالیایی مری دونالدسون ازدواج کرد. اولین فرزند او، شاهزاده مسیحی، در اکتبر 2005 متولد شد. فرزند دوم او، یک دختر به نام ایزابلا در آوریل 2007 متولد شد. در ژانویه سال 2011، شاهزاده خانم مریم، دوقلوها، وینسنت و ژوزفین را به دنیا آورد.

برادر کوچکتر پرنس فردریک، یواخیم، در سال 1995با الکساندرا منلی، شهروند بریتانیایی متولد هنگ کنگ، ازدواج کرد. آنها دو فرزند دارند، شاهزاده نیکولای و شاهزاده فلیکس. این زن و شوهر در سال 2005 طلاق گرفتند. الکساندرا، که مجددا ازدواج کرده، در حال حاضر به عنوان الکساندرا، شاهزاده فردریکبورگ شناخته شده است.

پرنس جواهیم در ماه مه سال 2008 با یک زن فرانسوی ماری کاوالیج ازدواج کرد. اکنون او به عنوان شاهزاده خانم ماری سلطنتی شناخته شده است. اولین فرزند آنها  ، یک پسر، در ماه مه سال 2009 متولد شد.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.