آب و هوای بلغارستان

0

آب و هوای بلغارستان

بهترین زمان برای رفتن به کشور بلغارستان یک چیز ذهنی و سلیقه ای  است. یک نفر می خواهد از سواحل لذت ببرد، یکی دیگر می خواهد که اسکی کند و کسی ممکن است بخواهد از سیرک انتخابات لذت ببرد. بنابراین ما نمی توانیم بهترین زمان برای بازدید شما را بگوئیم. ما می توانیم به شما بگوئیم که هر ماه از سال چه چیزی است و شما برای خود تصمیم می گیرید.

درباره بلغارستان
آب و هوای بلغارستان

ژانویه در کشور بلغارستان

پیش بینی آب و هوای بلغارستان سخت است اما یکی از چیزهای مطمئن این است که ژانویه سرد است. شما می توانید درجه حرارت زیر صفر، گاهی (نادر) تا -20 درجه سانتیگراد را انتظار داشته باشید. برف و یخ نیز انتظار می رود. در زمستان های خفیف، می توانید چند درجه بالاتر از صفر را ببینید.  در ماه ژانویه روز کمترین زمان را دارد و حدود 5 صبح آفتاب طلوع می کند. بنابراین این ماه برای اسکی و فعالیت های مشابه زمستانی مناسب است. اگر به جشنواره ها علاقه مند هستید ، این ماه زمانی است که جشنواره بین المللی کوکری در پرنیک (50 کیلومتری صوفیه) برگزار می شود.

درباره بلغارستان
آب و هوای بلغارستان

فوریه در کشور بلغارستان

فوریه نیز سرد است، اما گاهی اوقات می توانید اولین علائم بهار را ببینید. در این ماه دما متغیر است و تفاوت دما از -20 درجه سانتیگراد در ماه فوریه تا +20 درجه سانتیگراد می تواند متفاوت باشد. توصیه می شود قبل از شروع سفر خود، پیش بینی آب و هوای بلغارستان را بررسی کنید.
علاوه بر روز ولنتاین که اخیرا محبوب شده است، جشنواره دیگری که در روز 14 فوریه برگزار می شود، وجود دارد. این روز به عنوان Trifon Zarezan  شناخته شده است. زمان عالی برای دیدن انواع شراب هاست اگردوست دارید!

درباره بلغارستان
آب و هوای بلغارستان

مارس در کشور بلغارستان

ماه اول بهار می تواند شما را با درجه حرارت بسیار پایینتر از صفر یا 25 درجه سانتیگراد بالاتر از آن شما را متعجب کند و دما در این ماه قابل پیش بینی نیست. به طور معمول شما باید برای برف آماده باشید.
3 مارس تعطیل رسمی است، بنابراین انتظار می رود که موسسات در این تاریخ بسته شوند. در 8 مارس، بسیاری از بلغاری ها روز جهانی زن را جشن می گیرند، بنابراین شما می بینید که گل های زیادی برای فروش وجود دارد و رستوران ها پر شده است. در آخرین شنبه ماه مارس، ما زمان را DST تغییر می دهیم، به طوری که ساعت یک ساعت جلوتر حرکت می کند. مارس نیز زمانی است که کشور شروع به بیداری از خواب زمستانی می کند.

درباره بلغارستان
آب و هوای بلغارستان

آوریل در کشور بلغارستان

برف در ماه آوریل نادر است اما اتفاق می افتد که در این صورت به سرعت ذوب می شود، زیرا درجه حرارت به ندرت زیر انجماد می رود. آوریل می تواند روزهای بسیار گرم با 25 C یا بیشتر داشته باشد. دمای معمولی روزانه حدود 15 درجه سانتیگراد است.
عید پاک اینجا در تقویم ارتدوکس جشن گرفته می شود، بنابراین معمولا یک یا دو هفته بعد از عید پاک کاتولیک است. اغلب چند روز غیر عادی در اطراف عید پاک وجود دارد، بنابراین قبل از اینکه به آنجا بروید، اطلاعات واقعی را بررسی کنید. آوریل غنی از سبزی محلی، توت فرنگی، اسفناج است. در این روزها غروب آفتاب در ساعت 8 بعد از ظهر انجام می گیرد.

