دانستی های کشور اسپانیا

0

دانستی های کشور اسپانیا

به طور خلاصه اطلاعاتی درباره کشور اسپانیا:

پایتخت: مادرید

ملیت: اسپانیایی

جمعیت: 46،070،146

ارز: یورو

آب و هوا: معتدل

گروههای قومی: ترکیبی از انواع مدیترانه و نوردیک.

زبان ها: اسپانیایی (رسمی) 74 درصد، کاتالان 17 درصد، گالیسیایی 7 درصد، و باسک 2 درصد.

محل: جنوب غربی اروپا، در مجاورت دریای مدیترانه، اقیانوس اطلس شمالی، خلیج بیسکی و کوه های پیرنه

شهرهای اصلی: مادرید، بارسلونا، والنسیا و سویا

گروههای قومی اسپانیا :عبارتند از Castilian 75٪))، کاتالان (تقریبا 16٪)، گالیسیایی (حدود 6.5٪) و باسک (تقریبا 2٪ )

سرود ملی: سرود ملی اسپانیا به نام  Royal March” شناخته شده و یکی از معدود سرود در جهان است که شعر رسمی ندارد.

دین بزرگ: اکثریت مردم کاتولیک هستند، اما مذهبهای مختلف نیز مانند اسلام، یهودیت، پروتستانتیسم و ​​هندوها پذیرفته می شوند.

منطقه زمانی: دارای دو منطقه زمانی – (GMT + 01.00) و (GMT + 02.00)

دولت اسپانیا :یک سلطنت قانون اساسی است. پادشاه، رئیس دولت و فرمانده کل قوا است، اما در دولت قدرت زیادی ندارد.

پرچم: دو نوار افقی قرمز بالا و پایین پرچم با عرض زرد رنگی گسترده تر (دو برابر عرض) بین آنها وجود دارد. نشان ملی در سمت چپ پرچم در گروه زرد نمایش داده می شود و نشان دهنده چهار پادشاهی سنتی کشور است؛ از سمت چپ بالا: کاستیا (نماینده یک قلعه)، لئون (نماینده شیر)، آراگون (نشان دهنده نوارهای قرمز و زرد) و ناوار (نشان دهنده زنجیره های مرتبط) است. پادشاهی مقدس گرانادا توسط یک میوه انار در پایین سپر نمایان است. هر دو طرف سپر ستون اساطیری “هرکول” هستند و سپر به وسیله یک تاج زده شده است. پرچم اسپانیا به عنوان “la Rojigualda” شناخته می شود.

کشور اسپانیا در کدام قاره واقع می باشد؟

این کشور در جنوب غربی اروپا قرار دارد، مرزهای آن با دریای مدیترانه، فرانسه، آندورا، خلیج بیسکی، پرتغال و اقیانوس اطلس یکی است.

اسپانیا یک کشور کوهستانی است و در محدوده کوه سیرا مورنا و همچنین کوه های سیرا نوادا قرار دارد. کشور دارای آب و هوای متنوع، از جمله اقیانوسیه، مدیترانه و نیمه خشک است

 اسپانیا 498،980 کیلومتر مربع زمین و 6،390 کیلومتر مربع آب را پوشش می دهد و این کشور 52مین کشور بزرگ جهان با مساحت 505،370 کیلومتر مربع می باشد.

اسپانیا به عنوان یک ملت متمایز و اصلی در سال 1479 تاسیس شد. جمعیت اسپانیا 47،042،984 (2012) است و کشور دارای تراکم 94 نفر در هر کیلومتر مربع است.

مردم اسپانیا -روحیات مردم اسپانیا -همه چیز در مورد اسپانیا- شغل مردم اسپانیا-زندگی مردم اسپانیا

دانستی های کشور اسپانیا-اروپا با تقسیم آب کوه های اورال، رودخانه اورال، دریای خزر و کوه های قفقاز از آسیا در شرق تقسیم شده است. دریای سیاه به جنوب شرقی، اقیانوس اطلس در غرب و اقیانوس اطلس شمالی واقع شده است.

روسیه غربی بخشی از قاره اروپا است. اروپا شامل کشورهای فنلاند، درباره سوئد، نروژ، اسکاتلند، انگلستان، ایسلند، درباره ایرلند، پرتغال، اسپانیا، فرانسه، درباره سوئیس، ایتالیا، آلمان، درباره یونان، ترکیه، لهستان و درباره دانمارک است.

بین قرن های 16 و 20، کشورهای اروپایی در زمان های مختلف آمریکا، اکثر آفریقا، اقیانوسیه و بخش های بزرگی از آسیا را تحت کنترل داشتند. هر دو جنگ جهانی در اروپای مرکزی آغاز شد.

