بهترین مکان های دیدنی آمریکای جنوبی !

0

بهترین مکان های دیدنی آمریکای جنوبی !

آمریکای جنوبی , قلمرو وسیعی از کوه های بزرگ ، جنگل های بکر و غیر قابل نفوذ با تمدنی کهن و دارای تاریخی پر رمز و راز و مقصدی عالی برای هر مسافری که به دنبال هیجان و ماجراجویی و به امید کشف حقایق طبیعن سفر میکند.

این قاره با طعم لاتین بهترین مکانی است که شاید بتواند تمام انتظارات شما را راجع به یک قاره برآورده کند. چطور؟
به دلیل داشتن: شهر های پرجنب و جوش ، آتشفشان های فعال و نیمه فعال، شهر ها و معماری های استعماری ، آثار و باقی مانده تمدن های بسیار کهن، دریا های زیبا و چشم نواز ، مردمی مهمان نواز و دوست داشتنی همراه با سنت های قدیمی.

شاید با خواندن مطالب بالا به این فکر کنید که نویسنده کمی مبالغه کرده است، اما حقیقت این است که باید خودتان به آمریکای جنوبی سفر کنید تا بفهمید وجود مردی به این شدت مهمان نواز و مهربان در دنیای امروز مانند افسانه نیست.

به هر حال این نکته را از سایت پارسیان گشت داشته باشید: شما در آمریکای جنوبی در معرض خطر بزرگی قرار دارید و آن هم وابستگی و اقامت همیشگی شما در آن منطقه است به اصطلاح ممکن است نمک گیرتان کند.

همان اتفاقی که برای یکی از دوستان من که به مسافرت آمریکای جنوبی رفته بود پیش آمد.

امروز بعد از پنج سال اقامت در کشور هایی مانند کلمبیا،آرژانتین،پرو،برزیل و … با او تماس گرفتم و گفتم: میخواهم مطلبی راجب آمریکای جنوبی بنویسم لطفا لیستی از بهترین مکان های دیدنی آمریکای جنوبی را برایم بفرست تا شاید کسی از خواندن این مطلب تصمیم به سفر کردن را بگیرد.

20 مکان دیدنی در آمریکا جنوبی !

1-آبشار آنخل در ونزوئلا (Angel Falls)

آبشار آنخل یکی از بهترین جاذبه های دیدنی کشور ونزوئلا است که در پارک ملی کانایما با ارتفاع 979 متر به عنوان بلندترآبشار دنیا شناخته شده است. این آبشار توسط جیمز آنجل گرفته شده است که در سال ۱۹۳۵ میلادی این مکان را شناسایی کرد و اسم آنجا برگرفته از نام اوست.

آبشار آنخل در ونزوئلا
آبشار آنخل در ونزوئلا

نام دیگر آبشارآنخل ( Kerepakupai ) است.

اگر تصمیم رفتن به آنجا را گرفته اید این نکته را از فراموش نکنید که رفتن به اونجا با استفاده از ماشین یا با حالت عادی غیر ممکن است چون هیچگونه راه ارتباطی زمینی برای رفتن مهیا نیست و تنها از طریق پرواز کردن میتوانید به آنجا بروید، مطمئنا بعد از پرواز کردن بر فراز آبشار آنخل این خاطره فوق العاده هرگز از ذهن شما فراموش نخواهد شد.

2- سالاردو ییونی در بولیوی (Salar de Uyuni)

با استناد به مدارک و آمار، سالاردو ییونی در جنوب غربی کشور بولیوی بزرگ ترین کویر نمک دنیا است که بیش از 10000 کیلومتر مربع وسعت دارد فوق العادست!

من به شدت تحت تاثیر مناطق پایان ناپذیر و مناطق سورئال هستم وقتی وارد این منطقه بشوید با خودتان احتمالا فکر خواهید کرد که وارد سیاره دیگه ای شده اید، کوه ها ، بلند شدن دود ازآشتفشان ها ، کویر نمک پایان ناپذیر این صحنه هایی نیست که بتوان در هرجایی از دنیا پیدا کرد.

سالاردو ییونی در بولیوی
سالاردو ییونی در بولیوی

اگر به این منطقه سفر کردید حتما به تماشای حیوانات وحشی آن منطقه مثل: لاماها یا فلامینگو های صورتی که در سراسر دریاچه هستند بپردازید این منظره یکی از فوق العاده ترین مناظر آمریکا جنوبی است.

