درباره اتریش

0

درباره کشور اتریش :

نام ملی : Republik Österreich
پایتخت اتریش، وین، در قسمت شمال شرقی کشور واقع شده است.
دولت: دموکراسی، جمهوری
زبان: آلمانی
مذهب: عمدتا مسیحیان
رنگ پرچم: راه راه های قرمز و سفید
مساحت زمین: 31،942
واحد پولی: یورو (قبلا شیلینگ)
سرمایه و بزرگترین شهر (2011): وین، 1.72 میلیون

درباره اتریش :

طولانی ترین مرز اتریش با آلمان به اشتراک گذاشته شده و حدود 800 کیلومتر / 497 متر طول دارد. اتریش همراه با کشور سوئیس و لوکزامبورگ یکی از معدود کشورهای غیرمسلح در مرکز اروپا است. اتریش را می توان با کارولینای جنوبی در ایالات متحده مقایسه کرد. رود شهردار دانوب (یا داناو)، دومین رودخانه طولانی در اروپا است. در مسیر خود به دریای سیاه، بیش از 349 کیلومتر / 216 مایل عبور می کند. بزرگترین بنادر دانوب در اتریش وین و لینز هستند. اتریش اکثریت کوهستانی است که آلپ در غرب و قسمت های جنوبی و اغلب تپه های خشن در قسمت های شرقی و شمالی دارد. کشور دارای یک بخش گردشگری بسیار پیشرفته است، اما تنها منابع طبیعی محدودی مانند نفت، زغال سنگ و چوب دارد. بالاترین کوه در اتریش “Grossglockner” با 3.798 متر / 12.460 فوت است. یکی دیگر از معروف ترین کوه های اتریش، Zugspitze اوج خود را با آلمان به اشتراک می گذارد.

درباره اتریش-نقشه اتریش- اب و هوای اتریش- اخلاق مرم اتریش- نقشه شهرهای اتریش

تاریخچه کشور اتریش

در دوران ماقبل تاریخ، سرزمین مرکزی اروپا که در حال حاضر اتریش است در دوران پیش از رومیان توسط قبایل مختلف، از جمله سلت ها، برای سکونت انتخاب شد.. پس از سقوط امپراتوری روم که بخشی از اتریش بود، این منطقه توسط بویرها و اسکارهای آوارز مورد حمله قرار گرفت. چارلمبرگ این منطقه را در سال 788 فتح کرد و استعمار و مسیحیت را تشویق کرد. در سال 1252، آتاکار، پادشاه بوهمیا، مالکیت خود را به دست آورد، تنها برای از بین بردن قلمروها در سال 1278به رودولف هابسبرگ رفت. پس از آن، تا زمان جنگ جهانی اول، تاریخ اتریش تا حد زیادی خانه حاکم آن، Hapsburgs بود. اتریش در کنگره وین در سال 1815 به عنوان قدرت سلطه قاره ای ظاهر شد .

درباره اتریش-نقشه اتریش- اب و هوای اتریش- اخلاق مرم اتریش- نقشه شهرهای اتریش

از سال 1867 برای حاکمیت دوگانه، امپراتوری اتریش و پادشاهی مجارستان تحت فرانتس جوزف I، که تا اوایل اوت 21، 1916 حکمرانی کرد، حاکم بود. حکومت اقلیت اتریشی مجارستانی این امپراطوری بسیار متنوع که شامل آلمانی، چک، رومانیایی، صربستان و بسیاری از سرزمین های دیگر، در عصر جنبش های ناسیونالیست در حال ظهور به طور فزاینده ای دشوار شد. هنگامی که فرانکس فردیناند قهرمان اسطوره ای از سوی یک ناسیونالیست صرب در سارایوو در سال 1914 ترور شد، جنگ جهانی اول و همچنین نابودی امپراتوری اتریش-مجارستان آغاز شد.

درباره اتریش-نقشه اتریش- اب و هوای اتریش- اخلاق مرم اتریش- نقشه شهرهای اتریش

در طی جنگ جهانی اول، اتریش-مجارستان یکی از قدرت های مرکزی با آلمان، کشور بلغارستان و ترکیه بود و این درگیری کشور را در هرج و مرج سیاسی و خرابکاری اقتصادی آلوده کرد. در اتریش و مجارستان، در سال 1918 جمهوری اعلام شد و سلطنت در سال 1919 منحل شد. دموکراسی پارلمانی توسط قانون اساسی 10 نوامبر 1920 تنظیم شد. برای بررسی قدرت اتحاد نازی ها با آلمان، ژنرال انگلبرت دلفوس در سال 1933 یک دیکتاتوری را ایجاد کرد، اما او در 25 ژوئیه 1934 توسط نازیها مورد قتل قرار گرفت. کورت فون شوسنیگ، جانشین او، تلاش کرد که اتریش را مستقل نگه دارد، اما در 12 مارس 1938، نیروهای آلمانی این کشور را اشغال کرد و هیتلر آن را اداره می کرد .

درباره اتریش-نقشه اتریش- اب و هوای اتریش- اخلاق مرم اتریش- نقشه شهرهای اتریش

بیوگرافی کشور اتریش

اکثر مناطق غربی و مرکزی کوهستانی است و بسیاری از مناطق شرق فلات را به سمت تپه دارد . اتریش پل ارتباطی مهم میان بخش های مختلف اروپا است. مناطق اصلی توپوگرافی آلپ هستند که 62.8 درصد از اراضی اتریش را تشکیل می دهند. صخره های آلپ و کارپات و نواحی پانونی در شرق ، دارای سنگ گرانیت گرین و گنوس در ماسه بوهمی و حوضه وین هستند. بالاترین نقطه از کوه های اتریش، Grossglockner، 3،797 متر است. رودخانه دانوب (Donau) که به طور کامل در طول مسیر 350 کیلومتر از طریق شمال شرقی اتریش حرکت می کند، دریایی اصلی است و چندین جریان مهم دارد .

