شب و روز در کشور نروژ

0

شب و روز در کشور نروژ

در اواسط تابستان خورشید به سختی زیر افق قرار دارد. این به این معنی است که شبها خیلی کوتاه است، حتی در جنوب Oslo و Bergen، در نیمه شب فقط یک گرگ و میش طولانی وجود دارد.  در سمت شمال هیچ شب وجود ندارد حتی اگر نور نیمه شب قابل مشاهده باشد. برای بسیاری از بازدیدکنندگان، روزهای بی پایان یک تجربه غیر معمول از خورشید نیمه شب است. در اسلو در اواسط تابستان شب و روز به این صورت است: غروب حدود 23:00 (11:00) و طلوع خورشید در حدود 4:00 (4 صبح) نزدیک شمال، شب بسیار کوتاه است.

شب و روز در کشور نروژ-طول شب و روز در نروژ - اب و هوای نروژ - زندگی در نروژ
در زمستان شمال، تاریکی معمولا متداول است و در جنوب روزها کوتاه است. تاریکی زمستان بدان معنی است که نور روز واقعی (شبح ضعیف در ظهر در بهترین حالت) وجود ندارد، هیچ خورشیدی وجود ندارد. به همین دلیل، نور شمالی می تواند بیشتر از روز مشاهده شود. بیشتر شب های قطبی شمال، طولانی تر و تاریک تراست. در بیش از 200 مایلی شمال ، ترومسو، نروژ، نور بین فصول بسیار متنوع است. در طول شب قطبی، که از نوامبر تا ژانویه ادامه می یابد، خورشید به هیچ وجه افزایش نمی یابد. سپس روزها به طور مداوم طول می کشد تا دوره نیمه شب خورشید، از ماه می تا جولای، زمانی که هرگز قابل تنظیم نیست.

 بعد از نیمه شب خورشید در روزها تا شب قطبی کوتاه تر و کوتاه تر می شوند و چرخه سالانه تکرار می شود. با وجود تاریکی شدید شهر، تحقیقات گذشته نشان داده است که ساکنان ترومسو دارای نرخ پایین افسردگی نسبت به مناطقی که زمستان های طولانی و عرض جغرافیایی بالا دارند هستند . در حالی که در بین روانشناسان بحث در مورد بهترین روش برای شناسایی و تشخیص افسردگی در زمستان وجود دارد، یک چیز به نظر روشن است: ساکنان شمال نروژ به نظر می رسد قادر به اجتناب از بسیاری از رنج های زمستان هستند.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.