25 حقیقت راجب اروپا که شما نمیدانید!

0

25 حقیقت راجب اروپا که شما نمیدانید!

با سلام به بازدیدکننده های عزیز سایت پارسیان گشت، اگر کسی از شما بخواهد اروپا را معرفی کند در وهله اول به سراغ زبان های مختلف ، پرچمداری بسیاری علوم از جمله تکنولوژی های روز دنیا و موضوعات فرهنگی میروید که در اروپا پیشرفت بسیار زیادی در این سالیان داشته و تاثیر بسزای خودش را به دنیا گذاشته است ولی در این پست ما سعی داشتیم 25 نکته و حقیقت که احتمالا هیچکدام شما تا به امروز راجب اروپا نشنیده اید را برایتان بازگو کنیم تا با حقایق جدیدی آشنا بشوید ، مطمئنا این پست تعجب شمارو برخواهد انگیخت.

حقیقت بیست و پنج :

برای شروع با یک حقیقت شوکه آور شروع میکنیم :
اروپا در واقع از احاظ فنی یک قاره نیست بلکه بخش جدا شده ای از آسیا است که در در واقع یک ایده از یونان بزرگ بوده است.

 

25 حقیقت راجب اروپا که شما نمیدانید!
25 حقیقت راجب اروپا که شما نمیدانید!

 

حقیقت بیست و چهار :

این بار به سراغ جنوب اروپا میخواهیم برویم : ایتالیا کشوری که خیلی از کارشناسان مسائل اجتماعی در دنیا معتقد هستند که فرهنگ و خلقیات مردم شباهت زیادی به مردم ایران دارند .
شاید برای شما جالب باشد که بدانید مردم در ایتالیا از 11 صبح به بعد کاپوچینو نمیخورند .

حقیقت بیست و سه :

ایا تا حالا اسم دونر کباب را شنیده اید ؟ فکر نکنم کسی در ایران اسم این کباب های خوشمزه را در ایران نشنیده باشد اما شاید سوالی برایتان پیش بیاید : کباب دونر چه ربطی به اروپا دارد ؟ پایتخت این کباب ها در استانبول – ترکیه است .
اما شاید برایتان باورپذیر نباشد که تعداد رستوران های دونر کبابی که در برلین وجود دارد از استانبول بیشتر است.
انگار آلمانی ها علاقه زیادی به این کباب ترکی پیدا کرده اند.

حقیقت بیست و دوم :

ساگرادا فامیلیا (واژهٔ لاتین به معنی خانوادهٔ مقدس) کلیسایی در شهر بارسلون است که علاوه بر مکان مذهبی بودن، از جاذبه‌های گردشگری این شهر محسوب می‌شود.

حقیقت شگفت انگیز این کلیسا این است که ساخت و ساز این کلیسا از مدت زمان ساخت ساز اهرام مصر هم بیشتر طول کشیده است تقریبا از سال 1882 میلادی در حال ساخت بوده است و پیشبینی ها بر این است که تا سال 2026 ساختنش ادامه پیدا کند .

حقیقت بیست و یکم :

تعجبی ندارد (شاید هم دارد ) که بیشترین مکانی که در اروپا توسط مردم بازدید میشود دیزنی لند در پاریس است . راستش در اینکه این مکان در دنیا بین کودکان و بزرگسالان که چه جایگاهی دارد برای کسی پوشیده نیست اما انتظار نداشتیم بیشترین بازدید در اروپا از این مکان باشد البته خواسته کودکان را نباید شوخی دانست :دی .

حقیقت بیستم :

کتابخانه موزه بریتانیا یک کتابخانه در موزه بریتانیا در شهر لندن است که در سال ۱۸۵۴ شروع به ساخت و در ۱۸۵۷ میلادی ساخت آن به اتمام رسیده است.

این کتابخوانه موزه توسط معمار سیدنی اسمیرک به صورت گنبدی طراحی شده است و کافیست وارد این موزه بشوید تا خاطرات این موزه و اشیاء موجود در آن تا آخر عمرتان در ذهنتان باقی بماند .
اما حقیقت ماجرا این است تنها یک درصد از اشیاء موجود در این کتابخانه موزه را در دسترس مردم و نمایش عموم میگذارند، در واقع 99 درصد از اشیا این موزه به نمایش عموم در نیامده و پنهان است.