درباره اتریش-نقشه اتریش- اب و هوای اتریش- اخلاق مرم اتریش- نقشه شهرهای اتریش
زبان کشور اتریش

اگر چه کرواتی، مجارستانی، اسلوونیایی، ترکی و دیگر زبان ها توسط گروه های اقلیت مختلف صحبت می شود، تقریبا همه مردم در اتریش آلمانی صحبت می کنند. گویش آلمان در اتریش، به جز در غرب، باواریا است، گاهی اوقات اوسترو باواریا نامیده می شود. حدود هفت میلیون نفر باواریا در اتریش صحبت می کنند . در غرب، با این حال، گویش Alemannic (سوئیس) غالب است: ساکنان Vorarlberg و بخشی از غربی Tirol هستند.

درباره اتریش-نقشه اتریش- اب و هوای اتریش- اخلاق مرم اتریش- نقشه شهرهای اتریش

مردم کشور اتریش

اتریشی های قومی اکثریت جمعیت را تشکیل می دهند. گروه های کوچک اما قابل توجه آلمانی سوسیال و قومی نیز در این کشور اقامت دارند. صرب ها، بوسنی ها (مسلمانان از بوسنی و هرزگوین؛ عمدتا در شهرهای بزرگ زندگی می کنند)، ترک ها (عمدتا در وین)، مجارها و کروات ها (عمدتا در بورگنلند زندگی می کنند) و اسلوونی ها (عمدتا در کارتن زندگی می کنند) اقلیت های قومی عمده ای را تشکیل می دهند.

درباره اتریش-نقشه اتریش- اب و هوای اتریش- اخلاق مرم اتریش- نقشه شهرهای اتریش

آب و هوای کشور اتریش

شرایط آب و هوایی اتریش بستگی به محل و ارتفاع دارد. درجه حرارت از میانگین 7 تا 1 درجه سانتیگراد در فصل زمستان تا حدود 18 تا 24 درجه سانتیگراد در ماه ژوئیه است. بارش باران از 102 سانتیمتر سالانه در کوههای غربی تا کمتر از 66 سانتیمتر در خشکی و نزدیک به وین است.

درباره اتریش-نقشه اتریش- اب و هوای اتریش- اخلاق مرم اتریش- نقشه شهرهای اتریش

جغرافیا کشور اتریش

اتریش به اندازه کافی کوچکتر از مین است که اکثریت قلمرو کوهستانی بالایی را تشکیل می دهد (حدود 75 درصد از این منطقه) . این کشور شامل بسیاری از مناطق برفی، یخچالهای طبیعی، و قله های برفی است که بالاترین آنها( Grossglockner 3819 متر) است. دانوب دریای اصلی است. جنگل ها حدود 40 درصد زمین را پوشش می دهند.

شغل و اقتصاد کشور اتریش

در سال 2005 نیروی کار 3.49 میلیون کارگر برآورد شد. در سال 2005، حدود 70٪ نیروی کار در بخش خدمات، 27٪ در صنعت و 3٪ در بخش کشاورزی مشغول به فعالیت بودند. کارگران خارجی، عمدتا از یوگسلاوی سابق و ترکیه، بخش قابل توجهی از کل نیروی کار را تشکیل می دهند. نرخ بیکاری در سال های اخیر کمی افزایش یافته است، از 3.6٪ در سال 1994 تا 4.8٪ در سال 2002. در سال 2005، نرخ بیکاری اتریش 5.1٪ بود.

درباره اتریش-نقشه اتریش- اب و هوای اتریش- اخلاق مرم اتریش- نقشه شهرهای اتریش

کارگران به 13 اتحادیه کارگری وابسته هستند .در فدراسیون اتحادیه های کارگری اتریش سازماندهی شده اند که تقریبا به میزان 47٪ از نیروی کار کشور در سال 2005 را مدیریت کرده اند . این کنفدراسیون مذاکره می کند که توافقنامه های مذاکره جمعی با فدرال اتاق بازرگانی به نمایندگی از کارفرمایان بسته شود. اگرچه حق اعتصاب شناخته شده است، به دلیل همکاری بین کار و مدیریت، اعتصاب به ندرت مورد استفاده قرار می گیرد. معامله جمعی شایع است. اختلافات بر سر دستمزدها، ساعات کاری، شرایط کاری و تعطیلات توسط یک دادگستری یا هیئت داوری حل می شود.

درباره اتریش-نقشه اتریش- اب و هوای اتریش- اخلاق مرم اتریش- نقشه شهرهای اتریش
واحد پولی کشور اتریش

یورو به عنوان پول ملی در سال 2002 جایگزین شیلینگ شد. یورو به 100 سنت تقسیم می شود. سکه های دارای ارزش 1، 2، 5، 10، 20 و 50 سنت و 1 یورو و 2 یورو وجود دارد.

تعطیلات کشور اتریش

روز نیوز، 1 ژانویه؛ Epiphany، 6 ژانویه؛ روز مه، مه 1؛ فرضیه، 15 آگوست؛ روز ملی، 26 اکتبر؛ همه روزهای مقدس، نوامبر 1؛ مفهوم بی حرمتی، 8 دسامبر؛ کریسمس، 25 دسامبر؛ روز سنت استفان، 26 دسامبر. تعطیلات مذهبی متحرک شامل عید پاک دوشنبه، ارتدکس، ویتوندای و Corpus Christi است. علاوه بر این، تعطیلات استانی نیز وجود دارد.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.