معتبرترین گذرنامه/پاسپورت های جهان !

0

معتبرترین گذرنامه/پاسپورت های جهان !

با سلام در این مطلب به بررسی معتبر ترین گذرنامه/پاسپورت ها از نظر آزادی سفر به کشور های مختلف بدون درخواست ویزا و مسائل تاثیرگذار دیگر میپردازیم پس با پارسیان گشت همراه باشید!

گذرنامه های آلمانی در صدر قوی ترین و معتبر ترین پاسپورت های جهان در سال 2017 قرار گرفته اند. طبق تحقیقات امسال پاسپورت های انگلستان با لغزشی چند رتبه پایین تر نزول کرده است.

این تحقیقات و رتبه بندی ها توسط هنلی و شرکا ( یک شرکت برنامه ریزی و شهرداری ) بر مبنای در نظر گرفتن تعداد کشور های که میتوان با آن گذرنامه بدون ویزا سفر کرد در نظرگرفته اند.

طبق تحقیقات، دارندان گذرنامه آلمان میتوانند به 176 مقصد از 218 مقصد را بودن درخواست موافقت ویزا سفر کنند ، درحالی که دارندگان گذرنامه انگلستان تنها میتوانند به 173 مقصد سفر کنند.

انگلستان در سال 2015 در بالاترین سطح در کنار آلمان قرار داشت که بعد از لغو روادید بین چندین کشورکه موجب محدودیت گذرنامه ها شد نزول کرد. همچنین سال گذشته سوئد پیشرفت خوبی داشت  که هم اکنون پایین تر از دانمارک، فنلاند، ایتالیا، اسپانیا و ایالات متحده است.

اتریش، بلژیک، فرانسه، لوکزامبورگ، هلند، نروژ و سنگاپور، به همراه انگلستان مشترکا در جایگاه هشتم هستند.

و کشور هایی مانند سوریه، پاکستان، عراق و افغانستان تنها به کمتر از 30 کشور میتوانند بدون روادید سفر کنند.

دکتر کریستین کالین :

ما در برهه زمانی حساسی هستیم. اخیرا شاهد اتفاق های متعددی بوده ایم که به تحرکات جهانی تاثیر گذاشته است.
اتفاقاتی مانند خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا یا بسیار بدتر از آن انتخاب شدن دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده و هر دو اتفاق به اندازه کافی مهم و نگران کننده هستند که شاهد کاهش اتفاق های خوب و ایجاد موانع در موضوع روادید باشیم.
و مطمئنا این تغییرات تاثیرات بسزایی در آزادی سفر در رتبه بندی های امسال گذاشته است.

بزرگترین پیشرفت متعلق به کشور آمریکا جنوبی ، پرو بود که 15 رتبه به بالاتر صعود کرد. جزایر مارشال، جزایر سلیمان، میکرونزی، کیریباتی و تووالو حداقل بالای نه رتبه بالاتر رفتند.  این بدان معنی است که در سال 2016 تونگا (+16 رتبه)، پالائو (+20)، کلمبیا (+25) و تیمور- لست (+33) صعود داشتند.

چندین کشورهم دچار پسرفت شده اند مانند: علاوه بر انگلیس ، از جمله برزیل، چین، هند، آفریقای جنوبی، روسیه و غنا نسبت به گذشته آمار ضعیف تری داشته اند.

دکتر کالین اضافه کرد:

در دنیای امروز به رغم اینکه کشورهای دنیا بیشتر متحرک و وابسته یکدیگر هستند. اما آزادی های سفر پیشرفت زیادی نکرده است. به طور کلی شرایط ویزا به بسیاری از مسائل مربوط است از جمله: لغو روادید بین دولت ها یا روابط دیپلماتیک از جمله لغو روادید دو طرفه یا دلیل خطرات امنیتی که این روز ها شدت یافته است و خطرات نقض قوانین ویزا و مهاجرت است.

درخواست ویزا
درخواست ویزا

25 گذرنامه قدرتمند جهان

 

1. آلمان، 176 کشور را می توان بدون ویزا بازدید کرد.

2. سوئد، 175 کشور.

= 3 دانمارک، فنلاند، ایتالیا، اسپانیا، ایالات متحده، 174 کشور

= 8 اتریش، بلژیک، فرانسه، لوکزامبورگ، هلند، نروژ، سنگاپور، انگلستان، 173 کشور.

= 16 ایرلند، ژاپن، نیوزیلند، 172 کشور.

= 19 کانادا، یونان، پرتغال، سوئیس، 171 کشور.

= 23 استرالیا، کره جنوبی، 170 کشور.

25. ایسلند، 169 کشور.

پارسیان گشت

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.