ایا فوق العاده نیست ؟

حقیقت نوزدهم :

مون‌بلان بلندترین کوه از رشته‌کوه‌های آلپ است. مون‌بلان در مرز کشورهای فرانسه و ایتالیا جای گرفته‌ و در توده‌کوه مون‌بلان قرار دارد. بلندترین قله این توده‌کوه ۴۸۰۷ متر ارتفاع دارد. «مون‌بلان» واژه‌ای فرانسوی و به معنای «کوه سپید» است. در ایتالیا به آن «مونته‌بیانکو» می‌گویند و به همان معنی است.

حقیقت خنده دار کوه مون بلان این است که بلندترین دستشویی در اروپا در ارتفاع بالا 4200 متری کوه مون بلان است . که این هم به نوعی افتخاری برای خود محسوب میشود :دی .

حقیقت هجدهم :

بلژیک کشوری در غرب اروپا و یکی از اعضای اتحادیه اروپا است. پایتخت آن بروکسل است.

بلژیک در شمال با هلند، در شرق با آلمان، در جنوب شرقی با لوکزامبورگ، در جنوب با فرانسه و از شمال غربی با دریای شمال مجاور است. خط جدایی فرهنگی ژرمن‌ها و رومی‌زبانان از میانه‌های کشور بلژیک می‌گذرد.

کشور کوچک بلژیک دارای متراکم ترین خط راه آهن جهان است . (113.8 km/1,000 Km2)

حقیقت هفدهم :

 Perucica  در کشور بوسنی جزء آخرین جنگل های بارانی اروپا است. شما هم فکر میکردید اروپا چنین جنگل هایی نداشته باشد ؟

حقیقت شانزدهم :

بلغارستان کشوری در جنوب شرقی اروپاست. پایتخت این کشور شهر صوفیه است. جمعیت این کشور بالغ بر ۷٬۳۶۴٬۵۷۰ (در سال ۲۰۱۱ میلادی) نفر است که هر ساله ۱٪ از آن کاسته می‌شود. بلغارستان بیشترین رشد منفی جمعیت را در جهان دارد.

بلغارستان قدیمی ترین کشور اروپا است که از سال 681 بعد میلاد تا به امروز اسمش تغییری نکرده است .

حقیقت پانزدهم :

یونان کشوری در جنوب شرقی اروپا و جنوب شبه جزیره بالکان است. این کشور از شمال با آلبانی، مقدونیه و بلغارستان و از شرق با ترکیه دارای مرز مشترک زمینی است. سرزمین اصلی یونان در جنوب و شرق به وسیله دریای اژه احاطه شده و از غرب به دریای یونان نزدیک است. «یونان» نام فارسی این کشور است و این نام از ایونیا منطقه یونانی‌نشین آسیای صغیر گرفته شده‌ است. 

این کشور به عنوان مهد تمدن مغرب زمین و زادبوم دموکراسی، فلسفه غرب، بازی‌های المپیک، علوم سیاسی، نمایشنامه‌نویسی شامل هر دو نوع کمدی و تراژدی قابل توجه است.

حقیقت قابل توجه یونان این است که حدود 40 درصد از جمعیت این کشور در پایتخت این کشور یعنی آتن زندگی میکنند.

حقیقت چهاردهم :

جمهوری ایسلند شمالی‌ترین کشور اروپا و کشوری است جزیره‌ای در شمال اقیانوس اطلس. پایتخت و بزرگ‌ترین شهر آن ریکیاویک و جمعیت این کشور ۳۲۰ هزار نفر است. واحد پول این کشور کرونای ایسلند نام دارد و زبان رسمی آن زبان ایسلندی است.

حقیقت شگفت انگیز ایسلند راجب پشه ها است. بله ! پشه ها !

باورکردنی نیست در ایسلند هیچ پشه ای وجود ندارد. هیچ پشه ای حتی یک عدد !

حقیقت سیزدهم :

مدت زمان قرون تاریک اروپا ( در دل قرون وسطی ) از زمانی که ایالات متحده یک ملت بوده است دو برابر است .

حقیقت دوازدهم :

روسیه پهناورترین کشور جهان است که در شمال اوراسیا قرار دارد. این کشور در آسیای شمالی و اروپای خاوری واقع است و با اقیانوس آرام شمالی و اقیانوس منجمد شمالی؛ و نیز با دریای خزر، دریای سیاه، و دریای بالتیک مرز آبی دارد. روسیه با ۱۴ کشور آسیایی و اروپایی مرز زمینی دارد و با کشورهای پیرامون دریای برینگ، دریای ژاپن، دریای کاسپین، دریای سیاه، و دریای بالتیک ارتباط دریایی دارد.