مردم اسپانیا -روحیات مردم اسپانیا -همه چیز در مورد اسپانیا- شغل مردم اسپانیا-زندگی مردم اسپانیا

جمعیت اسپانیا 2017
دانستی های کشور اسپانیا-جمعیت اسپانیا اخیرا در سال 2012 به 46.6 میلیون نفر ثبت شده است. این رقم قابل توجهی است؛ از آنجایی که جمعیت کل کشور در سال 1960 میلادی 30.5 میلیون نفر بوده است، گزارش شده توسط یورواستات – افزایش 52٪ در نیم قرن گذشته را داشته است. این رقم در حال حاضر 0.67٪ از جمعیت جهان را تشکیل می دهد، یعنی این که در هر 151 نفر یکی از ساکنان اسپانیا است. جمعیت اسپانیا افزایش یافته است، به ویژه پس از تصویب برنامه عفو دولتی 3 ماهه توسط دولت که مهاجران را مجبور به اعطای حقوقی به عنوان ساکنان اسپانیا می کند.  نرخ رشد جمعیت در آغاز قرن بیستم به دلیل رونق بخش های صنعت اسپانیا و حتی بیشتر در دهه های 1960 و 1970 به شدت افزایش یافت. با این حال، این امر با توزیع نامتعادل در جمعیت در طول زمان ترکیب شد. مناطق شهری شاهد رشد عظیم بودند، در حالی که روستاهای اسپانیا با کاهش زیادی روبرو بودند.

در دهه 1980، زمانی که اقتصاد با بسیاری از آشفتگی ها مواجه شد، رشد جمعیت نیز به طور مستقیم تحت تاثیر قرار گرفت. دولت اقتصادی برخی از شهروندان اسپانیا را مجبور به مهاجرت به کشورهای اروپایی کرد، که منعکس کننده رشد جمعیت است. با این حال نرخ رشد در دهه 1990 بازسازی شد. شهروندان پادشاهی اسپانیا ترکیبی از بومیان و همچنین مهاجران مختلف خارجی است. جمعیت اسپانیا به دلیل مهاجرت از آمریکای لاتین، شرق اروپا، شمال آفریقا و مناطق جنوب صحرای آفریقا به طور قابل توجهی افزایش یافته است. مردم به تعداد زیادی به اسپانیا مهاجرت می کنند، عمدتا به خاطر گذراندن روزهای بازنشستگی خود در خط ساحلی، و همچنین به دلیل فرصت های زیادی برای رشد کسب و کار.

مردم اسپانیا -روحیات مردم اسپانیا -همه چیز در مورد اسپانیا- شغل مردم اسپانیا-زندگی مردم اسپانیا
دانستی های کشور اسپانیا-از سال 2009، تعداد ساکنان 46،661،950 نفر بود و تراکم جمعیت 90 نفر در هر کیلومتر مربع (یا 231 در هر مایل مربع) بود. با وجود این واقعیت که جمعیت در حال افزایش است، بخش بزرگی از مردم در شهرهای اصلی اسپانیا مانند مادرید و بارسلونا متمرکز هستند. مناطق روستایی کشور، علیرغم رشد پایدار، جمعیت کمتری را تجربه کرده اند. Bottom of Form در طول سال 2017، جمعیت اسپانیا به 95.219 نفر کاهش یافته و در ابتدای سال 2018 45.904.457 نفر خواهد بود. انتظار می رود که افزایش طبیعی، مثبت باشد، زیرا تعداد تولد از تعداد مرگ و میر 22.540 نفر خواهد بود. اگر مهاجرت خارجی در سطح سال گذشته باقی بماند، به دلیل دلایل مهاجرت، جمعیت به 117.759 کاهش خواهد یافت. این بدان معنی است که تعداد افرادی که اسپانیا را ترک می کنند برای اقامت دائم در یک کشور دیگر (مهاجران) بر تعداد افرادی که به کشورشان سفر می کنند (که آنها بومی نیستند) غلبه می کنند تا به عنوان ساکنین دائمی (مهاجران).

مردم اسپانیا -روحیات مردم اسپانیا -همه چیز در مورد اسپانیا- شغل مردم اسپانیا-زندگی مردم اسپانیا

نرخ تغییر جمعیت در سال 2017
براساس برآوردهای ما، تغییرات روزانه جمعیت کشور اسپانیا در سال 2017 به شرح زیر خواهد بود:
1،172 روز تولد زنده در روز (48.84 در ساعت)
1110 مرگ و میر در روز (46.26 در ساعت)
323 مهاجر به طور متوسط ​​در روز (-13.44 در یک ساعت)
جمعیت کشور اسپانیا در سال 2017 به میزان 261 نفر کاهش خواهد یافت.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.