3- ماچو پیچو در پرو (Machu Picchu)

شهرمقدس ( به باور بومی ها ) ماچو پیچو در قرن 15 میلادی ساخته شد و سپس بعد از اندی کاملا رها شد. به احتمال زیاد معروف ترین منطقه برای باستان شناسی در آمریکای جنوبی شهر ماچو پیچو است که در کشور پرو واقع شده است. احتمال میرود این شهر به دلیل نوع معماری کلاسیکی که در آن به کار رفته شده است یعنی دیوار های بزرگ جلا داده شده به اینکاها منسوب است و این منطقه به دلیل عظمت معماری فوق العاده و پر رمزو راز به یک افسانه در دنیا بدل گشته است.

ماچو پیچو در پرو
ماچو پیچو در پرو

به شما پیشنهاد میکنم قبل از طلوع آفتاب به ماچو پیچو بروید و طلوع آفتاب را پشت قله های سرسبز آنجا تماشا کنید. مطمئن باشید این تصاویر از ذهنتان هرگز پاک نخواهد شد.

برای رسیدن به ماچو پیچو باید ابتدا به کوسکو سفر کنید که یک شهر استعماری است که با معماری اسپانیا و سنت بومی ترکیب شده است و نگاه جالبی از معماری ترکیبی را به ما میدهد.

کوسکو هم شهر بسیار جالبی است حتما به آنجا سر بزنید.

4- ریو دو ژانیرو در برزیل ( Rio De Janeiro )

ریو دو ژانیرو واقع در کشور فوتبالی برزیل است و دومین شهر بزرگ این کشور محسوب میشود.

این شهر بازدید کننده هایش را به شدت مجذوب خود میکند. اکثر مردم این شهر را دوست دارند، دلیلش ساده است: آنها خوشحال هستند! ساحل های زیبا ، جشن های همیشه به راه مردم آن منطقه آنجا را تبدیل به یکی از منطقه های توریستی مهم در آمریکای جنوبی کرده است.

 ریو دو ژانیرو در برزیل
ریو دو ژانیرو در برزیل

ریو علاوه بر آنچه نشان میدهد بسیاری از اسرار را در خود جای داده است و شاید برایتان جالب باشد که ترکیب فرهنگی بین آمریکای جنوبی و اروپایی در شهر ریو به شدت احساس میشود که به نوع خودش خاص و جالب است.

درشهر ریو پیاده روی از نظر کیفی در سطح بالایی قرار دارد.

این شهر دارای بزرگترین جنگل شهری است که نمای بسیار زیبای به شهر داده است ، درخت های بلند و سبز قله های سرسبز در دوردست و نزدیک که در کل شهر و بیرون شهر پراکنده شده اند. اگر به ریو سفر کردید حتما از بیرون شهر هم دیدن بکنید.

5- Eje Cafetero در کلمبیا

کلمبیا یکی از بهترین پایتخت های قهوه در جهان است. بنابراین نخواهید توانست جلوی وسوسه خود را برای خوردن یک فنجان از قهوه ناب کلمبیا بگیرید. برایتان بسیار جالب خواهد بود تا از تاریخچه قهوه ، روند  پرورش و گونه های مختلف قهوه از مردم صمیمی آنجا یاد بگیرید.

در مسیر  شهر هابسیاری از جمله Filandia , Salento , Pijao وجود دارد. در آنجا احساسی به آدم دست میدهد که گویی هیچ زمانی نگذشته است.

علاوه بر این از کوه های سرسبز و باشکوه این اطراف هم دیدن  باید کرد که بسیار زیبا و چشم نواز هستند.
همچنین فعالیت هایی که در آنجا رواج دارد از جمله قایقرانی ، اسب سواری ، و پیاده روی که نشاط عجیبی را به ارمغان آورده است.
احتمالا بهترین فعالیت من در آنجا پیاده روی به دره واله دل کوکو خواهد بود که احتمالا برای من خاطره ای فراموش ناشدنی بشود..

6- ایسلا دل سول در بولیوی  (Isla Del Sol)

ایسلا دل سول واقع شده درمنطقه شگفت آور لاگو تیتیکاکا است.معروفه به جزیره خورشید که امروزه مردم بومی کوییچوا و آیمار هنوزهم مشغول زنده نگه داشتن زبان و سنت و فرهنگ اصیل و قدیمی خود هستند.