درباره بلغارستان
آب و هوای بلغارستان

مه در کشور بلغارستان

ممکن است ماه مه بدون گرما باشد. در این ماه هوا می تواند سرد یا گرم و یا بارانی باشد. بسیاری از سبزیجات محلی رشد کرده و اولین میوه ها در بازار در ماه مه ظاهر می شوند. روز بسیار طول می کشد، نزدیک به 9 بعد از ظهر خورشید غروب می کند.
در نظر داشته باشید که 1 و 6 مه تعطیلات رسمی هستند. این اغلب به این معنی است که کل دوره بین 1 و 6 روزهای غیر کارایی خواهد بود و در این تاریخ، جاده ها شلوغ هستند. 24 مه روز الفبای اسلاوینی است که رویدادهای فراوانی در آن رخ داده است.

درباره بلغارستان

ژوئن در کشور بلغارستان

ماه ژوئن زمانی است که شما می توانید به ساحل بروید. اولین بازدیدکنندگان در ماه مه می آیند ولی آب دریا هنوز خیلی سرد است. ماه ژوئن اولین ماه تابستان است که درجه حرارت آن اغلب بیش از 30 درجه سانتیگراد است. همچنین مرطوب ترین ماه است که باران انتظار می رود. جشنواره های زیادی در ماه ژوئن به جز روز جهانی کودکان که در روز اول جشن گرفته می شود وجود ندارد.
علاوه بر رفتن به ساحل ماه ژوئن زمان خوبی برای کوه ها و رفتن به کلبه است. در نظر داشته باشید که بر روی بالاترین قله ها هنوز برف خواهد بود. ماه ژوئن با بیشترین طول روز با خورشید در حال ظهور تا ساعت 9:30 می باشد.

درباره بلغارستان
جولای در کشور بلغارستان

معمول ترین ماه تابستان معمولا گرم و خشک است. آماده شدن برای 30 تا 35 درجه سانتیگراد یا بیشتر و بدون باران، به جز در چند سال. ماه ژوئیه همراه با ماه اوت محبوب ترین ماه ها برای تعطیلات تابستانی است.
جولای بسیار غنی از میوه ها و سبزیجات محلی رشد کرده است، بنابراین زمان خوبی برای دوستداران غذاهای بلغارستانی نیز هست. جشنواره های بزرگ در این ماه وجود ندارد. فقط از تابستان لذت ببرید.

درباره بلغارستان
آگوست در کشور بلغارستان

شبیه به ژوئیه، آگوست معمولا بسیار گرم است. در پایان ماه، شبها به ویژه در مکانهای بالاتر مانند صوفیه شروع به خنک شدن می کنند. هیچ جشنواره ای در ماه اوت وجود ندارد همه در تعطیلات هستند این بهترین زمان برای لذت بردن از شهرهای خالی است و ترافیک کمتر است، مگر اینکه به مکان های دریا بروید. اوت برای تعطیلات ، کوهنوردی، گردشگری فرهنگی و غیره بسیار عالی است. برای کسب و کار مناسب نیست چرا که همه در تعطیلات هستند

درباره بلغارستان
سپتامبر در کشور بلغارستان

اگر چه اولین ماه پاییز است، سپتامبر هنوز هم گرم است. شما اغلب می توانید روزهای آفتابی را با درجه حرارت حدود 30 درجه سانتیگراد مشاهده کنید. در دمای پایین آن می تواند تا صبح تا 10 درجه سانتیگراد باشد. در چند سال اخیر سپتامبر بسیار مرطوب است. این ماه غنی ترین ماه مواد غذایی و  غذاهای بلغارستانی محلی است. در این زمان از بهترین میوه ها و سبزیجات لذت ببرید.
سپتامبر هنوز هم برای رفتن به دریا خوب است – آب هنوز خیلی سرد است. این ماه زمانی است که دانش آموزان به مدرسه می روند (در 15 سپتامبر) بنابراین برخی از جشن ها و ترافیک در این ماه وجود دارد 6 سپتامبر تعطیل رسمی است.

درباره بلغارستان
اکتبر در کشور بلغارستان

اکتبر ماه اول است که شما واقعا پاییز را احساس میکنید. در حالی که برخی از روزها ممکن است بسیار آفتابی و بیش از 20 درجه سانتیگراد باشد، برخی صبح ها می توانند نزدیک به صفر باشند. بارش ها مکرر هستند و برف غیرممکن است به خصوص در نیمه دوم ماه . با این حال، به طور کلی اکتبر زمان مناسب برای بازدید از بلغارستان است. آب و هوای بلغارستان هنوز خیلی خوب است تعداد زیادی از محصولات محلی تازه تولید شده وجود دارد. روزها نسبتا طولانی هستند تا زمانی که DST تا پایان سال جاری باشد

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.