حقیقت شگفت انگیز روسیه است که این کشور دارای بالای 13000 هزار روستای خالی از سکنه است.

حقیقت یازدهم :

باز هم روسیه : روسیه تقریبا 40 درصد از خاک اروپا را تشکیل میدهد .

25 حقیقت راجب اروپا که شما نمیدانید!
25 حقیقت راجب اروپا که شما نمیدانید!

حقیقت دهم :

برج کج پیزا واقع شده در شهر پیزا در ایتالیا، با وجودی که تنها برج کج جهان نیست، ولی از مشهورترین آنها در کل جهان می‌باشد.

حقیقت : برج کج پیزا ساختنش 200 سال طول کشید ولی هنوز هم کج است . :دی

حقیقت نهم :

کرواسان نوعی نان و شیرینی هلالی شکل است که با آرد، خمیرمایه و کره تهیه می شود و خمیر آن با بکارگیری کره، بصورت خمیر هزار لا آماده می گردد.

کرواسان عنوان نان رسمی صبحانه فرانسوی شناخته می شود و تقریباً در سراسر اروپا یکی از ارکان صبحانه اروپایی است.

حقیقت این نان : با عرض معذرت از فرانسوی ها این نان در اتریش اختراع شد و به مرور زمان در کل اروپا محبوب شد.

25 حقیقت راجب اروپا که شما نمیدانید!
25 حقیقت راجب اروپا که شما نمیدانید!

حقیقت هشتم :

گروئنلند یا گرینلند نام ناحیه خودگردانی از دانمارک است. این سرزمین که در آب‌های اقیانوس منجمد شمالی واقع شده محل سکونت حدود ۵۶ هزار نفر است.

نکته شگفت انگیز گرینلند این است که بزرگترین جزیره در کل دنیا است .

حقیقت هفتم :

مترو های زیر زمینی شهر لندن در هفته در واقع دو برابر مسافت کل زمین را طی میکنند ، فوق العاده نیست ؟!

حقیقت ششم :

فرودگاه بروکسل یک فرودگاه بین‌المللی مسافربری است که شمال شرق بروکسل، در پایتخت بلژیک قرار دارد و در ارتفاع ۵۶ متری از سطح دریا واقع شده‌است. در سال ۲۰۱۵ میلادی، بیش از ۲۳ میلیون مسافر از این فرودگاه خارج یا به آن وارد شده‌اند که باعث‌شده تا این فرودگاه، ۲۱مین فرودگاه پررفت‌وآمدتر در اروپا شود.

فرودگاه بزرگ بروکسل بیشتر از هر نقطه ای در دنیا شکلات میفروشد . اگه به بروکسل رفتید فرودگاه بروکسل را فراموش نکنید .

حقیقت پنجم :

در سراسر اروپا هیچ کشوری اندازه سوئد فروشگاه های زنجیره ای مک دونالد ندارد طبق شواهد مردم سوئد علاقه شدیدی به مک دونالد دارند .

25 حقیقت راجب اروپا که شما نمیدانید!
25 حقیقت راجب اروپا که شما نمیدانید!

حقیقت چهارم :

هیولای لُخ‌نس ( Loch Ness Monster ) که در بین مردم بریتانیا بیشتر با نام نِسی به انگلیسی: ( Nessie ) معروف است، موجودی عظیم‌الجثه و ماقبل‌تاریخی می‌باشد که گفته می‌شود در آب‌های عمیق دریاچهٔ نس (به انگلیسی: Loch Ness) واقع در اسکاتلند زندگی می‌کند.

به لطف این موجود افسانه ای سالانه هفت میلیون یورو از طریق توریسم اسکاتلند درآمد کسب میکند .

حقیقت سوم :

شما برای رسیدن به آفریقا از اسپانیا با کشتی تنها نیم ساعت زمان لازم دارید.

حقیقت دوم :

دومین حقیقت جالب اروپا :

طلانی ترین نام شهر واقع در ولز  :  Lanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch  

حقیقت یکم :

لیختن اشتاینیک سومین کشور کوچک در اروپا است . در طول آخرین فعالیت نظامی خود در سال 1866، 80 سرباز را فرستادند و با 81 نفر برگشتند. ظاهرا آنها در ایتالیا دوستی ایجاد کردند. واقعا این روزها دنیا چقدر به این نوع سربازان نیاز دارد .

منبع : http://www.parsiangasht.com

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.