ایسلا دل سول در بولیوی
ایسلا دل سول در بولیوی

وقتی مشغول سوار شدن قایق هستید تا به جزیره برسید حس عجیبی دارد که فکر میکنید وارد یک مکان مقدس شده اید.

و دریاچه ای بزرگ که با نگاه کردن به آن حس میکنید توسط اقیانوسی احاطه شده اید و البته فراموش نکنید در تپه های سرسبز جزیره قدم بزنید و از نور آفتاب نهایت لذت را ببرید و همچنین غروب زیبا و فراموش نشدنی آن را از دست ندهید.

7- پارک ملی کوتوپاکسی در اکوادور (Cotopaxi National Park)

این آتشفشان مخروطی شکل که در پارک ملی کوتوپاکسی واقع شده است به یکی از بزرگترین مراکز گردشگری اکوادور تبدیل شده است . البته تعجبی هم ندارد.

تجربه فوق العاده و منحصر به فرد پیاده روی از این کوه میتواند بسیارجالب باشد و شاید کمی سخت باشد ، ارتفاع آن به بالای 6000 متر میرسد.

 پارک ملی کوتوپاکسی در اکوادور
پارک ملی کوتوپاکسی در اکوادور

 

اگر تصمیم گرفتید تا به کوهنوردی و بالا رفتن مشغول بشوید ، لطفا تنهایی دست به این کار نزنید، حتما یک کاربلد را استخدام کنید و با کمک و راهنمایی او حرکت کنید و البته به همراه وسایل و امکانات مخصوص مانند تیشه مخصوص یخ یا قلاب های مخصوص و سعی کنید از جانب باد های سوزناک سرد و سرما در امان بمانید.

اگرهم حال بالارفتن از کوه را ندارید ، میتوانید به کمپ تور برگردید و در آنجا به از منظره ای که در همسایگی آتشفشان وجود دارد نهایت لذت را ببرید.

8- آبشار ایگواسو در مرز برزیل و آرژانتین ( The Iguazu Falls )

واژه ایگواسو در زبان گوارانی بومی به معنی آب بزرگ است. بدون هیچ شکی درست میگویند.

آبشار ایگواسو یکی از هفت شگفتی جدید در آمریکا جنوبی است که به یکی از نماد های آمریکا جنوبی تبدیل شده است. این آبشار بزرگ را میتوان از دو کشور آرژانتین و برزیل دیدن کرد.( به دلیل موقعیت جغرافیایی خاص )

آبشار ایگواسو در مرز برزیل و آرژانتین
آبشار ایگواسو در مرز برزیل و آرژانتین

همانطور که اکثر مردم انجام میدهند بهتر است این آبشار را از قسمت آرژانتینی اش دیدن کنند.  پازو دل دیابلو راه را به شما نشان میدهد و فوق العاده ترین منظره ممکن را از آبشار ایگواسو به شما نشان خواهد داد.

شک نکنید این مکان یکی از بهترین های آمریکای جنوبی است.

9- کارتاگنا در کلمبیا ( Cartagena )

اگر به دنبال معماری حفاظت شده و باقی مانده استعماری هستید به کلمبیا که معدن شهر هایی از این قبیل معماری است که هنوز هم بافت معماری استعماری خود را حفظ کرده است.

کارتاگنا یک شهر فوق العاده زیبا و کارایئبی همراه  با مردمی دوست داشتنی و مهمان نواز است.

کارتاگنا در کلمبیا
کارتاگنا در کلمبیا

اینجا یکی از بنادر مخصوص برده در دوران استعمار اسپانیا بوده است. با گذشت زمان زیادی اما هنوز هم با نگاه کردن به چهره این مردم میتوانید این را حس کنید که اثرات آن دوران هنوز هم کمو بیش برمردم باقی مانده است.

اگر قصد دیدن از تمام مکان های دیدنی این شهر را دارید شک نکنید نیاز به چند روز زمان دارید تا تمام کلیساها ، خیابان های رنگارنگ و قلعه های پر زرق و برق را ببینید.

10- کوه رورایما در ونزوئلا (Mount Roraima )

کوه رورایما در ونزوئلا یک کوه باشکوه و دارای شکلی خاص است که در جنوب این کشور واقع شده است. و نقطه مرزی سه کشور سه گانه ونزوئلا، برزیل و گویان است.

اگر بخواهید به بالای کوه بروید حدودا پنج روز زمان نیاز است و مناظر فوق العاده ای خواهید دید از جمله صدای آبشار های مختلف ، سنگ های عجیب و… مطمئنا در این سفر با شگفتی های زیادی برخورد خواهید کرد.

