مکان های دیدنی قشم با عکس بخش اول

0

جزیره قشم یکی از معروفترین و زیباترین جزیره های ایران است که سالانه مسافران زیادی چه ایرانی و چه خارجی از آن دیدن می کنند. این جزیره در کنار اینکه اجناسی با قیمت مناسب دارد، مکان های دیدنی زیادی هم دارد که میتواند شما را شگفت زده کند. دره ستارگان، ژئوپارک قشم، جنگل حرا، حیات وحش دریایی قشم و … همگی از مکان های دیدنی قشم هستند.

مکان های دیدنی قشم

در این بخش از سایت پارسیان گشت برخی از مکان های دیدنی قشم را به شما معرفی می کنیم.

1- دره ستارگان

مکان های دیدنی قشم
مکان های دیدنی قشم

یکی از جاهای دیدنی قشم دره ستارگان است. در راه ساحل جنوبی قشم روستای برکه خلف وجود دارد. با رفتن به راه خاکی شمال آن، منطقه‌ای وسیع پر از کوه‌های تو در تو و رسوبی را خواهید دید. گذشت زمان و باد و طوفان در اینجا، ستون‌ها، دالان‌ها و حفره‌های تو در تویی ساخته است و همینکه از بین دالان‌های تو در توی آن عبور کنید آسمان آبی بالای سرتان خواهید دید. محلی ها معتقدند حدود دو میلیون سال پیش، ستاره‌اى از آسمان افتاده و سنگ و خاک و ماسه‌ها را به شکل‌های عجیبی چیدمان کرده است.

2- انجیر معابد یا درخت سبز یا درخت لول

مکان های دیدنی قشم
مکان های دیدنی قشم

یکی از جالب ترین گیاهانی که در جزیره قشم است، درخت معروف به انجیر معابد است که تاجی بزرگ و ریشه‌هایی هوایی دارد. این درخت میوه‌ای مطبوع و خوشمزه ی نارنجی‌ هم دارد. زیباترین درخت لور در منطقه توریان و در نزدیکی بقعه‌ای دیدنی با طرح معماری کهن به نام زیارت پیر قرار دارد. پیشنهاد می کنیم حتما از این درخت زیبا دیدن کنید.

3- حیات‌وحش دریایی جزیره قشم

مکان های دیدنی قشم
مکان های دیدنی قشم

حیات وحش دریایی قشم یک مکان فوق العاده است. ساحل شنی در شرق کانی در قسمت جنوب شرقی محل تجمع لاک‌پشت‌های دریایی است. در قشم ۱۱ گونه خرچنگ و گونه های زیادی از انواع ماهی ها وجود دارد. لاک‌پشت سبز و دولفین بینی بطری از معروف ترین حیوانات جزیره قشم است.

4- ژئوپارک قشم

مکان های دیدنی قشم
مکان های دیدنی قشم

آب ها، کوه‌ها و صخره‌هایی زیبا در بخش غربی جزیره قشم، ژئوپارک نامیده می شود. در این بخش از جزیره علاوه بر گونه‌های گیاهی و جانوری، پرندگانی مثل فلامینگو، پرستو، شهد خور، بلبل خرما و هزاران پرنده دیگر با اسم‌های عجیب و غریب هم وجود دارند. تخت سنگ‌هایی که بر اثر سایش به شکل‌های مختلفی مثل لاک‌پشت، سگ، مارمولک، اسب آبی و یا حتی چهره آدم درآمده‌اند، از ویژگی های مهم ژئوپارک قشم است.

5- جنگل های حرا

مکان های دیدنی قشم
مکان های دیدنی قشم

جنگل های حرا از زیباترین مکان های دیدنی قشم است که زیبایی‎ و شگفتی پنهان و پدیدار شدن‌ ناگهانی‌اش از زیر آب توجه همه را به خودش جلب می کند. طبق اطلاعات بدست آمده درختان مانگروی در جنگل های حرا توسط یک ایرانی از هند به قشم آورده شده است و در شمال جزیره قرار دارد. این درخت های زیبا با بالارفتن آب به زیر آب می‌روند و همین که آب پایین برود، دشت وسیعی از درختان حرا از دل آب بیرون می‌آید. جنگل‌های حرا عمری ۳۰ تا ۴۰ میلیون ساله دارند و از عجایب هفتگانه جزیره قشم به شمار می آیند.

6- تنگه چاهکوه

مکان های دیدنی قشم
مکان های دیدنی قشم

تنگه چاهکوه ۷۰ کیلومتر مانده به شهر قشم و در کنار روستای چاهوی شرقی، در بخش غربی ساحل شمالی جزیره قشم، قرار دارد. این تنگه زیبا در دل کوهی سنگی قرار گرفته و فضایی عریض با دیواره‌هایی بلند دارد. اما وقتی کم کم به سمت جنوب دره بروید عرض راه کم شده و در آخر آنقدر راه باریک می‌شود که دیگر به زحمت می‌توان آسمان را آن بالا دید. در انجا دره چا‌ه‌های زیاد اما کم عمقی هم دارد، چاه‌هایی که اهالی روستای چاهو آن را برای ذخیره و هدایت آب باران حفر کرده‌اند.

امیدواریم از اطلاعاتی که در این بخش از پارسیان گشت تقدیم کردیم بهره کافی را برده باشید. سعی کنید حتما برای مسافرت به جزیره قشم بروید و از مکان های آن دیدن کنید. این جزیره مکان های دیدنی خیلی زیادی دارد که همه شما را شگفت زده خواهد کرد. در کنار جاذبه های زیبا قیمت لباس های جزیره قشم هم مناسب است و حتی خیلی از فروشنده ها فقط برای خرید جنس به آنجا می روند. حتی برای خرید فردی خودتان هم میتوانید به بخش های مختلف این جزیره بروید.

منبع : http://www.parsiangasht.com

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.