معرفی 10 معبد دیدنی بانکوک با عکس

0

بانکوک یکی از معروف ترین شهرهای توریستی جهان و پایتخت کشور تایلند است که سالانه مسافران زیادی را به سمت خود می کشاند. این شهر تاریخی و زیبا حدود 400 معبد دارد که ما در این بخش 10 معبد دیدنی بانکوک را به شما معرفی می کنیم. طبق آمار بدست آمده بانکوک بیشترین توریست را نسبت به دیگر شهرهای جهان دارا می باشد.

10 معبد دیدنی بانکوک

با 10 معبد دیدنی بانکوک در این بخش از سایت پارسیان گشت آشنا شوید و سعی کنید اگر برای مسافرت به آنجا رفتید حتما از برخی از این معابد زیبا دیدن کنید.

1- معبد ساکت (Wat Saket)

معبد دیدنی بانکوک
معبد دیدنی بانکوک

یکی از جاهای دیدنی بانکوک معبد ساکت است. شما میتوانید از این معبد کوه طلایی را به طور کامل ببینید. معبد ساکت برای اولین بار توسط پادشاه راما سوم (1787-1851) ساخته شد، اولین تلاش شکست خورد ، و به دلیل ماهیت نرم زمین به طور کامل فرو ریخت و ساخت و ساز رها شد.

2- معبد ترایمیت (Wat Traimit)

معبد دیدنی بانکوک
معبد دیدنی بانکوک

معبد ترایمیت یک معبد دیدنی بانکوک واقع در ابتدای جاده یوورات است. معماری زیبا و مجسمه های بودای ساخته شده از طلا که در داخل معبد نشسته از مهمترین ویژگیهای این معبد تاریخی است. مجسمه ای با 5 متر ارتفاع و پنج نیم تن وزن ، مدتی ندانسته زیر پوششی از گچ پنهان شده ،که بین قرن 13 و 14 درست شده بود، اما این طلای مخفی شده به طور تصادفی در سال 1955 مشخص گردید!

3- معبد آرون (Wat Arun)

معبد دیدنی بانکوک
معبد دیدنی بانکوک

به گزارش پارسیان گشت معبد آرون ، نمادی ترین معبد در بانکوک است که در سمت تُنبوری ،تقریبا مقابل کاخ بزرگ و معبد پو قرار دارد. معبد آرون در قرن 17 در ساحل رودخانه چائو پرایا ساخته شد. شکل متمایز معبد آرون شامل یک برج به سبک خمر می باشد که توسط چهار برج کوچکتر که همه از سفال تشکیل شده اند احاطه شده است.

4- معبد پو (معبد بودای خوابیده)

معبد دیدنی بانکوک
معبد دیدنی بانکوک

معبد پو به عنوان معبد بودای خوابیده با 15 متر ارتفاع و 43 متر طول پوشیده شده با ورقه های طلا شناخته شده می باشد. این معبد دارای هزار تصویر بودا و 91 گنبد از جمله گنبد چهار پادشاه چاکری می باشد. معبد پو دارای اولین مدرسه ماساژ تایلندی است که در آن پزشکان انجمن سنتی در سالن هوای آزاد خارج از معبد ماساژ تایلندی را تدریس می کنند.

5- معبد پرا کاو (معبد بودای زمرد) Wat Phra Kaew

معبد دیدنی بانکوک
معبد دیدنی بانکوک

معبد پرا کاو یا معبد بودای زمرد داخل محوطه کاخ بزرگ ساخته شد و یک معبد دیدنی بانکوک است. مهمترین خصوصیت آن بودای زمرد، بلوکی 66 سانتی متری حکاکی شده از یشم سبز است که برای اولین بار در سال 1464 وقتی که پناهگاه معبد بر اثر رعد و برق تخریب شد در چیانگ رای کشف شد. معبد پرا کاو یا معبد بودای زمرد مکانی فوق العاده برای اکتشاف می باشد، به ویژه گالری 2 کیلومتری با نقاشی های زیبای دیواری که 178 صحنه از داستان های رامایانا را به تصویر کشیده اند.

6- معبد پرایون (Wat Prayoon)

معبد دیدنی بانکوک
معبد دیدنی بانکوک

معبد پرایون یا معبد روئا لِک (Wat Rua Lek) در سمت غربی رودخانه چائو پرایا قرار دارد. این معبد در طول سلطنت پادشاه راما سوم ساخته شد. ویژگی های برجسته معبد پرایون یا معبد روئا لِک (Wat Rua Lek) شامل یک زنگ برعکس بزرگ به شکل بتکده می باشد و کوه لاک پشت دارای حوضی است که در آن بازدیدکنندگان می توانند به لاک پشت ها غذا بدهند.

7- معبد بنجامابهوبیت (معبد بنجا)

معبد دیدنی بانکوک
معبد دیدنی بانکوک

معبد بنجامابهوبیت یا معبد بنجا یک معبد دیدنی بانکوک است که در سال 1900 توسط پادشاه راما پنجم ساخته شد. نام مستعار آن “معبد سنگ مرمر” است و دلیل آن هم اینست که همه دیوارهای خارجی اش از سنگ مرمر وارداتی از ایتالیا ساخته شده  است.

8- معبد سوتات (Wat Suthat)

معبد دیدنی بانکوک
معبد دیدنی بانکوک

معبد سوتات بیشتر دارای برج بزرگ قرمز رنگ در حال چرخش در ورودی اش است که نام آن را مشهور کرده است. از دیگر ویژگی های آن میتوان به کلیسایی کوچک و زیبا با سقف گسترده ، نقاشی های دیواری باشکوه و درهای چوبی کنده کاری شده با دست اشاره کرد. این معبد در شهر قدیمی، درست در شرق مزرعه سلطنتی قرار دارد.

9- معبد ماهاتات (Wat Mahatat)

معبد دیدنی بانکوک
معبد دیدنی بانکوک

معبد ماهاتات در طول دوره آیوتایا ساخته شده بود و به خاطر موقعیت استراتژیکی آن بین کاخ بزرگ و کاخ سلطنتی برای مراسم سلطنتی استفاده می شد. در محوطه معبد ، قدیمی ترین موسسه آموزش عالی برای راهبان بودایی در تایلند و یک مرکز مهم برای مطالعه بودیسم و مدیتیشن قرار دارد.

10- لوها پرسات (Loha Prasat)

معبد دیدنی بانکوک
معبد دیدنی بانکوک

معبد لوها پرسات یک معبد دیدنی بانکوک است که زیبایی های خاص خود را دارد. این معبد را “قلعه فلزی” هم می نامند. لوها پرسات بر روی زمین معبد راچانادارام قرار دارد که در سال 2005 به یونسکو ارائه شد و تبدیل به میراث جهانی گردید، و اهمیت تاریخی معبد برجسته می باشد.

امیدواریم از اطلاعاتی که در این بخش از سایت پارسیان گشت درباره 10 معبد دیدنی در بانکوک تقدیم کردیم بهره کافی را برده باشید.

منبع : http://www.parsiangasht.com

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.