11- تورس دل پین در شیلی ( Torres del Pain )

تورس دل پین یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری در پاتاگونیا شیلی است. پورتو ناتال ورودی این پارک ملی شیلی است و شما میتوانید در آن، روز ها پیاده روی کنید و از مناظر زیبا لذت ببرید.

تورس دل پین امکان دارد در بعضی از فصل ها بسیار شلوغ باشد. سعی کنید در فصل های خلوت به آنجا سفر کنید که تعداد کمتری مسافر همراه شما باشد تا با فضایی آرام از این مناطق زیبا لذت ببرید.

تورس دل پین
تورس دل پین

محور های مختلفی جهت پیاده روی وجود دارد شما میتوانید مدار معروف O را دنبال کنید که معمولا 7 تا 10 روز طول میکشد.

چیزهایی که در طول پیاده روی خواهید دید فوق العاده خواهد بود ، درختان در حال تغییر رنگ ( به دلیل تغییر فصل ) یخچال های عظیم ، قله های دراماتیک همگی این عناصر پارک ملی تورس دل پین در شیلی را به یکی از بهترین اماکن گردشگری امریکا جنوبی مبدل کرده است.

12- پارک ملی تایرونا در کلمبیا (Tayrona National Natural Park)

این پارک ملی که تا قرن 15 میلادی خانه مردم بومی تایران بوده است یکی از معتبر ترین اماکن گردشگری کشور کلمبیا هست مطمئنا شما را درگیر خود خواهد کرد.

پارک ملی تایرونا در کلمبیا
پارک ملی تایرونا در کلمبیا

سواحل این دریا متفاوت تر از سواحل کرائیب دیگر دیده میشود که با کوه ها و قله های سرسبز احاطه شده است شخصیت عجیبی به این مکان داده است.

علاوه بر این شما میتوانید چندین سایت باستان شناسی در جنگل های ضخیم و بزرگ آنجا پیدا کنید و همچنین غواصی کردن در آب های ضلال Cabo San Juan برای شما خاطره ای تکرار نشدنی ایجاد میکند.

13- ال چالتن در آرژانتین  (El Chaltén)

پاتاگونیا آرژانتینی یک مکان رویایی برای کسانی که عاشق ورزش پیاده روی هستند.

ال چالتن مکان شروع کاوش ما در این منطقه است. به هیچ وجه مسیری که شما را تا کوه فیتز روی و سررو توره میبرد را از دست ندهید.

 ال چالتن
ال چالتن

یکی از جاذبه های ال چالتن تور های روزانه ای است که شما را برای کشف کوه ها یخچال های طبیعی میبرد، سپس به شهر برمیگردید و از یک دوش آب گرم نهایت لذت را میبرد همچنین تختخوابی نرم و راحت که خستگی روز را از بین خواهد برد.

14- ایکیتوس در پرو (Iquitos)

سفر کردن به آمریکا جنوبی بدون دیدن جنگل های آمازون امکان پذیر نیست و اصلا ارزشی ندارد.

بهتر است از پایه مثل شهر ایکیتوس شروع کنید این شهرفقط با قایق یا هواپیما قبل دسترسی است وارزش این را دارد روز ها در بازار هایشان قدم بزنید و در مورد فرهنگ و تاریخشان یاد بگیرید.

ایکیتوس در پرو
ایکیتوس در پرو

تورهای وجود دارد جهت دیدن مناطقی مانند جنگل ، دریا ، حیوانات وحشی و … که دیدنش خالی از لطف نیست.

به عقیده من تور 3 روزه برای آشنایی با جنگل کافی است. در آنجا روستا های سنتی و دریاچه های کوچک وجود دارد با مسیری باورنکردی از جنگل های باران زا که منظره کم نظیری را ارائه میدهد.

اگر خوش شانس باشید میتوانید حیواناتی ازجمله میمون ها، تارانتول ها، کیمن ها، پریان ها، لوب ها و صدها پرنده را ببینید.

15- بوئنوس آیرس در آرژانتین (Buenos Aires)

اروپایی ترین شهر آمریکای جنوبی بوئنوس آیرس در آرژانیتن که یک مرکز بین المللی گردشگری است و قطب معتبر موزه های بیشمار، گالری های هنری و تئاتر و مراکز فرهنگی است.

