مکان های دیدنی استانبول با عکس بخش دوم

0

مکان های دیدنی استانبول موضوع این بخش از پارسیان گشت است. شهر توریستی استانبول واقع در کشور ترکیه یکی از مشهورترین شهرهای جهان است که در همه ایام سال مسافران زیادی دارد. این شهر دارای مکانهای دیدنی و مراکز خرید زیادی است که توجه همه را به خودش جلب میکند. در این بخش برخی از مکان های دیدنی استانبول را به شما معرفی می کنیم. به عنوان مثال موزه باستان شناسی استانبول یکی از مکان های دیدنی استانبول است که حدود یک میلیون وسیله قدیمی از تمدن همه جهان در ان وجود دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر ادامه مطلب را مطالعه کنید.

موزه باستان شناسی از مکان های دیدنی استانبول

جاهای دیدنی استانبول مکان های دیدنی استانبول

به گزارش پارسیان گشت  موزه باستان شناسی استانبول یکی از مکان های دیدنی استانبول است که به سه قسمت تقسیم می شود: موزه باستان شناسی، موزه شرق باستان و موزه تایلد کیوسک.

این سه موزه جمعا حدود ۱ میلیون اشیاء قدیمی از تمدن سراسر جهان دارند. موزه باستان شناسی استانبول اولین موزه در ترکیه بود که در در سال ۱۸۹۱ تاسیس گردید .

موزه باستان شناسی استانبول در زمین قصر توپکاپی واقع شده است. قدمت موزه تایلد کیوسک به ۱۴۷۲ می‌رسد.

کلیسای چورا از مکان های دیدنی استانبول

جاهای دیدنی استانبول مکان های دیدنی استانبول

کلیسای چورا (Chora Church ) یکی از جاهای دیدنی استانبول است که متاسفانه  از لحاظ توریستی کم توجه قرار گرفته است. ولی کسانی که از ان بازدید کرده اند می گویند که هنر زیبای بیزانس آن ارزش تلاش برای آمدن و دیدن را دارد و بسیار زیبا است.

در این کلیسای زیبا ، موزاییک‌ های با شکوه و نقاشی‌ های دیواری ، زندگی عیسی و مادرش مریم را به تصویر می کشند. این کلیسا به عنوان کلیسای نجات دهنده مقدس در چورا شناخته شده است.

کلیسای چورا (Chora Church )  به عنوان یکی از زیبا ترین آثار باقی مانده از معماری بیزانس مشهور است.

کلیسای آب انبار از مکان های دیدنی استانبول

جاهای دیدنی استانبول مکان های دیدنی استانبول

کلیسای آب انبار (Basilica Cistern ) یکی از مکان های دیدنی استانبول است . این کلیسا قرن ششم به سفارش امپراطور روم ژوستینین اول ساخته شد و از ان زمان برای ساکنان استانبول آب فراهم میکرده.

به گزارش پارسیان گشت بازدیدکنندگان در مورد فن آوری معماری بسیار پیشرفته رومیان باستان درساخت کلیسای آب انبار (Basilica Cistern ) گزارش داده اند.

مخازن زیرزمینی با مسجد کبود چند قدم فاصله دارد. این کلیسا در قرن سوم ساخته شده است و به عنوان قصر غرق شده شناخته می‌شود.

مخزن آن می‌تواند ۲.۸ میلیون فوت مکعب از آب را در خود نگه دارد.

کاخ دلمه‌ باغچه از مکان های دیدنی استانبول

جاهای دیدنی استانبول مکان های دیدنی استانبول

کاخ دلمه باغچه یکی از زیباترین مکان های دیدنی استانبول است که در قرن ۱۹ و با استفاده از ۱۴ تن ورقه طلا ساخته شده است. کاخ دلمه باغچه معماری سنتی عثمانی را با سبک‌های اروپایی نئوکلاسیک، سبک باروک و روکوکو تلفیق کرده است . کاخ دلمه باغچه از سال‌ ۱۸۵۶ تا ۱۹۲۴ خانه‌ شش سلطان بوده است.

به گزارش پارسیان گشت کاخ دلمه باغچه دارای بزرگترین چلچراغ کریستال غیرمتعارف در جهان  است که هدیه ای از طرف ملکه ویکتوریا میباشد. پیشنهاد می کنیم حتما از این مکان دیدن کنید.

 

مسجد آبی از مکان های دیدنی استانبول

جاهای دیدنی استانبول مکان های دیدنی استانبول

مسجد آبی یا مسجد سلطان احمد یکی از مکان های دیدنی استانبول است که در اوایل قرن ۱۷ ساخته شده است. این مسجد هنوز هم برای عبادت استفاده میشود. پس توریست ها در وقت اذان نمیتوانند دید خوبی داشته باشند چون همه مشغول نماز خواندن در انجا هستند.

به گزارش پارسیان گشت در این مسجد همه بازدید کنندگان باید کفش‌هایشان را درآورند و زنان باید موهای خود را بپوشانند. شما با پرداخت مبلغ ناچیزی به بازدید مواردی شامل ۲۰۰۰۰ کاشی و سرامیک در طرح های مختلف گل لاله و ۲۰۰ پنجره شیشه‌ای رنگ آمیزی شده با طرح‌های پیچیده مشغول می شوید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مکان های دیدنی استانبول لینک زیر را مطالعه کنید :

جاهای دیدنی استانبول یا استامبول بخش اول

امیدواریم از اطلاعاتی که در این بخش از پارسیان گشت درباره مکان های دیدنی استانبول تقدیمتان کردیم بهره مند شده باشید.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.