جاهای دیدنی استانبول یا استامبول بخش اول

0

استانبول یکی از شهرهای توریستی ترکیه است که سالانه مسافران زیادی را میپذیرد . استانبول جاهای دیدنی و مراکز خرید زیادی دارد که شما میتوانید از ان دیدن کنید. در این قسمت برخی از جاهای دیدنی استانبول را به شما معرفی می کنیم . به عنوان مثال قصر زیر زمینی Basilica Cistern  یکی از جاهای دیدنی استانبول است که در قناتی بنا شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر ادامه مطلب را مطالعه کنید.

 

قصر زیرزمینی (Basilica Cistern) از جاهای دیدنی استانبول

قصر زیر زمینی Basilica Cistern یکی از مکان های دیدنی استانبول است . این قصر زیبا در قناتی  در فاصله ۱۵۰ متری از غرب ایاصوفیه ساخته شده است. قصر زیر زمینی Basilica Cistern یکی از آثار ارزشمند استانبول است که قدمتی طولانی دارد و از دوره امپراطوری یوستینیانوس (Justinian) تا کنون پا بر جاست.

قصر زیر زمینی Basilica Cistern در قرن 6 بنا شده و سایز بزرگی دارد. قصر زیر زمینی Basilica Cistern بعد از تسلط امپراطوری عثمانی در سال ۱۴۵۳ به‌عنوان مکانی برای تامین آب کاخ‌ های قسطنطنیه بهره برداری شده است. پیشنهاد می کنیم اگر به استانبول رفتید حتما از این مکان دیدن کنید.
جاهای دیدنی استانبول مکان های دیدنی استانبول

 

مسجد سلطان احمد (Sultan Ahmet Mosque) از جاهای دیدنی استانبول

مسجد سلطان احمد یکی از جاهای دیدنی استانبول است که بین سال‌ های ۱۶۰۹ تا ۱۶۱۶ بوسیله سلطان احمد بنا شده است. هدف از ساخت مسجد سلطان احمد نشان دادن قدرت عثمانی بود.

طبق اطلاعات بدست امده مسجد سلطان احمد در حال حاضر یکی از نماد‌ های کشور ترکیه است و بسیار هم زیباست. مسجد سلطان احمد دارای گنبد‌های بسیاری است که به‌صورت پله‌ای (بزرگ و کوچک)‌ میباشد. پیشنهاد می کنیم دیدن این مسجد زیبا در استانبول را از دست ندهید.

جاهای دیدنی استانبول مکان های دیدنی استانبول

 

آیزانویی Aızanoı از جاهای دیدنی استانبول

شهر آیزانویی یکی از جاهای دیدنی استانبول است که در دوران اولیه بیزانس مرکز روانشناسی بوده است. شهر آیزانویی در دوران امپراتوری روم با صنعت پشم بافی و شراب سازی توسع پیدا کرد و با اینکار در ان زمان ثروتمند شد. اولین حفاریهای علمی در آیزانوئی در سال ۱۹۲۶ از طرف انستیتو آرکئولوزی (باستانشناسی) آلمان شروع شد.

جاهای دیدنی استانبول مکان های دیدنی استانبول

برج گالاتا (Galata Tower) از جاهای دیدنی استانبول

برج گالاتا یکی از جاهای دیدنی استانبول است که در سال ۱۳۴۸ برای گسترش مستعمره زنوایی ساخته شد. گالاتا ساختاری استوانه‌ای دارد و مردم محلی آن را the Christea Turris می‌ نامند.

طبق اطلاعات بدست امده برج گالاتا در بخش Karakoy قرار دارد و در حقیقت در بخش شمالی Golden Horn که به بسفر (Bosphorus) متصل می‌شود، احداث شده است.

این برج یکی از زیباترین برج های استانبول است که توصیه میکنیم اگر به استانبول رفتید دیدن ان را از دست ندهید.

جاهای دیدنی استانبول مکان های دیدنی استانبول

مترو پولیس : قصبه مادر مقدس (Ana tanrıca kentı) از جاهای دیدنی استانبول

به گزارش پارسیان گشت متروپولیس یکی از جاهای دیدنی استانبول است که حدود ۷۲۵ سال قبل ازمیلاد مسیح در متروپولیس تحت نام قصبه مادر مقدس احداث گردید.

این مکان در دوره پایانی هلنستیک دوران طلا را سپری کرده است. همچنین در دوران آگوستوس ،امپراتوری روم، بر روی آن صلیب های خارجی گذاشته و در دوران بیزانس مرکز روانشناسی شده است. در حفاریهای متروپولیس از سال ۱۹۸۹ به این طرف مطالب بسیار مهمی در مورد تاریخچه این بنا بدست آمده است.
جاهای دیدنی استانبول مکان های دیدنی استانبول
برای کسب اطلاعات بیشتر درباره سایر جاهای دیدنی استانبول لینک زیر را مطالعه کنید :

مکان های دیدنی استانبول با عکس بخش دوم

امیدواریم از اطلاعاتی که در این بخش از پارسیان گشت درباره جاهای دیدنی استانبول تقدیمتان کردیم بهره مند شده باشید.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.