 بوئنوس آیرس
بوئنوس آیرس

چند روزی طول میکشد تا با جاهای مختلف شهر آشنایی پیدا کنید مانند : سانت تلمو، پورتو مدرو، لا بوكا، پالرمو و مرکز شهر…

به نظر من بهتر از همه اینها لا بوکا است که منطقه ای رنگارنگ و منحصر به فرد است و از مکان های اصلی اسکان ایتالیایی ها به شمار میرود.

البته بوئنوس آیرس یک مکان عالی برای دیدن بهترین رقاص ها به خصوص رقص تانگو است. حتی اگر به این مقوله علاقه مند هستید میتوانید از ایشان یادبگیرید.

16- پارک ملی چاپادا دیامانتینا در برزیل (Chapada Diamantina National Park)

به محض ورودتان به برزیل با دیدن پارک ملی چاپادا دیامانتینا هرگز این مکان را فراموش نخواهید کرد. صد ها آبشار مختلف و زیبا ، دره های عمیق و بزرگ از ویژگی های پارک ملی چاپادا دیامانتینا است.

پارک ملی چاپادا دیامانتینا
پارک ملی چاپادا دیامانتینا

یکی از معروف ترین این آبشار ها Cachoeira da Fumaça نام دارد که در ارتفاع 353 متری است. میتوانید این آبشار را از کوه رو به روی آن ببینید یا یک راه وجود دارد که شما را به پرتگاه آب میبرد.

17-کایو سومبررو – ونزوئلا (Cayo Sombrero)

ساحل شگفت انگیز کایو موبررو در ونزوئلا یکی از جذاب ترین ساحل های آمریکا جنوبی است.

دلایلی که این ساحل را دوست دارم:این ساحل بسیار کوچک است،کسی درآن اطراف زندگی نمیکند،هتل یا مسافرخانه ای وجود ندارد ، شن و ماسه های سفید و خالص و آب فیروزه ای زیبایی عجیبی به این منطقه اهدا کرده است. همچنین ماهی های بسیار زیادی در آنجا وجود دارد.

برای سفر به کایو موبررو باید یک قایق از مقصد Chichiriviche اجاره کنید و سپس راه بیوفتید.

18- یخچال طبیعی پریتو مورنو – آرژانتین (Perito Moreno)

شاید بشه گفت اشتباه بزرگی کردید که اگر به آمریکای جنوبی و پاتاگونیا آرژانتینی سفرکنید و از این این یخچال طبیعی دیدن نکنید.

انگار تنها دلیلی که باعث شد این یخچال ها آفریده شوند متحیر شدن ما بود به شخصه دلیل دیگری پیدا نمیکنم.
این توده بزرگ از یخ حدودا پنج کیلومترطول دارد و حدودا 70 متر بالاتر از سطح آب است. نگاهی کلی به این یخچال عظیم واقعا همگی ما را متحیر و متعجب میکند.

19- سالوادور – باهیا برزیل (Salvador de Bahía)

سالوادور اولین پایتخت و بندر مخصوص برده در دوران امپراطوری پرتغال بر این شهر بود و تقریبا اکثر بومی ها و افراد آن منطقه افریقایی هستند و فرهنگ و سنت آن ها دقیقا به همان شکل آفریقایی است.

سالوادور
سالوادور

اکثر توریست ها در پلورینیو، در محله ای جذاب اقامت میکنند و به نظر من جذاب ترین شهر برزیل از نظر فرهنگ ، تاریخ و معماری استعماری است.

غذاهای افریقایی آن مناطق را فراموش نکنید مانند : acarajés

20- بیابان آتاکاما – شیلی (The Atacama Desert)

بیابان آتاکاما خشک ترین بیابان جهان است و آخرین مکان از این مطلب جهت بازدید آمریکای جنوبی است که نباید از دست بدهید.

مهم ترین جاذبه های این کویر، دشت های نمک ، چشمه های آب گرم و آتشفشان های بزرگ است.

بیابان آتاکاما
بیابان آتاکاما

شما میتوانید با اجاره دوچرخه از وله د لا لونا بازدید کنید که تنها 13 کیلومتردورتر از سان پدرو د آتاکاما است.

سنگ های عجیب غریب و منظره هایی که تا حالا ندیده اید به شما حسی میدهد که فکر کنید در کره ماه قدم گذاشته اید در ضمن غروب خورشید در این منطقه فوق العاده است.

پارسیان گشت

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.